Skocz do zawartości

Co na schody betonowe "na gładź"


Recommended Posts

Witam.
Mam problem z wyborem materiału na schody.
Mam betonowe schody.
Plan jest taki, żeby na naroża (wszystkie te wewn. i zewn. pionowe poziome) zastosować listwy narożne aluminiowe w celu ich wzmocnienia.
Jak już będzie to gotowe, to powstanie " niecka" spowodowana wyobleniami narożników aluminiowych o gł. ca 2 mm.
Właśnie tu mam problem ponieważ nie wiem czy to wypełnić, aby otrzymać idealną gładź.
Docelowo chcę użyć farby epoksydowej, aby to wykończyć:
http://www.noxan.pl/posadzki/posadzki-epok...oleum-9100.html
ale muszę mieć bardzo gładką powierzchnię.

Myślę, żeby wykorzystać jakiś twardy rodzaj gładź, gipsu, który da się obrabiać. Mam obawy, czy to nie będzie za miękkie na schody. Co prawda schody są w domu (wewnątrz). Nie będą nadmiernie eksploatowane. Tylko papcie:)

Może macie jaką sprawdzona technologię?
Sprawdzałem temat żywić epoksydowych, ale temat stosunkowo drogi i najczęściej trzeba brać wielkie opakowania. A ja mam raptem 5 m2 do zrobienia. Poza tym problem z pionowymi płaszczyznami (podstopnie).
Proszę o porady.
Link do komentarza
Witaj.
Brałem pod uwagę szlifowanie. Nawet poczyniłem próby. Efekt nie jest "porażający. Ponadto trzeba mieć odpowiedni sprzęt.
Zwykła tarcza na szlifierce diamentowa nie jest dobrym pomysłem. Schody przez swoje kąty wewnętrzne nie są najlepszym materiałem do szlifowania. Każda maszyna ma pole do którego nie jest w stanie dojść.
Schody, choć dobrze wykonane nie mają idealnych kształtów co dodatkowo utrudnia otrzymanie oczekiwanego efektu.
Myślałem, że ktoś na forum już ćwiczył ten temat.
Widać jednak, że nie ma takich lub są i nie chcą się pochwalić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...