Skocz do zawartości

Wycena budowy Z10


Recommended Posts

Hej,
W związku z tym, że w piątek składam (o ile dzieciaki pozwolą) papiery na pozwolenie na budowę Z10 pod Warszawą, zacząłem rozglądać się nie tylko za ekipami polecanymi od sąsiadów, forum, www itp. do różnych prac, weryfikacji cen materiałów przez www itp. ale też poszukałem kilku firm, które budują od A do Z.

Ekipa polecana sąsiada, która patrzyła na szkice i powiedziała, ze generalnie zmieszczę sie w cenniku na stronie Z500, który wynosi 240 tys zł brutto (ROBOTY STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO, ROBOTY WYKOŃCZENIOWE, INSTALACJE WEWNĘTRZNE) plus minus...
Ekipa pana Kazia nie ma uprawnień icon_razz.gif więc mówią abym poszukał kierownika i dadzą radę sami... icon_biggrin.gif o dziwo zbudowali kilka domów i wszyscy mówią, że są super i można im zlecić całość. No fajnie... ale alternatywa to:

Firma, której wysłałem zapytanie ofertowe to Wellmade Sp. z o. o. znacie ją? Ktoś z nią budował?Jak można się spodziewać idealny kontakt sprzedażowy, super merytoryka przez telefon właściciela i propozycje spotkania. Przesłali mi też ofertę wstępną, którą załączam (wklejoną z pdf) na około 315 tys netto do stanu developerskiego. Oczywiście oferta bez zniżek ewentualnych...

Czy ktoś z Was obliczał ewntualny zysk z budowania przez takie firmy jak ww.? Bo ja zaczyman od 100 000 zł odejmować koszty kierownika, CZASU w internecie/dojazdy/zamawianie materiałów/ kontrole/weryfikacje przez ekspertów plus oczywiście urlopy spędzone na czymś blizej nieokreślonym... i porównam to z moją pracą i 3 dzieciaków = to ja nie mam na to czasu kompletnie icon_redface.gif icon_mad.gif pomijam fakt, że w ofercie wyraźnie napisali, że za wszystko oni odpowiadają w trakcie i po budowie + polisa.

Ktoś z Was robił takie porównania? Czy wycena załączona jest z czapy czy też faktycznie takie są stawki?

Wycena.pdf

Wycena.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...