Skocz do zawartości

Zgoda Wieprz Iskra 35 kW Ustawienia i użytkowanie


Recommended Posts

Witam. Może ktoś z użytkowników tego forum posiada ten kocioł. Jest to kocioł na eko groszek z dodatkowym rusztem i podajnikiem tłokowym. Piec z instalacja połączony jest wymiennikiem ciepła. 2 lata już ustawiam sobie różne ustawienia ale w tym roku zaczął coś zjadać więcej ekogroszku. Aktualne nastawy podam dziś wieczorem. Może specjaliści wypowiedzą się jak dobrze go ustawić aby palił mniej oraz jeśłi ktoś uzytkuje taki piec proszę o wpis w tym temacie.

Piec obsługuje 15 grzejników, ogrzewanie podłogowe w 7 pomieszczeniach oraz CWU wspomagane solarami oraz kominkiem z płaszczem wodnym 25 kW.

Dom ponad 200m użytkowej.

Proszę o informacje jak Was spisuje sie ten piec oraz o wasze optymalne nastawy Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam. Może ktoś z użytkowników tego forum posiada ten kocioł. Jest to kocioł na eko groszek z dodatkowym rusztem i podajnikiem tłokowym. Piec z instalacja połączony jest wymiennikiem ciepła. 2 lata już ustawiam sobie różne ustawienia ale w tym roku zaczął coś zjadać więcej ekogroszku. Aktualne nastawy podam dziś wieczorem. Może specjaliści wypowiedzą się jak dobrze go ustawić aby palił mniej oraz jeśłi ktoś uzytkuje taki piec proszę o wpis w tym temacie.

Piec obsługuje 15 grzejników, ogrzewanie podłogowe w 7 pomieszczeniach oraz CWU wspomagane solarami oraz kominkiem z płaszczem wodnym 25 kW.

Dom ponad 200m użytkowej.

Proszę o informacje jak Was spisuje sie ten piec oraz o wasze optymalne nastawy


Przede wszystkim wydaje mi się ze Twój kocioł jest co najmniej o 10kW za duży , a z tym różnym zjadaniem to moje podstawowe pytanie czy masz tą samą partię opału. Dlaczego się pytam otóż mój znajomy ma zamontowany Defro duo 25kW i w związku z tym iż nie ma gdzie trzymać opału to zakupuje partie po 250kg . Początkowo nie zwracał na to uwagi ale jadąc cały czas na tych samych nastawach kotła zużycia dobowe potrafiły się różnić plus minus do 10kg.
Link do komentarza
Cytat

Przede wszystkim wydaje mi się ze Twój kocioł jest co najmniej o 10kW za duży , a z tym różnym zjadaniem to moje podstawowe pytanie czy masz tą samą partię opału. Dlaczego się pytam otóż mój znajomy ma zamontowany Defro duo 25kW i w związku z tym iż nie ma gdzie trzymać opału to zakupuje partie po 250kg . Początkowo nie zwracał na to uwagi ale jadąc cały czas na tych samych nastawach kotła zużycia dobowe potrafiły się różnić plus minus do 10kg.



kocioł zdecydowanie za duży (o ile dobrze pamiętam, masz 15cm ocieplenia, 25cm wełny w dachu?) - 25 by w zupełności starczył...tak mocno przewymiarowane kotły bardzo trudno się reguluje, cieżko też zejśc ze spalaniem...

nazwa faktycznie ciekawa icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

kocioł zdecydowanie za duży (o ile dobrze pamiętam, masz 15cm ocieplenia, 25cm wełny w dachu?) - 25 by w zupełności starczył...tak mocno przewymiarowane kotły bardzo trudno się reguluje, cieżko też zejśc ze spalaniem...

nazwa faktycznie ciekawa icon_razz.gif



możliwe ale kurde nie ja decydowałem o kotle
Link do komentarza
Cytat

no jak to...to przecież była twoja budowa....



nie moja! nasza icon_smile.gif

Cytat

A to, że ktoś inny podjął decyzję zmienia to, że jest za duży i że Ty będziesz ponosić tego konsekwencje?

No może trochę zmienia -- jest komu urwać nogi przy siedzeniu...



eikpa montująca co spitoliła sprawe i tyle ale wszyscy mówia że nie mam racji i co tu zrobić ;)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
kolego, ja posiadam Zgode Wieprz Iska 25kw i po miesiącu ustawiania doszedłem do w miarę sensownych nastawów, w końcu nie gaśnie w piecu i nie zasypuje go węglem, i nie pali jak smok icon_smile.gif

Dom ok 300m2 powierzchni użytkowej nie ocieplony (właśnie zakupuję styro 12cm 0,031).

Mam sterownik WRT-7 czyli standardowy w tych piecach.

Jak tylko będę miał chwilkę to zejdę do kotłowni i spiszę nastawy.


Jak obiecałem:

Moje ustawienia dla Iskra-Wieprz 25kw
Sterownik WRT-7 czyli standardowy:

Histereza 5C
Pompa 40C
Praca podajnika 008(s)
przerwa pracy podajnika: 30s
Czas blokady: ---- (wylaczona)
Czas pracy: 25s
Przerwa pracy: 11n (minut)
Opóźniony nadmuch: 015s
Wentylator ~4

Jeśli powstają "zlepy" czy jak to nazywają, to zmniejsz nawiew (wentylator), lub ch...wy węgiel.
W domu rodzinnym palimy tylko eko-groszkiem. Edytowano przez Dwd89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...