Skocz do zawartości

Zmiany w prawie budowlanym 2013


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
Jeśli takie zmiany miałyby nastąpić to pierwsze sygnały będą na stronach ministerstwa. Na Twoim miejscu sprawdzałbym Infor oraz stronę, z której ja osobiście korzystam Przepisy prawne - Instalacyjna.

Pozdrawiam

Cytat

Witam, czy ktoś z Państwa może się orientuje czy i od kiedy maja wejść zmiany w prawie budowlanym w 2013 roku odnośnie warunków zabudowy??? Zmiana ma polegać na tym że już nie będzie się trzeba ubiegać o WZ.


Link do komentarza
ta, nawet na piib mieli nieaktualne swego czasu, o ABC nie wspominając,
sorry - isap rulez i też jest łatwo, byleby pierw nie pchać się na stronę isap i tam szukać, tylko konkretne szukanie u wujka gugle w powiązaniu z isap

ale chyba nie o to tu chodzi, ktoś może wie, o co ma chodzić z WZ-kami, o czym wyżej wspominano? bo ja nic nie wiem, bo jeżeli to są te plany, co znoszą PnB, ale wp... decyzję urbanistyczną, czy co tam jeszcze, to już o tym dyskutowaliśmy, na mój gust - jest to o wiele gorsze rozwiązanie od posiadania ostatecznej deczyzji
Link do komentarza
Ostatnie uchwalone PB (z brakiem PnB) przepadło (a było niezłe), bo TK zarzucił mu "ograniczenie właścicielskie" sąsiadującym działkom.
Nowe rozwiązania, w których jest parcie na zmianę (zamianę) PnB na "zgłoszenie" w zasadzie (i praktycznie) niczego nie zmienia (no może w pewnym stopniu ogranicza decyzyjność urzędników) w sprawach "urzędowych", ale w zamian daje większe "uprawnienia" właścicielom sąsiadujących działek, co może doprowadzić do wstrzymywania budowy i sporo spraw sądowych z tym związanych.
Na uwagę zasługuje również fakt, że projektanci nie są "przygotowani" do przejęcia części zobowiązań i uprawnień urzędu, na swoje bary - do tej pory sami z nieprzymuszonej woli i dobrowolnie, rezygnowali ze swoich uprawnień, na rzecz urzędnika.

Co do WZiZT, dotychczasowe projekty w tym zakresie (ustawa o zagospodarowaniu .....) w zasadzie upraszczały proces ich uzyskania oraz ograniczały decyzyjność urzędniczą w tym zakresie - nie mniej jednak dalej decydująca jest (była) zabudowa działek sąsiednich.
Link do komentarza
Stanie się stanie. Wyeliminuje możliwość ogrzewania tylko (bezpośrednio) energią elektryczną.
EP 120/m2/rok CO i CWU, (od stycznia 2014r) a od stycznia 2017r. EP 95/m2/rok.
A to, dla prądu, z prostego przeliczenia daje zapotrzebowanie EK 40kwh/m2/rok a w 2017r. 31kWh/m2/rok. CO, wentylacja i CWU.

Ps. "Okna" protestowali, ale przegrali i jest (będzie) U dla okna 1,3, a w 2017 tylko 1,1. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...