Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

O wzajemnej lokalizacji budynków oraz ewentualnej ochronie przeciwpożarowej decyduje projekt zagospodarowania działki oraz stawianego budynku, a do rozpoczęcia robót niezbędne będzie pozwolenie na budowę. Nie można więc z góry określić jakie warunki muszą być spełnione bez dokładnej znajomości konstrukcji istniejącego i projektowanego domu, oraz sposobu ich użytkowania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały wic polega na tym że w pozwoleniu na budowę,planie zagospodarowania i warunkach zabudowy nikt nie wspomniał ani słowem o ty problemie.A budynek stoi przystawiony do bocznej strony budynku gospodarczego.I nie wiem na jaka wysokosć ogniomur wymurować.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z opisu nie bardzo wynika jaki jest powód konieczności stawiania ściany oddzielenia pożarowego (tzw. ogniomuru) miedzy budynkiem gospodarczym, a przylegającym do niego domem mieszkalnym. Ściany oddzielenia pożarowego buduje się wtedy, gdy nie są zachowane odległości między budynkami ze względu na wymagania p. pożarowe lub przylegający obiekt stwarza szczególne zagrożenie pożarowe. Natomiast odporność ogniowa ściany oddzielającej te budynki powinna zostać uwzględniona w projekcie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budynek gospodarczy jest parterowy,dom jest parterowy z zamieszkałym poddaszem.
Ściana gospodarczego jest z pustaka a domu z porotermu plus 10 cm styropianu.Dach na gospodarczym jest kryty papą i znajduje się na wysokosci stropu budynku mieszkalnego.Budynki się ze sobą stykają ścianami na odcinku 3metrów.Czy jest potrzebny ogniomur?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • I tak zrobiłam. Klej kupił wykonawca. Schody powstały w tym roku. Wreszcie, uff. Nawet sobie nie zdawałam sprawy, że wraz z nimi znacząco poprawi mi się komfort życia ( czytaj galopowania po nich). Ostatecznie zrezygnowałam z kombinowania z wysokościami. Zostały takie , jak były. Wyszłam z założenia, że jak nie będę  w stanie po nich chodzić, to się będę wtedy martwić. Jeszcze tylko małe wykończenia i gotowe.  Problem, który mnie teraz nurtuje to panele fotowoltaiczne. Wiem, że jest sens je zakładać do końca roku z uwagi na zmiany sposobu rozliczenia. Zużycie prąduna poziomie 1500 zł rocznie. Planuję zamontowanie urządzenia grzewczego w łazience typu dimplex, żeby grzać w sezonach , kiedy nie chodzi ogrzewanie. Rozważam też założenie przepływowego ogrzewacza wody. Ciągle nie do końca działa mi instalacja wodno- grzewcza . Myślę też o suszarce do prania. Krótko mówiąc zużycie prądu mi nieco wzrośnie. Niestety nie umiem tego wyliczyć.  Zastanawiam się, czy panele w mojej sytuacji mają sens ekonomiczny. Pan , który przyszedł zrobić wycenę , kiedy spojrzał na rachunki , zapytał, czy ja w ogóle mieszkam w tym domu. Dowcipniś jeden .  
  • Witam. Pompa powietrzna do CWU wspomagana grzałką.  Sprężarka zaczęła wydawać z siebie dziwne dźwięki po 4 miesiącach użytkowania. Sprężarka szykuje się do wymiany? Ten dźwięk nie wydobywa się z żadnych luźnych elementów na zewnątrz.  Wentylator się uruchamia, po pewnym czasie sprężarka z brzękiem, sprężarka się wyłącza, wentylator lekko przyspiesza... Na zbiornik pompa ciepła nie dostarcza. Po 20 minutach pracy nawet o 1 ° nie skoczyło.   VID_20211011_154835.mp4
  • To jest nowa instalacja:) wszystko ma 2 lata. Co do montowania pompy, to jeszcze nic nie robiłem. Uściślając, montaż zasugerował hydraulik który czyścił i odpowietrzał. Serwisant nic nie wspominał na temat dodatkowej pompy. Zdj prześle wieczorkiem. Ciśnienie na piecu zdaję się być ok. Temperaturę sprawdzę. Hydraulik nie dotykał się do pieca, wiec żadnego ciśnienia nie sprawdzał:) Zdjęcia podeśle wieczorem. Dzięki za mega szybką odp
  • Pierwotnie projekt przewidywał kocioł na pelet o mocy cieplnej 25 KW. Co do warunków instalacji PV, to tak jak napisałem w czwartkowym wpisie: kąt nachylenia dachu - 35°, orientacja względem stron świata - południe z lekkim przesunięciem na zachód, zacienienie - brak, Dołączam zdjęcia z dokumentacji projektowej, mogą być pomocne ale dotyczą one kotła na pelet.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...