Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś z Was korzystał z firmy do założenia trawnika?
Teren mam lekko pochylony, trzeba zniwelować, zrobić skosy. Z jednej strony domu sam piach a z drugiej topie sie w glinie.
Za 500m2 otrzymałem wycenę 6000zł za niwelacje, zebranie i wywiezienie zbędnego piachu. Nawiezienie 10cm warstwy czarnoziemu, sianie, podlewanie oraz pierwsze koszenie.

Czy to dobra cena? Bo sama trawa to pewnie pikuś ale wybieranie,niwelacja i nawiezienie ziemi to nawet jak sam bym się tematem zajął to koszty sprzętu i ziemi mogą być duże.
  • 9 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Nie masz czasu zrobić tego samemu? ew. z pomocą sasiąda? ja wraz z ojcem nawoziłem całymi dniami ziemię, taczkami, po to aby podnieść poziom na przestrzeni około 1000m kwardarowych. Miejscami ziemia równierz przypominała piach. poszło tk po prostu więcej torfu. albo ziemia zostala z torfem wymieszana. juz nie pamietam
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Udało Ci się? Też chciałbym skorzystać z tego projektu.   Pozdrawiam, Paweł
    • Póki co pytałem o koszt takich badań. Jest to kwota w granicy 500 zł w laboratorium. Chciałem je zlecić dla swojego spokoju, ale może rzeczywiście to trochę bez sensu. Podpytam jeszcze najpierw znajomego glazurnika co sądzi o jakości posadzki.     To prawda kosztów nie brakuje. Plastyfikatora przeciwmrozowego nie używali, dodali za to 2 różne środki przeznaczone do posadzek na ogrzewanie podłogowe, poszukam ich nazwy. Te wykruszenia są tylko w dwóch pokojach które robili na końcu, w pozostałych pomieszczeniach jest ok
    • Gość gozar
      Każdy napęd do bramy przesuwnej będzie pracował dobrze, pod warunkiem że sama brama będzie przesuwać się lekko, bez żadnych oporów. Do tego potrzebne są dobrej jakości wózki na których według mnie nie można oszczędzać. Ja w swojej bramie mam wózki firmy PROG-GREG i spisują się kapitalnie.
    • Gość Ja jako ja
      W Uk Za Dach dwuspadowy o powierzchni 160 m zapłaciłem w tym roku 6000 £ Materiał robocizna zabranie starego materiału wszystko wszystko + rynny i wykończenia
    • Buduje domek 180 metrów w kwadracie i tak myslę o tej pompie ciepła i panelach fotowoltaicznych. Warto to mieć? Koszty sa spore a nie wiadomo jak to będzie działało. Nie znam nikogo kto ma ten duet. Boje się troche uszkodzeń i pozaru, bo moc się tam wytwarza na dachu i tego że produkcja prądu i ciepła nie wysatrczy na nasze potrzeby. Czy jest sens montowania tego wszystkiego dla 4 osobowej rodziny z zastrzeżeniem ze mogę jeszcze zrobić ogrzewanie elektryczne. Dajcie znać co myślicie.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...