Skocz do zawartości

naprawa takiego ustrojstwa


Recommended Posts

Cytat

Kolega IVO z innego forum prosi o podanie więcej info - ocenia że to na 99% Sigenia,ale ważna jest jeszcze data (można by ją odczytać może z szyby).
Podobno też suwaki są dostępne wyłącznie z szyną, więc to nie musi być tania naprawa.




Wysłałem zapytanie do ROTO i Winkhaus.

Mam nadzieję, że odpowiedź nadejdzie szybko.

Barbossa - w oczekiwaniu na odpowiedź zadzwoń KOLEGO tutaj

http://www.okna-serwis.pl/kontakt

Na forum z branży okiennej jest też taki kontakt:
http://www.oknonet.pl/firma/kontakt/fid,14695.html

Link do komentarza
Witajcie
Żeby można było zdobyć jakieś części do okien przesuwnych trzeba dokładnie sprecyzować jaki masz dokładnie model okuć obwiedniowych . zdejmij dolną listwę maskującą od strony mieszkania . pod spodem będzie widać wózki aluminiowe na nich powinna być wybity symbol okucia . do tego jest jeszcze ważne czy skrzydło przesuwne ma sterowanie domknięcia z klamki . czyli jak przekręcasz klamkę skrzydło drzwi samo dochodzi do ościeżnicy czy trzeba je dopchnąć . w niektórych przypadkach są dostępne same ślizgi górne do szyny a w niektórych to trzeba nabyć cały komplet . Po zdjęciach widać że okucia maja ok 10 lat stary model. Ale jeżeli byś zrobił dokładniejsze foty i przesłał na email jestem wstanie podpowiedzieć więcej .moja firma okna-serwis.pl posiada większość okuć starego typu na stanie magazynowym.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie
Żeby można było zdobyć jakieś części do okien przesuwnych trzeba dokładnie sprecyzować jaki masz dokładnie model okuć obwiedniowych . zdejmij dolną listwę maskującą od strony mieszkania . pod spodem będzie widać wózki aluminiowe na nich powinna być wybity symbol okucia . do tego jest jeszcze ważne czy skrzydło przesuwne ma sterowanie domknięcia z klamki . czyli jak przekręcasz klamkę skrzydło drzwi samo dochodzi do ościeżnicy czy trzeba je dopchnąć . w niektórych przypadkach są dostępne same ślizgi górne do szyny a w niektórych to trzeba nabyć cały komplet . Po zdjęciach widać że okucia maja ok 10 lat stary model. Ale jeżeli byś zrobił dokładniejsze foty i przesłał na email jestem wstanie podpowiedzieć więcej .moja firma okna-serwis.pl posiada większość okuć starego typu na stanie magazynowym.




Dziekuję serdecznie PANCINEX z firmy OKNA-SERWIS za chęć pomocy i odzew na mojego maila.

Z poważaniem
Aleksander Rembisz
Link do komentarza
i ja dziękuję za pospolite ruszenie, normalnie się wzruszyłem

otóż
chata z około 2002, czyli 10 latek okna mają
wydawało mi się, że faktycznie lekko "dochodzą" przy przesunięciu do zamknięcia i "odchodzą" przy przekręceniu klamki
właściciel chałupy to lamer budowlany i do tego hiszpańskojęzyczny
wystawili mu fakturkę na 860 peelenów za naprawę 3 sztuk takiego ustrojstwa
oczywiście nie wie co dokładnie zrobili, wiadomo, że chodzi

on sam nie potrafi niczego opisać, sprawdzić nazwę itp itd
ja raczej za szybko to go nie odwiedzę, żeby sprawdzić Wasze sugestie i zrobić lepsze fotki (on to zrobił i przesłał)
może w najbliższy weekend
teraz kwiczy, że go chyba orżnęli, ja nie potrafię tego potwierdzić lub temu zaprzeczyć, a nie chciałbym aby mu się jakaś awersja do naszej nacji utworzyła icon_smile.gif

jeżeli uda mi się coś więcej ustalić, dam znać

jeszcze raz dzięki
Link do komentarza
Witam,
Człowiek z okna-serwis raczej ma rację, to na 99% Sigenia. Ale Sigenia jakieś 5-6 lat temu zmieniła systemy jezdne w przesuwkach. Sądzę, że należy dokupić szynę razem z suwakami. Powstaje tylko pytanie: co stało się tym suwakom?

Nie wygląda jakby wypadły z szyny. Mało prawdopodobne też, aby ramie rozwórki samo z siebie wyskoczyło z suwaka. Trzeba do tego użyć sporej siły.

Szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze przesuwki, w której suwaki wypadły by same z siebie, albo wypadła z nich samowolnie rozwórka.

Coś tu jest nie do końca wyjaśnione w tej historii.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Człowiek z okna-serwis raczej ma rację, to na 99% Sigenia. Ale Sigenia jakieś 5-6 lat temu zmieniła systemy jezdne w przesuwkach. Sądzę, że należy dokupić szynę razem z suwakami. Powstaje tylko pytanie: co stało się tym suwakom?


Pragnąłbym icon_biggrin.gif zauważyć, że to mój znajomy pierwszy wytypował Sigenię - więc wygląda że się zna - i jakby ktoś potrzebował namiar na dobrego serwisanta okien w okolicach Siedlec to mogę Wam dać na niego namiar:)

Ps. I też powiedział, że raczej trzeba zrobić zakup razem z szyną, więc cena miałaby tu jakieś uzasadnienie..
Link do komentarza
no i git
cień podejrzenia jest, ale zbyt późno i nie do końca uzasadniony
ja więcej nic nie wiem
a stanu pierwotnego już nie ustalę, ewentualnie stan po naprawie, faktem jest, że pracowało niezbyt dobrze (ale w jednym, nie trzech), to potwierdzam, bo sam otwierałem, potem już mnie przy tym nie było

niemniej - przy okazji ustalę typ i jeżeli była to uczciwa wycena, to powiem pardon, ale jeżeli naciągnęli, bo miał juro w kieszeni, to napiętnuję łobuzów icon_smile.gif

dzięki za zaangażowanie
może kwota niewielka, ale b. nie lubię cwaniactwa (jeżeli takie miało miejsce)
każdemu należy się uczciwy zarobek, to obliguje moim zdaniem obie strony
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...