Skocz do zawartości

LMP42a / M&L Lipińscy


ewa7506

Recommended Posts

Co do zmian w projekcie to u mnie wygląda następująco:
- Zmiana sposobu ogrzewania na ekogroszek. Kotłownia w miejscu pomieszczenia gospodarczego z dodanym kominem. Ponadto drzwi z tego pomieszczenia do garażu. Żeby to jakoś działało do kotłowni są dwie pary drzwi od strony domu. Pierwsze takie jak w całym domu żeby to jakoś wyglądało, natomiast drugie przeciwpożarowe Hormann. Na tą chwilę z tego rozwiązania jesteśmy zadowoleni ponieważ w domu nie czuć kotłowni, jest wygodnie bo wjeźdzam do garażu i wchodzę do domu.
-Druga zmiana to garaż szerszy o metr. Oprócz samochodu spokojnie mieszczą się inne graty (w rozsądnych ilościach). Zmiana ta ma znaczenie ponieważ pomieszczenie gospodarcze stało się kotłownią, a piwnicy brak. Przy kosztach całej budowy nie jest to duża różnica, a wygląd domu nie zmienił się jakoś drastycznie na niekorzyść. Z tej zmiany jesteśy zadowoleni chociaż gdybyśmy jeszcze raz budowali dom prawdopodobnie zbudowalibyśmy garaż dwustanowiskowy - nawet kosztem wyglądu domu.
-Trzecia zmiana to podniesienie ścianki kolankowej. W oryginale zaprojektowana była ślepa ścianka z k-g i maiła ona około 80 cm wysokości. U nas wyszło około 90 cm ale bez tej slepej ścianki. Przy budowie poszły dłuższe krokwie i jakoś to wygląda.
-Następnie zagospodarowaliśmy pomieszczenie nad garażem na sypialnię. Zrobiony jest tam tradycyjny strop, ścianka kolankowa taka jak w całym domu. Dodane są dwa okna dachowe. Wejście jest zrobione kosztem pokoju na górze. który przyegał do shodów. Z tego tez jesteśmy zadowoleni ponieważ mamy duża sypialnię około 24 m2, a pokój zmniejszył sie nie na tyle drastycznie aby był bezużyteczny i stanowi pokój gościnny.
-Dodatkwow doprojektowany został balkon. Wiadomo straty ciepła i tym podobne ale balkon chcieliśmy i mamy.

Jak mi się przypomna inne zmiany to napiszę
Link do komentarza
Witam.

Czyli jeszcze ktoś czasami tu zagląda. Co do okien ze ściętymi czubkami to wyszło przez przypadek. Dopiero kiedy przyszło do zamawiania okien okazało się, że fachowiec od dachu nie zrobił tak jak było w projekcie tylko wprowadził swoje poprawki o których nie raczył poinformować inwestora. Chodzi o to, że lukarny patrząc wewnątrz domu powinny być trójkątne natomiast u mnie wyszło, że na wysokości gdzie powinien być szczyt lukarny patrząc od środka jest około 60 cm poziomego sufitu. Generalnie powoduje to, że jest tam więcej miejsca, natomiast uniemożliwiło zrobienie trójkątnych okien ponieważ trzeba by było zmienić ich kąt lub znacznie skrócić w podstawie, a zależało nam aby okna były jak największe.
Jest to jedna z rzeczy które w momencie odkrycia popsuły trochę nerwów ale ostatecznie wyszły dobrze. Edytowano przez Rafal_30 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...