Skocz do zawartości

ogniomur


kk2

Recommended Posts

O wzajemnej lokalizacji budynków oraz ewentualnej ochronie przeciwpożarowej decyduje projekt zagospodarowania działki oraz stawianego budynku, a do rozpoczęcia robót niezbędne będzie pozwolenie na budowę. Nie można więc z góry określić jakie warunki muszą być spełnione bez dokładnej znajomości konstrukcji istniejącego i projektowanego domu, oraz sposobu ich użytkowania.
Link do komentarza
Cały wic polega na tym że w pozwoleniu na budowę,planie zagospodarowania i warunkach zabudowy nikt nie wspomniał ani słowem o ty problemie.A budynek stoi przystawiony do bocznej strony budynku gospodarczego.I nie wiem na jaka wysokosć ogniomur wymurować.
Link do komentarza
Z opisu nie bardzo wynika jaki jest powód konieczności stawiania ściany oddzielenia pożarowego (tzw. ogniomuru) miedzy budynkiem gospodarczym, a przylegającym do niego domem mieszkalnym. Ściany oddzielenia pożarowego buduje się wtedy, gdy nie są zachowane odległości między budynkami ze względu na wymagania p. pożarowe lub przylegający obiekt stwarza szczególne zagrożenie pożarowe. Natomiast odporność ogniowa ściany oddzielającej te budynki powinna zostać uwzględniona w projekcie.
Link do komentarza
Budynek gospodarczy jest parterowy,dom jest parterowy z zamieszkałym poddaszem.
Ściana gospodarczego jest z pustaka a domu z porotermu plus 10 cm styropianu.Dach na gospodarczym jest kryty papą i znajduje się na wysokosci stropu budynku mieszkalnego.Budynki się ze sobą stykają ścianami na odcinku 3metrów.Czy jest potrzebny ogniomur?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Sporo się działo ale spoko. Będzie działać. Jeśli wszędzie są podłożone podkładki pod zbrojenie to OK.  Natomiast nieco inaczej zrobiłbym łączenie zbrojenia w narożnikach. Na temat uziomu nie wypowiadam się. Wprawdzie wykopy i zalanie ław to "wieś tańczy i śpiewa" ale to kwestia estetyki. I słabo związanego gruntu.
    • Uscislij, co i gdzie, bo naprawde mnie zdolujesz. Wolalabym wiedziec przed przybyciem majstrow w poniedzialek na stawianie fundamentow.
    • Nie chcę dołować ale wali mi fuszerą.
    • Lawy zalane... Tak wygladalo zbrojenie        tak po zalaniu               Troche mnie niepokoila ta niebieska rurka w betonie, ale majster powiedzial, ze to nie szkodzi.   Z betoniarka bylo hardcorowo. Bardzo hardcorowo. Prawie zakleszczyla sie w bramie, rozebrano wiec brame. Ale to nie wystarczylo, trzeba bylo wykopac slupki - metalowy do bramy, i betonowy do przesla. Tudziez zdemontowac jedno przeslo ogrodzenia. Slupki byly zabetonowane bardzo solidnie. Wyciagala je betoniara, ale sie zlamaly     Zlamaly sie troche za wysoko, trzeba bylo robijac beton i wykopywac. A zabetonowane byly bardzo solidnie. Ale to i tak bylo za wasko, wiec scieto rowniez dwie sosenki   w koncu betoniarka mogla wjechac       I juz na dzialce, zakrecajac, prawie natychmiast sie zakopala. Zakopala calkiem niezle           Trzeba bylo czeka (i czekac...), az przyjedzie duza koparka, zeby ja wyciagnac. W koncu sie pojawila     Bylo potem jeszcze troche problemu z dojazdem jak najblizej wykopu, polamalo sie troche galezi sosnowych na resztkach moich sosen, ale nic to... Wazne, ze lawy zalane. Koparka wyrownala troche poryty teren, po drodze byla trzyletnia swidosliwa, to ja tez wyrownala     Troche ja odkopalam, ale pionu to chyba nigdy nie odzyska...   Potem byla zabawa z postawieniem na nowo bramy i przesla, ktorego czesc sie polamala. Na szczescie, nie pozbylam sie resztek, ktore pozostaly po budowie ogrodzenia, w mysl zasady, ze na dzialce wszystko sie przyda. I tak radosnie, minal poniedzialek.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...