Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Polipropylen wentylacja?


Recommended Posts

Witam.
Jestem w trakcie montowania wentylacji w domu. Kierownik sugeruje zamontowanie kominków z polipropylenu jest to (podobno) technologia lepsza od powszechnie stosowanych tj. kominków wykonanych z polichlorku winylu (mam nadzieję że dobrze napisałem). Kierownik już kilka razy mi podpadł, dlatego mam pytanko czy jest sens stosowania tego typu rozwiązań? Kierownik bardzo sobie je chwali ale tak jak pisałem przed podjęciem decyzji wolałbym dowiedzieć się więcej a Google nie za wiele mi powiedziało w tym temacie, czy ktoś tu orientuje się w temacie?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie nie jest istotne z czego jest wykonany.
Ważne aby był "dopuszczony do budownictwa", był z materiału niepalnego (a w budynkach PM nie rozprzestrzenia ognia), oraz aby jego najmniejszy wymiar wewnętrzny był nie mniejszy niż 10cm, oraz przekrój wewnętrzny nie mniejszy niż 0,016m2.

dopisałem:

Polipropylen (PP) jest materiałem palnym - co wyklucza jego przydatność dla takich zastosowań.
Może być dopuszczony warunkowo w budynkach jednorodzinnych (PM) jeśli nie rozprzestrzenia ognia (maks. klasa B). Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązania z PP przeznaczone do budownictwa w większości mają maks. klasę B, więc tym się raczej nie powinieneś martwić, a użycie polipropylenu jako materiału w kominku wentylacyjnym ma sporo zalet, m.in. jest odporny na działanie promieniowania UV, oraz może być użytkowany w większym zakresie temperatur (-30˚C do +80˚C, czasowo -40˚C do +120˚C - więc jeśli do kominka ma być podłączony np. okap) warto więc rozważyć taką opcję jeśli nie jest przegięta cenowo.
Napisz coś więcej co to konkretnie mają być za kominki i do czego będą podłączone to będę mógł napisać coś więcej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...