Skocz do zawartości

dwa domy pod jednym przyłączem


buzek1985

Recommended Posts

Witam, jestem nowy więc z góry przeprzaszam za ewentualne faux pas z mojej strony. Na wiosne ruszam z budową wymarzonego domku (projekt w20.12a dobre projekty) na działce na której juz stoi dom tesciów i teraz mam pytanko -czy jesli podłacze sie pod ich wodomierz i doprowadze wode ok 40m do nowego domu to czy takie cos bedzie mialo racje bytu, czy moze beda jakies spadki cisnienia lub jakies inne przeszkody? Przylacze do domu tesciow jest to rura PE 40, wodomierz nie wien jaki. Prosze o pomoc bo w WZ i pozwoleniu na budowe mam podłaczenie do istniejącego przyłącza (chyba nie przemysłałem sprawy)
Link do komentarza
Cytat

Witam, jestem nowy więc z góry przeprzaszam za ewentualne faux pas z mojej strony. Na wiosne ruszam z budową wymarzonego domku (projekt w20.12a dobre projekty) na działce na której juz stoi dom tesciów i teraz mam pytanko -czy jesli podłacze sie pod ich wodomierz i doprowadze wode ok 40m do nowego domu to czy takie cos bedzie mialo racje bytu, czy moze beda jakies spadki cisnienia lub jakies inne przeszkody? Przylacze do domu tesciow jest to rura PE 40, wodomierz nie wien jaki. Prosze o pomoc bo w WZ i pozwoleniu na budowe mam podłaczenie do istniejącego przyłącza (chyba nie przemysłałem sprawy)


A w PnB nie masz opisu dostarczenia mediów? Przecież musiałeś uzyskać zapewnienie dostawy co najmniej wody i prądu, bez tego nie dostałbyś PnB.
Ciśnienie u teściów nie spadnie i na czas budowy możesz wodę od teścia "pożyczać" ale do odbioru domu to przyłącze musisz mieć jak również i jego odbiór.
Link do komentarza
Cytat

A w PnB nie masz opisu dostarczenia mediów? Przecież musiałeś uzyskać zapewnienie dostawy co najmniej wody i prądu, bez tego nie dostałbyś PnB.
Ciśnienie u teściów nie spadnie i na czas budowy możesz wodę od teścia "pożyczać" ale do odbioru domu to przyłącze musisz mieć jak również i jego odbiór.


Napisałem ze WZ i PnB mam podłączenie do istniejącego przyłącza wody tak i prądu, a nawet do istniejącej przydomowej oczyszczalni scieków. Ponadto to razem z zona jestesmy wlascicielami dzialki a tesciowie tylko mieszkaja na naszej dzialce w naszym "starym" domu wiec umowa o wode i tak jest na nas a do odbioru potrzeba chyba tylko umowe z wodociagami... chyba bo tak slyszalem... wiec to wyglada tak jakbysmy zrobili sobie powiedzmy ze jeden kran wiecej, jedno gniazdko wiecej itd juz za licznikami Edytowano przez buzek1985 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Napisałem ze WZ i PnB mam podłączenie do istniejącego przyłącza wody tak i prądu, a nawet do istniejącej przydomowej oczyszczalni scieków. Ponadto to razem z zona jestesmy wlascicielami dzialki a tesciowie tylko mieszkaja na naszej dzialce w naszym "starym" domu wiec umowa o wode i tak jest na nas o do odbioru potrzeba chyba tylko umowe z wodociagami... chyba bo tak slyszalem..


Wcześniej piszesz ,że na działce na której juz stoi dom tesciów ale to dużo zmienia bo to jest Twoja własność i z tym pytaniem musisz udać do do zakładu wodociągów bo oni zrobią jak zechcą ,mogą się zgodzić i nie .
Do odbioru (mowa tu o do ku jednorodzinnym nie posiadającym przedtem podłączenia wody) aby podpisać umowę z wodociągami potrzebny jest projekt przyłącza i po wykonawcza inwentaryzacja oraz stosowne opłaty.
Link do komentarza
Cytat

Wcześniej piszesz ,że na działce na której juz stoi dom tesciów ale to dużo zmienia bo to jest Twoja własność i z tym pytaniem musisz udać do do zakładu wodociągów bo oni zrobią jak zechcą ,mogą się zgodzić i nie .
Do odbioru (mowa tu o do ku jednorodzinnym nie posiadającym przedtem podłączenia wody) aby podpisać umowę z wodociągami potrzebny jest projekt przyłącza i po wykonawcza inwentaryzacja oraz stosowne opłaty.


Masz racje mogłem od razu wyjasnic kwestie własnosci, po prostu tesciowie zapisali nam te dzialke razem z ich starym domem, a ze dzialka duza to postanowilismy postawic nowy dom bo stary ma tylko dwa pokoje. Dokumentacji technicznej potrzebnej do uzyskania PnB min. na mapce do celów projektowych bylo wrysowane miejsce wejscia przylacza wody i pradu do starego domu oraz ich przebieg przez dzialke do nowego domu, gdyby cos bylo nie tak to PnB pewnie by nie wydali. Chodzi mi głownie o techniczna strone zagadnienia. Tak czy siak dziekuje za zainteresowanie mimo świąt
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...