Skocz do zawartości

Ciekawe pomysły na aranżację pustej przestrzeni w salonie


jeffs

Recommended Posts

Witam wszystkich,
poszukuję pomysłów na zapełnienie sporej wielkości białej ściany w moim salonie (3m. x 2,75m.). Prowizorycznie zrobiłem tam po prostu półki, ale mimo wszystko nie wygląda to zadowalająco. Szukałem nieco inspiracji w internecie, znalazłem na przykład taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=8WHAzNYCtr4...eature=youtu.be. Pomysł mi się spodobał, ale w domu go raczej nie zrealizuję, chyba że otworzyłbym księgarnie ;). Chodzi mi o tego typu kreatywne pomysły. Ktoś coś podpowie może?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich,
poszukuję pomysłów na zapełnienie sporej wielkości białej ściany w moim salonie (3m. x 2,75m.).



to wszystko zależy - przede wszystkim od wystroju pomieszczenia i domu ... a konkretnie czy to jest wnętrze klasyczne , czy nowoczesne , jaka kolorystyka w nim panuje icon_wink.gif
mozna wpisać w google "ściana w salonie, inspiracje " jak ja to zrobiłam ... i oglądać....

https://www.google.pl/search?hl=pl&gs_r...280&bih=809
Link do komentarza
Cytat

"Wielka biała ściana" po pomalowaniu innym kolorem niż biały przestaje "wielką białą ścianą"
Podobnież po obłożeniu np. betonem architektonicznym.



to nadal jest "wielka biała ściana" tylko pokolorowana icon_lol.gif

taki kawał ściany dla mnie musi mieć miejsca wyróżniające się np fragment pokryty jakimś tynkiem, wyłożony kamieniem/cegłą, powieszony lub namalowany obraz/wzór itp

niekoniecznie musi to być coś sielskiego icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Hmmm aż się boje odezwać, nie wiadomo z czym się skojarzy szanownym kolegąicon_biggrin.gif
Moją pustą ścianę zagospodarowałam serią sporej wielkości zdjęć, do tego odpowiednie punktowe oświetlenie i jak dla mnie jest idealnie. Dla tych bardziej skłonnych do eksperymentowania fototapeta, odręcznie malowane wzory/obrazy na ścianie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.
Link do komentarza
Cytat

Hmmm aż się boje odezwać, nie wiadomo z czym się skojarzy szanownym kolegąicon_biggrin.gif
Moją pustą ścianę zagospodarowałam serią sporej wielkości zdjęć, do tego odpowiednie punktowe oświetlenie i jak dla mnie jest idealnie. Dla tych bardziej skłonnych do eksperymentowania fototapeta, odręcznie malowane wzory/obrazy na ścianie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.




No bo nam się wszystko z jednym kojarzy... icon_biggrin.gif

Zamieść jakieś fotki!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Podam Ci moje pomysły:

1. Pomalować tą ścianę na jakiś kolor.
2. Pomalować ścianę na kilka kolorów, w ten sposób tworząc ogromną paletę barw w pokoju.
3. Ozdobienie ściany różnymi kształtami powycinanymi z tablic paneli korkowych.
4. Olbrzymia fototapeta na całą ścianę, oczywiście taka, która pasowałaby do wystroju całego pokoju, może to być np. widok miasta nocą.
5. Kupienie kilkuczęściowego obrazu i zawieszenie go na tej ścianie.
6. Kupienie kilku ramek na fotografie i powieszenie tam tych fotografii.
7. Kupienie kwietników i np. paprotek czy bluszczy.
8. Powieszenie dużego kalendarza.
9. Kupienie wielkiego obrazu.


Pomysłów jest bardzo dużo i w łątwy sposób można coś z tym zrobić.
Link do komentarza
Może jakieś poduszki ozdobne? To zawsze dobry pomysł, byle dobrze dobrać, ale raczej nie ryzykuje się, że popsują ogólne wrażenie, a mogą sporo dodać. Byle pomyśleć zawczasu o tym, z czego są wykonane. Te z włóknem poliestrowym posłużą dłużej. I dłużej będą puszyste. Można też przeczytać o tym tutaj.
Link do komentarza
Cytat

Podam Ci moje pomysły:

1. Pomalować tą ścianę na jakiś kolor.
2. Pomalować ścianę na kilka kolorów, w ten sposób tworząc ogromną paletę barw w pokoju.
3. Ozdobienie ściany różnymi kształtami powycinanymi z tablic paneli korkowych.
4. Olbrzymia fototapeta na całą ścianę, oczywiście taka, która pasowałaby do wystroju całego pokoju, może to być np. widok miasta nocą.
5. Kupienie kilkuczęściowego obrazu i zawieszenie go na tej ścianie.
6. Kupienie kilku ramek na fotografie i powieszenie tam tych fotografii.
7. Kupienie kwietników i np. paprotek czy bluszczy.
8. Powieszenie dużego kalendarza.
9. Kupienie wielkiego obrazu.


Pomysłów jest bardzo dużo i w łątwy sposób można coś z tym zrobić.


Fotapeta - jak najbardziej trafiony pomysł - tylko, ze taka na całą ścianę. Mi się osobiście podobają takie, które naśladują teksturę np. beton, albo drewno:

postawisz potem cokolwiek pod tą scianą, to i tak będzie wyglądało zaje****ie icon_smile.gif
Grafitti też wygląda spoko: http://www.decomania.pl/pl/p/Fototapeta-Wa...6-Grafitti/6526
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na szczegóły we wnętrzu, ale któregoś razu koleżanka pokazała mi ten artykuł:

gotowe projekty wnetrz

i niestety zorientowałem się, że moje wnętrze wygląda jak na zdj. 4 - czyli jakby "nieskonczone"

Nie, żebym poszedł do sklepu i kupił pełno pierdołek, bo i tak nie wiedziałbym co wybrać, ale skorzystałem z pomocy architekta icon_smile.gif, i to nawet z tej samej strony co jest artykul, i teraz się już wszystkim podoba icon_smile.gif Edytowano przez kam_il (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 miesiące temu...
Proponuję oklejenie jednej ze ścian, produkowaną przez nas fototapetą, który przedstawia stare odbiorniki radiowe. Sprawdzi się ona szczególnie w klasycznie urządzonych mieszkaniach, w których obecne jest drewno. Pokryjemy ją cienką warstwą lateksu, dzięki czemu posiadać będzie gładką powierzchnię i dobrze odda barwy.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...