Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wilgoć w kuchni - jak zaradzić? (okap?)


Recommended Posts

Cześć.

Jakiś czas temu przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania, urządziliśmy je, wyposażyliśmy i wszystko wydawało się cacy. Niestety, dość nieroztropnie, nie zakupiliśmy żadnego okapu. We wcześniejszym mieszkaniu mieliśmy jeden zabytek, ale prawie go nie używaliśmy i jakoś nie było większych problemów. Tutaj jednak ściany łatwo nasycają się wilgocią i robią się ciemne plamy. Czy okap będzie najlepszym wyjściem z sytuacji? A jeśli tak, to czy da się kupić jakiś wydajny, a przy tym w miarę niedrogi? I żeby nie straszył wyglądem. Maks szer. 60 cm. A może inne pomysły?

C.
Link to postu
Cytat

Jeśli piszesz mieszkanie to podstawowe pytanie brzmi czy możesz mieć w ogóle wentylację inną niż grawitacyjną. Jeśli nie to pozostaje np wywietrznik zamontować w oknie.
Ja mam wywietrznik w oknach i wentylacje grawitacyjną jak i okap,a wilgoć i tak się pojawiała w jednym kącie.Przestala się pojawiać po ociepleniu murów budynku
Link to postu
W oknach mogą być nawiewniki, a nie wywietrzniki. W kuchni i łazience powinny znajdować kratki wentylacji grawitacyjnej - tzw. wywiew. Należy sprawdzić anemometrem, czy wywiew działa należycie.
Co do okapu - kilka firm proponuje już produkty combo - kratka wywiewna i wentylator, który po wyłączeniu uruchamia działanie wentylacji grawitacyjnej. Czyli okap podpięty pod wentylator - gdy jest potrzeba usunięcia zapachów i wilgoci podczas gotowania lub pozostawienie wentylacji grawitacyjnej.
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

U nas jest od 5 lat okap amiki, kupiony na jakieś wyprzdaży za grosze i spisuje się bez zarzutu, tak więc nie kierowałbym się ceną a po prostu kupił okap icon_smile.gif


Okap to tu jest najmniejszy problem jeżeli ie ma się kanału wentylacyjnego.Możesz mieć okap za grubą kasę ale nie zda egzaminu jak nie ma się dobrego kanału wentylacyjnego.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...