Skocz do zawartości

Grzyb czy nie grzyb?


Recommended Posts

Mam dom. W piwnicy, tylko i wyłącznie na wewnętrznych ścianach robią się purchle na farbie, które później odpadają. Wygląda to tak jak na fotografiach.

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



I nie wiem co z tym zrobić. Jeżeli ktoś z Szanownych Forumowiczów się z czymś podobnym spotkał to poproszę o pomoc w odnalezieniu informacji co z tym zrobić, jak tego się pozbyć???
W piwnicy są kafle na podłodze i na niektórych ścianach.
Jeżeli potrzebny będzie jakiś skład chemiczny albo obrazki z mikroskopu tego co odpada albo tego co jest pod, albo jeżeli będą potrzebne dodatkowe fotografie to poproszę o takie informacje.
Link do komentarza
Na podstawie zdjęć można wnioskować, że w piwnicy są po prostu wilgotne ściany, co w efekcie prowadzi do odspajania się tynku i farby.

Przede wszystkim trzeba ustalić, co jest przyczyną zawilgocenia (np. brak lub uszkodzona izolacja pozioma i pionowa poniżej poziomu gruntu, brak wentylacji). Dopiero po usunięciu tej przyczyny i osuszeniu ścian można będzie uzupełnić tynk i pomalować.

Alternatywnym rozwiązaniem może być skucie tynku do podłoża i nałożenie warstwy zaprawy izolacyjnej, choć nie
gwarantuje to pewnego zabezpieczenia przed ponownym zawilgoceniem.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość stach
Wprawdzie pytanie zadał januszartur trzy miesiące temu i już więcej się nie logował, ale że tomasz234 podjął temat, to chciałem zauważyć, że wg opisu pytającego - te zawilgocenia wystąpiły "W piwnicy, tylko i wyłącznie na wewnętrznych ścianach ", a to świadczyłoby o tym, że te ściany pozbawione są jakiejkolwiek izolacji poziomej i woda kapilarnie, powolutku zasuwa po ścianie do góry icon_rolleyes.gif Sprawę ratuje założenie tej izolacji - przez obkuwanie kawałkami ścian, izolowanie i zamurowywanie kawałek po kawałku icon_rolleyes.gif , albo izolowanie podstawy ścian wewnętrznych iniekcyjne np. Izohanem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...