Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ogniomur


kk2

Recommended Posts

O wzajemnej lokalizacji budynków oraz ewentualnej ochronie przeciwpożarowej decyduje projekt zagospodarowania działki oraz stawianego budynku, a do rozpoczęcia robót niezbędne będzie pozwolenie na budowę. Nie można więc z góry określić jakie warunki muszą być spełnione bez dokładnej znajomości konstrukcji istniejącego i projektowanego domu, oraz sposobu ich użytkowania.
Link to postu
Cały wic polega na tym że w pozwoleniu na budowę,planie zagospodarowania i warunkach zabudowy nikt nie wspomniał ani słowem o ty problemie.A budynek stoi przystawiony do bocznej strony budynku gospodarczego.I nie wiem na jaka wysokosć ogniomur wymurować.
Link to postu
Z opisu nie bardzo wynika jaki jest powód konieczności stawiania ściany oddzielenia pożarowego (tzw. ogniomuru) miedzy budynkiem gospodarczym, a przylegającym do niego domem mieszkalnym. Ściany oddzielenia pożarowego buduje się wtedy, gdy nie są zachowane odległości między budynkami ze względu na wymagania p. pożarowe lub przylegający obiekt stwarza szczególne zagrożenie pożarowe. Natomiast odporność ogniowa ściany oddzielającej te budynki powinna zostać uwzględniona w projekcie.
Link to postu
Budynek gospodarczy jest parterowy,dom jest parterowy z zamieszkałym poddaszem.
Ściana gospodarczego jest z pustaka a domu z porotermu plus 10 cm styropianu.Dach na gospodarczym jest kryty papą i znajduje się na wysokosci stropu budynku mieszkalnego.Budynki się ze sobą stykają ścianami na odcinku 3metrów.Czy jest potrzebny ogniomur?
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...