Skocz do zawartości

Urlich Vandich 24


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Zwracam się do Was z przeogromną prośbą.
Mianowicie mam okazję kupić używany (1 sezon) kocioł gazowy firmy Urlich Vandich 24.
Chodzi mi o to czy ten piec będzie pasował na moje 45metrowe mieszkanie (2 pokoje, kuchnia, łazienka)-kubatura +/-.140m3 brak ocieplenia. icon_smile.gif
Sprawa jest dla mnie dość pilna więc bardzo proszę o podpowiedzi:)
Pozdrawiam Michałicon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Zwracam się do Was z przeogromną prośbą.
Mianowicie mam okazję kupić używany (1 sezon) kocioł gazowy firmy Urlich Vandich 24.
Chodzi mi o to czy ten piec będzie pasował na moje 45metrowe mieszkanie (2 pokoje, kuchnia, łazienka)-kubatura +/-.140m3 brak ocieplenia. icon_smile.gif
Sprawa jest dla mnie dość pilna więc bardzo proszę o podpowiedzi:)
Pozdrawiam Michałicon_smile.gif




Tak uczciwie zapytam - co znaczy "czy ten piec będzie pasował na moje 45metrowe mieszkanie" ???? I rozumiem "wytrzeszcz" bajbagi.

Przeczytałem Twój post na innym forum i zaczynam dopiero rozumieć sens Twojego pytania

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/1398...ich-vandich-24/

Czy ty Kolego mówisz o tym?

"Przez ścianę zewnętrzną przepisy dopuszczają poziomy wyrzut spalin z kotła o mocy do 21 kW w domkach jednorodzinnych. Z obiektów typu hurtownia, magazyn ten system jest dopuszczony dla mocy większych."

A podpierając się Ustawą, cytat ze strony Buderusa
"Każda instalacja grzewcza, gazowa i wodno-kanalizacyjna musi być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. W Polsce aktem normalizującym kwestie związane z budową, w tym także z instalacjami jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75 z 2002 r., poz. 690).

Od 08.07.2009r. weszły w życie zmiany dotyczące tego rozporządzenia. Poniżej zamieszczamy urywki ustawy z działy IV związane z instalacjami."

i dalej
Rozdział 7 przedstawia przepisy związane z instalacjami gazowymi:
i z marszu idziemy tu
175. 2. Wyloty przewodów, o których mowa w ust. 1 pkt. 2, powinny znajdować się wyżej niż 2,5 m ponad poziomem terenu. Dopuszcza się sytuowanie tych wylotów poniżej 2,5 m, lecz nie mniej niż 0,5 m ponad poziomem terenu, jeżeli w odległości do 8 m nie znajduje się plac zabaw dla dzieci lub inne miejsca rekreacyjne.
3. Odległość między wylotami przewodów, o których mowa w ust. 1, powinna być nie mniej sza niż 3 m, a odległość tych wylotów od najbliższej krawędzi okien otwieranych i ryzalitów przesłaniających ? nie mniejsza niż 0,5 m.

§ 175. odnosi się do indywidualnych koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych lub oddzielnych przewodów powietrznych i spalinowych od urządzeń z zamkniętą komorą spalania, wyprowadzonych przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą, niż:
1) 21 kW - w wolnostojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej,
2) 5 kW - w pozostałych budynkach mieszkalnych.

Czy Ty Kolego jesteś w takiej sytuacji?????
Link do komentarza
Witaj.
Ja mam normalny komin aż po sam dach-muszę tylko zainstalować wkład.
Chodzi o to, że mam już zrobiony projekt i w projekcie mam wymienione:
-kuchenka gazowa 8kW
-kocioł gazowy 2 funkcyjny o mocy 21kW.
Z kuchenką wszystko jasne.
Z piecem natomiast już nie , ponieważ chciałem kupić o mocy 24 kw
Link do komentarza
Cytat

Witaj.
Ja mam normalny komin aż po sam dach-muszę tylko zainstalować wkład.
Chodzi o to, że mam już zrobiony projekt i w projekcie mam wymienione:
-kuchenka gazowa 8kW
-kocioł gazowy 2 funkcyjny o mocy 21kW.
Z kuchenką wszystko jasne.
Z piecem natomiast już nie , ponieważ chciałem kupić o mocy 24 kw




21+8 = 29 - na pograniczu 30 KW. Prawdopodobnie, tyle mi do głowy przychodzi - chodzi o przepustowość gazomierza.
Link do komentarza
Gazomierz można wymienić na większy, więc to nie on jest "winowajcą".

Nie napisał, ale jeśli ten kocioł ma być zainstalowany w kuchni, to ktoś błędnie zinterpretował par. 172 lub (i) par. 176.2. Rozporządzenia w sprawie WT.

Cytat

I to wszystko do mieszkania o pow. 45m2
Że tak zapytam... co Ty tam będziesz uprawiał?



CWU (przepływowo), bo to kociołek dwufunkcyjny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziękuje serdecznie:)




Te 30 KW to rzecz jasna i dobrze, że się potwierdziło.
Schiedel na forum się udziela - Pan Marcin Kiejdos
https://forum.budujemydom.pl/Komin-zle-post...243#entry318243


Poujoulat - dołączył ostatnio Pan Rafał Hałada, podał maila i namiary.
https://forum.budujemydom.pl/komin-na-domku...710#entry321710

Cytat

No kuchnia jak to kuchnia.Z kuchni istnieje możliwość wyjścia do pokoju, a ma ona 12m2 i ok38m3icon_smile.gif
Pozdrawiam.




To ta kuchnia ma ponad 3 metry wysokości ????? icon_eek.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...