Skocz do zawartości

Fundament monolityczny a szalunek


Kubulus

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar wykonać fundamenty monolityczne tzn. od samego dna wykopu fundament będzie wylany z gruchy za jednym razem i wyciągnięty, aż nad powierzchnię gruntu. I właśnie tu mój problem. W jaki sposób wykonać deskowanie nad powierzchnią gruntu, tak aby nie oberwał się wykopany wcześniej fundament? Część podziemna fundamentu będzie oczywiście wylana bezpośrednio w wykopie Proszę o jakieś pomysły.
Link do komentarza
Cytat

[...]Część podziemna fundamentu będzie oczywiście wylana bezpośrednio w wykopie Proszę o jakieś pomysły.


A co z izolacją tego fundamentu??? i hydro- i termo-izolacją??? Nie wiem, czy to dobry pomysł... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Proszę nie zmieniać tematu tylko podpowiadać rozwiązania na podany problem.


To nie jest zmiana tematu tylko podpowiedzi a raczej przypomnienia bo wielu zapomina o innych rzeczach skupiając się tylko na głównym celu. I dlatego są takie a nie inne pytania i to nie tylko w Twoim temacie bo w innych tez się tak dzieje.
Co do Twojego pytania to podobnych tematów jest tu kilka na forum opisanych tylko poszukaj.
Link do komentarza
Cytat

Proszę nie zmieniać tematu tylko podpowiadać rozwiązania na podany problem.



Co Ty się tak ciskasz? I to we święta? W dodatku pytanie było całkiem sensowne i właściwe.
Ale skoro nie chcesz...
Zalewasz wykop do poziomu gruntu i wykonujesz zwyczajny szalunek. nic w tym wymyślnego ani trudnego.
Oczywiście, należy to zrobić szybko, zanim to w wykopie stężeje.
Link do komentarza
Też myślałem na wylaniem równo z gruntem, a następnie wykonać szalunek i dolać resztę. Tylko czy dwie oddzielnie lane warstwy betonu zwiążą razem z odpowiednią siłą i czy ta górna warstwa (w szalunku) nie pęknie? teren jest trochę pochyły więc ta górna warstwa może mieć miejscami 15 20 cm grubości.
Link do komentarza
Cytat

Też myślałem na wylaniem równo z gruntem, a następnie wykonać szalunek i dolać resztę. Tylko czy dwie oddzielnie lane warstwy betonu zwiążą razem z odpowiednią siłą i czy ta górna warstwa (w szalunku) nie pęknie? teren jest trochę pochyły więc ta górna warstwa może mieć miejscami 15 20 cm grubości.



Nie "równo z gruntem" - w sensie nie do poziomu - nie .
...poziom gruntu to już osobny temat.
Może tak :
Ława do poziomu ,izolacja pozioma , a na niej szalunek .
Jak koniecznie Chcesz , żeby był związany z ławą - wypuść zbrojenie z ławy i powiąż zbrojenie w murze icon_rolleyes.gif

Zaczyna sie robić bunkier blink.gif



8f7227b3b65311c4med.jpg
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...