Skocz do zawartości

Remont kuchni a zakup sprzętu agd


Recommended Posts

Witam

Planujemy wyremontować sobie kuchnię. Problem w tym, że również część sprzętu, który tam mamy, nie jest już najnowsza. Okap straszy wyglądem, piekarnik nie zawsze działa tak, jakbyśmy tego chcieli. W związku z tym pojawia się pytanie, czy wyremontować kuchnię i dokupić coś tańszego (o ile się da?), czy odłożyć remont na później, a teraz zainwestować w lepszy sprzęt? Jak byłoby rozsądniej uczynić?
Link do komentarza
Przecież można kupić z rynku wtórnego ,prawie nowy sprzęt i cenowo też bardzo atrakcyjny. Nom chyba ,że Cię interesuje wyłącznie nówka nie śmigany to wtedy remont na potem a teraz sprzęt bo jedzenie trzeba jakoś przygotować icon_biggrin.gif Kupując z rynku wtórnego możesz zrobić od razu i remont i wymianę sprzętu.
Link do komentarza
Ja własnie mialam sytuacje bardzo podobną.U mnie zaczęło sie od"małego" remontu kuchni ,a jak sie okazalo całą kuchnię mam teraz nową.Jezeli mialabym radzic to najpierw zrob remont i ewentualnie kup coś tanszego lub kup dobry sprzęt na raty.Nie zaczynaj od kupna sprzetu,bo pozniej będziesz tego żałowac.Lepiej dobrac sprzet do mebli niż meble do sprzętu.
Link do komentarza
Cytat

[...]Lepiej dobrac sprzet do mebli niż meble do sprzętu.


Jest właśnie akurat na odwrót... Najpierw robisz zarys swojej kuchni - określasz gdzie ma stanąć lodówka - jej orientacyjną wysokość, szerokość, jak masz ulokować piekarnik, zlewozmywak, zmywarkę i inne sprzęty. Wybierasz sprzęt AGD i dopiero wtedy kończysz projekt mebli kuchennych. Teraz może okazać się, że lepiej zbudować którąś szafkę np. o 5 cm węższą, aby wygodniej postawić inny element agd, przesunąć na blacie zlewozmywak, czy płytę grzewczą... Na tym właśnie polega dobieranie mebli do sprzętu.
Link do komentarza
Cytat

Jest właśnie akurat na odwrót... Najpierw robisz zarys swojej kuchni - określasz gdzie ma stanąć lodówka - jej orientacyjną wysokość, szerokość, jak masz ulokować piekarnik, zlewozmywak, zmywarkę i inne sprzęty. Wybierasz sprzęt AGD i dopiero wtedy kończysz projekt mebli kuchennych. Teraz może okazać się, że lepiej zbudować którąś szafkę np. o 5 cm węższą, aby wygodniej postawić inny element agd, przesunąć na blacie zlewozmywak, czy płytę grzewczą... Na tym właśnie polega dobieranie mebli do sprzętu.





Hahahaha dokładnie tak jak pisze Stachu! Nie wiem co mogło mi wczoraj przyćmić rozum,ze tak napisałam chyba wczorajsza gorączka u mnie icon_smile.gif.Chociaz ja powiem tak,ze jezeli mialabym jeszcze raz robić kuchnie to jednak kupowalabym wszystko razem i meble i sprzet,a dlatego,że jeżeli masz już kupiony sprzet i uzywasz go jakis czas to wiadomo,ze on sie niszczy i nie wygląda juz tak to wszystko ładnie i świeżo jak wszystko kupione nowe.Tak bylo u mnie z lodówką,mam lodówke 3 letnią (białą) ktora zaczyna korodować ;/ i nie wygląda ona juz tak ładnie i zgranie z nowymi meblami i resztą sprzętu.Uważam,że lepiej odczekac,odłozyc wiecej pieniędzy i wtedy zrobić wszystko razem
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 lata temu...

Myślę, że lepiej odłożyć trochę pieniędzy i przełożyć remont, żeby wykonać wszystko jak należny. Przy wyborze AGD też warto zdecydować się na lepszy sprzęt, gdyż tanie urządzenia mogą się szybko psuć i znów będziesz musiał  dokładać pieniędzy - na wymianę. 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Ja osobiście nie wyobrażam sobie by przy remoncie kuchni nie wymienić od razu sprzętów. To tak jakby kupić nowe auto i wstawić do środka stare radio, stare opony itd. Ewentualnie jeśli ktoś chce ograniczyć koszty (np. inwestuje w mieszkanie studenckie) należałoby przynajmniej bardzo dokładnie wyczyścić wszystkie sprzęty, żeby chociaż wyglądały jak nowe :) 

Link do komentarza
2 godziny temu, zenek napisał:

a po co do środka wstawiać opony - jakiekolwiek?

Bardzo merytoryczny post :scratching:

 

7 godzin temu, niezlyfachowiec napisał:

Ja osobiście nie wyobrażam sobie by przy remoncie kuchni nie wymienić od razu sprzętów

Niby tak, ale bywa i tak, że TRZEBA remontować pomieszczenie, np po zalaniu, a portfel cienki... Wtedy każdy grosz się liczy i robisz tylko to, co jest konieczne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...