Skocz do zawartości

Montaż płyt gipsowych na wilgotnych scianach.


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,jako że jestem nowy to pragnę powitać każdego z osobna. Mam mały problem,zamierzam wyremontować mój pokój płytami z karton gipsu ale mam wilgoć na 2 ścianach do wysokości około 0,5m. Zamierzam zrobić wylewkę posadzki ale wcześniej obkopać na około 0,5m fundament od wewnątrz i dać jakąś izolację bo podejrzewam że chudziak który jest teraz jest wyżej wylany jak izolacja ściany i fundamentu. Moje pytanie jest takie jak taką ścianę przygotować do płyt gipsowych na profilach. Czy wystarczy zciągnąc stary tynk na około 1m wysokości,poczekać aż trochę obeschnie nałożyć nowy,i po wyschnięciu pomalować jakimś preparatem żeby nie wychodziła wilgoć na ścianę potem profile i między profile styropian około 2cm na wysokość 1m,czy w ten sposób nie przejdzie wilgoć na płyty w dolnej strefie,jeśli to zły pomysł to proszę o porady,pozdrawiam.
Link do komentarza
Zasadniczą sprawa będzie ustalenie na jakiej wysokości względem poziomu gruntu i czy umieszczona jest izolacja pozioma ścian. Jeśli znajduje się poniżej terenu to izolowanie od wewnątrz nie zabezpieczy przed wnikaniem wilgoci.

Izolowanie od środka można wykonać, gdy izolacja jest wyżej, przy użyciu zapraw hydroizolacyjnych w połączeniu z
hydroizolacją podpodłogowa.
Link do komentarza
Izolacja jest ale to jest budynek 60letni i jest w postaci jakiegoś lepika,smoły,podejrzewam że zostało z niej sito z upływem czasu.Ta izolacja jest praktycznie na równi z gruntem,a ktoś mądry wylał chudziak wyżej jak izolacja od wewnątrz. Dodam że budynek stary ale masywny,ma 3 ścianki nośne i 2 lufty w środku,ścianki są z czerwonej cegły. Czy można zastosować ten sposób o którym wspomniałem,dodam że odizoluje wylewkę całkowicie od ścian i wcześniej odizoluje fundamenty od wewnątrz odkopując je i włożę tą folię czarną nie wiem jak ona się zwie ale ma takie grube bąble. A proszę mi powiedzieć co to jest ta zaprawa hydroizolacyjna,czy to jest jakaś gotowa zaprawa tynkowa z domieszką jakiegoś preparatu.Pisze Pan że trzeba zastosować hydroizolację podpodłogową,jak mam to rozumieć,czy przy wylewce dajemy folie,potem styropian i dopiera wylewka główna? Proszę o wyrozumiałość w laickiej wiedzy na temat remontu.
Link do komentarza
Panowie fachowcy mam jeszcze inne pytanie,jak już pisałem mam ściany nośne zbudowane z 3 warstw cegły czerwonej dzielone 2 luftami. Czy dobrym pomysłem jest założenie nowej izolacji na wewnętrzne ściany podcinając je domowym sposobem. Mam tu na myśli wykuwanie 3 warstw cegieł na dł około 1,5m,potem nowa izolacja i odbudowa ściany nowymi cegłami,po około 2 tyg następna długość ściany i tak do końca całego remontu. Proszę o jaką podpowiedz bo nie mam już pomysłów jak się tego paskudztwa pozbyć,a firmy profesjonalne są bardzo drogie.
Link do komentarza
Podkucie ścian i założenie nowej izolacji poziomej jest oczywiście możliwe, tylko pytanie czy zabieg ten jest konieczny i przyniesie pożądany efekt.

Na poziomie fundamentów jest mało prawdopodobne, że warstwy ściany nie są ze sobą powiązane, zatem potrzeba byłaby izolacja na całej jej grubości. Przed podjęciem jakichkolwiek robót warto więc zlecić przeprowadzenie ekspertyzy, która pozwoli na na jednoznaczne określenie sposobu pozbycia się tego problemu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...