Skocz do zawartości

świadectwa energetyczne - z allegro...


Recommended Posts

Natknęłam się na artykuł , poniżej link:
http://prawo.rp.pl/artykul/848829.html

Napisany został w marcu 2012 , część która mnie zainteresowała cytuję:
"Po wejściu w życie nowej regulacji nie sprzeda się już lokalu. Rejent odmówi bowiem sporządzenia aktu notarialnego. Dla sprzedających oznacza to, że będą musieli wydać nawet kilka tysięcy złotych na to świadectwo."

No i zajrzałam sobie na allegro zainteresowana kosztem , a tu szok - ogłoszenia i oferty wykonania świadectwa przez osobę uprawnioną za 100zł , ba - znalazłam nawet za 40zł.
To , sorrry - coś tu nie halo z tą rozbieżnością cen w porównaniu do kosztu ujętego w artykule zalinkowanym ... wie ktoś co z tego wynika?


I jeszcze jedna sprawa, cytuję:
"Od nowego roku nikt nie sprzeda mieszkania na rynku wtórnym, jeżeli nie będzie miał certyfikatu energetycznego – przewiduje projekt założeń nowelizacji ustawy o charakterystyce energetycznej budynków, nad którym pracuje Ministerstwo Transportu i Budownictwa."

No i tak się zastanawiam - czy nowelizacja ustawy została zatwierdzona?

Link do komentarza
a co, chcesz sprzedać dom?!?

...jak ŚE wchodziły, to kosztowały fortunę....coś koło 1tys, (bo nie było konkurencji) stan na teraz, to kilkaset zł u "stacjonarnego, szanującego się audytora" i do 100zł na allegro po przesłaniu rzutów i zdjęcia. Ot co...

jak wejdą zmiany o których piszą, to faktycznie mogą podrożeć ŚE, ale chyba nie aż tyle co piszą... Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

no właśnie ta rozbieżność cenowa mnie zdziwiła - postanowiłam zapytać , czy te z allegro to jakieś gorsze są , bo tańsze icon_rolleyes.gif ... dzięki za info....
natomiast zastanawiam się, czy wejdzie ta nowelizacja , bo w necie ni hu hu ... cisza jak makiem na ten temat ...



nie odpowiedziałaś na moje pytanie....
Link do komentarza
Cytat

No i zajrzałam sobie na allegro zainteresowana kosztem , a tu szok - ogłoszenia i oferty wykonania świadectwa przez osobę uprawnioną za 100zł , ba - znalazłam nawet za 40zł.
To , sorrry - coś tu nie halo z tą rozbieżnością cen w porównaniu do kosztu ujętego w artykule zalinkowanym ... wie ktoś co z tego wynika?



Pewnie chińskie icon_lol.gif

Ale skoro projektant może wydać takie ŚE dla projektowanego budynku... przecież to wszystko to "pic na wodę". Nikt nie bada jakości materiałów, jakości wykonania, mostków itp
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...



[attachment=15980:_wiadect..._ankieta.doc]

Do wykonania swiadectwa potrzebne jest wypelnienia ankiety, oraz przygotowanie pozostalych danych wymienionych na koncu ankiety.
Wszystko nalezy odeslac w wersji elektronicznej na podany adres email opłacić i za parę dni świadectwo przysłane jest do domu.

_wiadectwo_energetyczne___ankieta.doc

_wiadectwo_energetyczne___ankieta.doc

Edytowano przez stokrotka.35 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ale papierek do urzędu jest ....
A gościu zapewnia:


Zgadza się .
Ale patrząc na to z perspektywy czasu gdzie na początku wołali za ŚE ponad 1000 zł to ta cena jest ,powiem normalnie jak za darmo icon_biggrin.gif
Wiesz jak ktoś ma przyjechać na miejsce ,tracić czas i inne tego typu rzeczy to gościu który siedzi za biurkiem i dziennie może zrobić nawet 100 świadectw będzie konkurencyjny do takiego detalisty który zrobi kilka dziennie.
Ja tez jestem za takim za 40 zł bo potrzebne to to jest do odbioru domu i niczego więcej.
Gdyby np były z tego jakieś ulgi bo dom jest mało-żerny icon_biggrin.gif to na pewno nie było by takich hocków-klocków przez internet .
Link do komentarza
I po wielu obwarowaniach, kto może zostać audytorem energetycznym

Cytat

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową może sporządzać osoba, która:
1) posiada pełną zdolność do czynności prawnych;
2) ukończyła, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym, co najmniej:
a) studia magisterskie albo
b) studia inżynierskie na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewnych;
3) nie była karana za przestępstwo przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwo skarbowe;
4) posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej albo odbyła szkolenie i złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin przed ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej
i mieszkaniowej.



Sprawa spadła do marnych 40 zł za "pieczątkę"
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Myślisz, że sprzedawca odpowiada za zgodność ŚE z rzeczywistością? Czy ma on wiedzę i uprawnienia do zweryfikowania takiego ŚE? Nawet nie musi wiedzieć co oznaczają dane literki i cyferki na tym papierze, od tego są osoby które to ŚE wystawiają. Przecież to oni mają takie uprawnienia.
Pytanie czy wystawcy jakoś odpowiadają za błędy i przekłamania?
Link do komentarza
Odpowiadają, bo każdy odpowiada za to co robi, a oni mają (najprawdopodobniej) ubezpieczenie - tyle, że ubezpieczyciel nie wypłaci przy "rażących zaniedbaniach" lub poświadczenia nieprawdy w dokumencie urzędowym (wykonawcy ŚE), ale wtedy pozostaje droga sądowa - raczej wygrana w kieszeni.
Link do komentarza
Co za roznica czy przyjezdza na miejsce i oglada budynek czy wysylam wymagane w swiadectwie informacje.
Przeciez nikogu tu nie oszukujemy wzystko zgodnie z prawem ..
Ponadto ten co wystawia taki dokument jest w pelni swiadomy odpowiedIalnosci. PINB chyba tez to w jakis sposob weryfikuje.

Dziesieciu na milion sprawdzi ten dokument przed zakupem domu .
Link do komentarza
Cytat

tylko po jaką choler...ę ten papierek komuś co buduje dla siebie i sam w tym domu będzie mieszkał, tego to ja nie wiem



chociażby po to, że jak za jakiś czas będziesz chciał sprzedać(mimo że dzisiaj o tym nie myślisz), to już masz (dokument jest ważny bodajże 10 lat)
Link do komentarza
Cytat

tylko po jaką choler...ę ten papierek komuś co buduje dla siebie i sam w tym domu będzie mieszkał, tego to ja nie wiem



chociaż by po to bo bez tego nie dostanie w PINBie pozwolenia na użytkowanie. o takie mamy to przepisy w PLn
sztuka dla sztuki, papier goni papier
co wiecej w tym wniosku jest inwentaryzacja pomieszczeń tj. musz wynająć zapłacić za pomiary icon_evil.gif Edytowano przez marcin_z (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bo jak zwykle miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze.
Kwit który dla 99,9% ludzi nic nie wnosi do sprawy.



dokładnie Jani
tak samo jak standardowe pytanie zadawane przez klienta sprzedawczyni - "Pani, jest to świeże?"
Nie mam pojęcia jakiej odpowiedzi oczekuje klient, tak samo jak nie mam pojęcia czego oczekiwał ustawodawca wprowadzający zapis o obowiązkowym świadectwie energetycznym icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Jako ze potrzebuje ten papierek i nie uśmiecha mi się wydawać za pieczątke kilka stówek to czy te z aledrogo są warte w sensje w urzedach je przyjmują.
Rozmawiałem z takim jednym i po przesłaniu mu foto i wypełnionej ankiety odsyła podpisany dokument wraz z płytą CD.




GDY składałam papiery potrzebne do odbioru domu, to urzędnik nawet nie przejrzał tego świadectwa /kupionego przez allegro za 40 zł/ tylko odhaczył, że jest złożone wraz z innymi dokumentami
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...