Skocz do zawartości

Z61/pracownia z500.pl


małymiki

Recommended Posts

Nie buduje ale powiem,że domek fajny.
Co mogę doradzić to jeżeli dasz strop z teriwy to grzechem by było nie wykorzystać poddasza. Schody proste (bo zajmują najmniej miejsca) dałbym kosztem pomniejszenia pokoju tego po lewej co ma 10,9m. A żeby poddasze było w miarę to ścianę kolankową zrobiłbym na surowo na 80 cm oraz wypuścić dach tak aby stodoła nie wyszła.
Link do komentarza
Cytat

Nie buduje ale powiem,że domek fajny.
Co mogę doradzić to jeżeli dasz strop z teriwy to grzechem by było nie wykorzystać poddasza. Schody proste (bo zajmują najmniej miejsca) dałbym kosztem pomniejszenia pokoju tego po lewej co ma 10,9m. A żeby poddasze było w miarę to ścianę kolankową zrobiłbym na surowo na 80 cm oraz wypuścić dach tak aby stodoła nie wyszła.


Poszukuje możliwie najtańszego projektu w budowie tak koło 90-100m2. Z61 wydaje się dobrym pomysłem. Jakoś poddasza mnie nie przekonują, nie wiem czemu, może dlatego, że całe życie mieszkam w parterówce.
Link do komentarza
Cytat

a ja bym zostawił wszystko tak jak jest...dom ma być przede wszystkim tani, a te dodatkowe usprawnienia które mthyl proponujesz, zaburzą proporcje bryły i zwiększą koszta...


Dlatego jeżeli by podniósł ściankę kolankowa to należałoby wypuścić bardziej dach (wydłużyć krokwie) aby nie wyszła stodoła i proporcje były by zachowane.Co do kosztów to na pewno były by ciut większe,ale jeżeli daje się strop i to z teriwy a nad stropem nic to dla mnie jest to marnotrawstwo, na poddaszu będą tylko myszy harcowały icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

a po co teriva? w takich domach, aż się prosi o strop drewniany, dzięki temu można znacznie zejśc z kosztami....


W projekcie jest zalecany teriva. Mi chodzi o to jeżeli miałby dawać terivę to szkoda marnować powierzchni a jeżeli można dać drewniany to tak ,tylko nie zawsze można zastąpić betonowy drewnianym.
Link do komentarza
Cytat

Czy rzeczywiście sporo można zaoszczędzić na stropie drewnianym ?


Jeżeli poddasze nie użytkowe to zaoszczędzisz a jeżeli użytkowe to wydatek na strop drewniany nie jest wiele mniejszy aniżeli na betonowy.
Link do komentarza
Wracając do wątku o projekcie Z61, jak Wam się on widzi w odniesieniu do takich 3 projektów:

1. Z8 z pracowni z500.pl - link
2. Słoneczny 2 z pracowni Mgprojekt - link
3. Haga z pracowni Lipińskich - link

Z tych 4 projektów moim faworytem jest Haga, ale cenowo to chyba najdroższy z tych wszystkich. Edytowano przez małymiki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A masz dostęp (tani) do gazu ?
Bo w tych propozycjach to tylko Słoneczny ma jaka taka kotłownię na paliwo stałe.


Do gazu nie mam dostępu i z pewnością nie będę miał za 50 lat icon_smile.gif
Haga ma kotłownię na paliwo stałe i to ponad 6m2 z niezależnym wejściem.
Najbardziej chciałbym projekt z garażem z kotłownią na paliwo stałe za garażem, ale trzeba ciąć koszty niestety....
Link do komentarza
Fakt - jest icon_redface.gif

dopisałem:

Ale ustawna jak diabli.
Ma szerokość około 1,7m, a to, uwzględniając komin spalinowy i wentylacyjny i ich usytuowanie (daje szerokość za kominem około 1m), w zasadzie wyklucza zastosowanie prostego kotła z podajnikiem. Jak dodać do tego zasobnik CWU i wymagany "osprzęt", to użyteczność tych 6m2 jest bardzo iluzoryczna - a zapłacić za wybudowanie trzeba. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Fakt - jest icon_redface.gif

dopisałem:

Ale ustawna jak diabli.
Ma szerokość około 1,7m, a to, uwzględniając komin spalinowy i wentylacyjny i ich usytuowanie (daje szerokość za kominem około 1m), w zasadzie wyklucza zastosowanie prostego kotła z podajnikiem. Jak dodać do tego zasobnik CWU i wymagany "osprzęt", to użyteczność tych 6m2 jest bardzo iluzoryczna - a zapłacić za wybudowanie trzeba.


Mały domek, mała kotłownia, coś za coś.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...