Skocz do zawartości

dobudowa klatki schodowej, podział domu


Recommended Posts

Witam,
Piszę z uprzejmym zapytaniem - może ktoś będzie znał odpowiedź. Temat postaram się przedstawić jak najdokładniej umiem. Mieszkam w bliźniaku. dom ten jest dosyć wysoko podpiwniczony. Do ganku wchodzi się po schodach. Następnie schody z parteru na 1 piętro są wewnątrz budynku. Chciałabym podzielić dom pietrami - tak by stanowiły oddzielne mieszkania - z oddzielnymi wejściami (może być wspólny ganek). nie wiem czy to nie jest za duża ingerencja ... w sumie schody wewnątrz są tak beznadziejne ze ich "spod" stanowi fragment stropu nad schodami do piwnicy. Moje pytanie brzmi czy możliwe jest dobudowanie klatki schodowej i jakaś likwidacja schodów wewnątrz domu lub przynajmniej funkcjonalna adaptacja....??? oczywiście wiem, że wymagać to będzie wszelakich zgód i pozwoleń. I dodatkowe pytanie czy taka przeróbka zmieści się cenowo w granicach 100 tys. pln ( z tym że wraz z pociągnięciem instalacji wodnej do nowej kuchni z łazienki która jest na pietrze)? Wiadomo, że chodzi o kasę żeby nie kosztowała całość tyle samo co kupno mieszkania. chodzi mi tu o jakąś wersję zrobienia tych dwóch wejść w miarę "econo". Będę wdzięczna za wszystkie sugestie rady i podpowiedzi icon_smile.gif. Z góry dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Wykonanie projektu przebudowy domu trzeba zlecić architektowi, choćby ze względu na konieczną dokumentację potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę.

Przeróbka jest możliwa np. poprzez dobudowanie zewnętrznej klatki schodowej.

Istniejące schody na piętro, choć bezużyteczne przynajmniej częściowo trzeba będzie zostawić, gdyż przykrywają zejście
do piwnicy. Można będzie całkowicie je zlikwidować, jeśli zapewni się wejście z zewnątrz.

Co do kosztów - trudno z góry określić bez ustalenia zakresu koniecznych przeróbek, ile faktycznie będzie to kosztować, ale za podaną kwotę jest realne dostosowanie domu do nowego sposobu użytkowania.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...