Skocz do zawartości

Łazienka w ciemnych barwach


Miecz

Recommended Posts

Co myślicie o łazience zrobionej w czarnych płytkach z granatowymi i zielonymi wykończeniami?

Jestem po burzliwych dysputach z moją drugą połową. Nie bardzo mi się podobają róże i inne standardowe projekty. Nie po to robię remont łazienki żeby zrobić tak standardowo icon_smile.gif
Link do komentarza
A czemu to innych pytasz, skoro Tobie takie ciemne wnętrze się podoba? Czarna łazienka, a dlaczego nie jeśli właściciel ma takie życzenie. Tylko właśnie warto zastosować motyw rozświetlający, mozaikowe kafelki będą dobrym rozwiązaniem, a może dekory? Zerknij sobie na czarne płytki z kolekcji Opp! Cermastic (60x30cm), to płytki o wysokim połysku. Fuga także może zagrać kolorem. Jeszcze zależy jak dużą masz łazienkę.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ciężkie w utrzymaniu? zależy to od ilości płytek i jak długo trzeba je utrzymać. Pozycja, w której się trzyma też ma znaczenie, ale nie wiedziałem że również kolor płytek icon_biggrin.gif



no wlasnie czarny kolor jest najciezszy, nie udawaj, ze nie wiedziales icon_razz.gificon_lol.gif

wracajac do sedna; czarnych bym nie zrobila, a juz nikt by mnie nie zmusil do polaczenia ciemnych plytek z jasna fuga. wystarczajaca sie tego cholerstwa naszorowalam u rodzicow w mieszkaniu- nigdy wiecej. tylko i wylacznie ze wzgledow praktycznych fuga musi byc ciemniejsza lub w kolorze zblizonym do plytek.

chociaz nie powiem, wyglada to pieknie icon_rolleyes.gif

Cytat

Cóż, nie każdy ma taką dużą łazienkę, a mała i ciemna może się raczej z grobem kojarzyć, zwłaszcza, gdy człowiek położy się w wannie... ;)



eeeee dramatyzujesz. jak jest dobrze zaprojektowana, to nie bedzie sie z grobem kojarzyc, a raczej dawac wrazenie przytulnosci.
Link do komentarza
Cytat

wracajac do sedna; czarnych bym nie zrobila, a juz nikt by mnie nie zmusil do polaczenia ciemnych plytek z jasna fuga. wystarczajaca sie tego cholerstwa naszorowalam u rodzicow w mieszkaniu- nigdy wiecej. tylko i wylacznie ze wzgledow praktycznych fuga musi byc ciemniejsza lub w kolorze zblizonym do plytek.



Mam w kuchni czarne płytki z białą fugą. Od ponad 10 lat, fugi jak były, tak są nadal białe (nawet wokół kuchenki gazowej) - bez odświeżania, czyszczenia, itp.

Fakt - fugi zaimpregnowałem, jeśli mnie pamięć nie myli, to delfinem.

Ps. A dowcip o różowej fudze do czarnych płytek, pamiętasz ? icon_mrgreen.gif icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam w kuchni czarne płytki z białą fugą. Od ponad 10 lat, fugi jak były, tak są nadal białe (nawet wokół kuchenki gazowej) - bez odświeżania, czyszczenia, itp.

Fakt - fugi zaimpregnowałem, jeśli mnie pamięć nie myli, to delfinem.



no widzisz. teraz pewnie lepsze fugi robia, niz milion lat temu, gdy rodzice remontowali mieszkanie icon_wink.gif jednak trauma i uraz w delikatnej, dzieciecej psychice jest tak silny, ze mnie nie przekonasz.

Cytat

Ps. A dowcip o różowej fudze do czarnych płytek, pamiętasz ? icon_mrgreen.gif icon_redface.gif



nie znam. oswiecisz mnie? icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Co myślicie o łazience zrobionej w czarnych płytkach z granatowymi i zielonymi wykończeniami?

Jestem po burzliwych dysputach z moją drugą połową. Nie bardzo mi się podobają róże i inne standardowe projekty. Nie po to robię remont łazienki żeby zrobić tak standardowo icon_smile.gif



Czarne łazienki są super, nietypowe i bardzo na plus. Każdy dodatek wygląda wyjątkowo. Jeśli miałabym wybierać pomiędzy białą i czarną z pewnością wybrałabym czarną, plus dobre oświetlenie nad lustrem. Fuga bez różnicy, może być jakakolwiek.
Zacieki widać prawie na każdym kolorze. Pewnie lepiej wybrac po prostu kafelki z grubszą, kamienną strukturą, a nie gładkie lub matowe.

rozmarzyłam się icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem dlaczego czarna łazienka kojarzy mi się z klubem nocnym. Zdecydowanie te szarości i grafity bardziej do mnie przemawiają.



Nie mam pojęcia jakie łazienki są w nocnych klubach ;) ale jak tak teraz myślę, to bardzo małe łazienki są w knajpkach i są one zwykle jasne, co by troszeczkę, odrobinkę potwierdzało moją tezę, że ciemny pasuje, ale do dużego pomieszczenia icon_wink.gif
Link do komentarza
Czarne płytki w łazience to koszmar! W jednej łazience mam czarne płytki na podłodze, a na ścianach czarne z "pobłyskiem" zieleni. Każdy prysznic i umycie rąk wiąże się z przejechaniem całej łazienki mopem:( Ślady i tak zostają. Doszło do tego, że cała rodzina ustawia się rano w kolejce do drugiej łazienki - nikomu nie chcę się sprzątaćicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Czarne płytki w łazience to koszmar! W jednej łazience mam czarne płytki na podłodze, a na ścianach czarne z "pobłyskiem" zieleni. Każdy prysznic i umycie rąk wiąże się z przejechaniem całej łazienki mopem:( Ślady i tak zostają. Doszło do tego, że cała rodzina ustawia się rano w kolejce do drugiej łazienki - nikomu nie chcę się sprzątaćicon_smile.gif



szczególnie jak dużo kamienia w wodzie:) białe plamy gwarantowane po każdym zapryskaniu płytki.
Tez uwazam iż jasniejsza płytka jest lepsza w utrzymaniu.
Link do komentarza
Warto nieco rozjaśnić pewnymi elementami ciemną łazienkę. Ciemny wystrój oczywiście jak najbardziej tak, ale bez jaśniejszych dodatków (ciąg płytek, ceramika np.) nie jest zbyt ładnie. Moja siostra ma tak urządzoną łazienkę, mimo dużej przestrzeni nie czujesz się dobrze, gdy w pomieszczeniu, w którym nie ma okien, jest dodatkowo bardzo ciemno, nawet oświetleniem nic się nie da zdziałać..
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Łazienka w ciemnych barwach może wyglądać naprawdę efektownie, ale jeśli jest mała to moim zdaniem nie ma co się porywać na takie rozwiązanie. Pomieszczenie będzie się wtedy wydawało klaustrofobiczne.

Zawsze żeby wnętrze było ciekawsze można zamówić i zamontować w łazience szklany dekor z oryginalną grafiką. Coś w stylu: http://www.druknaszkle.pl/szklo_w_lazience.php Edytowano przez Areq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...