Skocz do zawartości

tanie nakrycie słupków ogrodzeniowych


bobiczek

Recommended Posts

Chciałem podpowiedzieć - i pochwalić się przy okazji - jak tanio możecie zrobić sobie nakrycie słupów ogrodzeniowych.
Gotowe w hurtowni - kosztują w granicach 90zeta sztuka.
Przynajmniej ja tak ostatnio widziałem.
Mój patent - to trochę blachy - trochę kątownika
I już
Jeśli sami nie macie możliwości jak ja - to zlecić komuś zrobienie formy- będzie niedrogo, a oszczędności przeliczalnie niemałe.

W moim przypadku było 22 słupy
razy 90zł sztuka - łatwo można wydatek policzyć.

Forma wygląda tak

copa_1.jpg

w środku tak

copa_2.jpg


W trakcie budowania - codziennie betonowej zaprawy nabrać tą samą ilość do wiaderka - dodać barwnika (ja miałem literatkę i zawsze wsypałem tę samą ilość żeby sie nie różniło później kolorem)
Wymieszać porządnie.
Formę wysmarować od środka olejem napędowym (czymś tłustym), zalać, wymieszać......
Zawsze na koniec dnia na budowie.
Rano wywalić delikatnie na kawałek folii.
Wygładzić pęcherze pacą styropianową....
I już icon_smile.gif

Dać czas żeby porządnie wystygła i stężała
I na słupek

Wygląda tak

12887728.jpg

Pomnóżcie 22 słupki razy 90zł............

Polecam wszystkim

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

a takie żelazne słupki czym nakryć? Takie plastikowe nakładki może nie kosztują 90zł/sztuka, ale mam 60 słupków i wolałabym wykorzystać coś co może się wala po budowie, ale nie mam tak genialnych pomysłów icon_confused.gif




wycinałem dół butelki plastikowej (w zależności od przekroju rurki mała cola, duża cola, cola 2,5litra icon_smile.gif )
Pchałem do rurki wgłąb tak na 30cm - i zalewałem betonem.
Górę wygładziłem - i już icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

a takie żelazne słupki czym nakryć? Takie plastikowe nakładki może nie kosztują 90zł/sztuka, ale mam 60 słupków i wolałabym wykorzystać coś co może się wala po budowie, ale nie mam tak genialnych pomysłów icon_confused.gif




Można tak jak radzi bobiczek, ja wycinałem blachę i obspawywałem. Te plastykowe kapturki w Twoim przypadku to koszt kilkudziesięciu złotych - w zależności od średnicy. Efekt szybko i w miarę estetycznie.
Link do komentarza
50x20 metrów działki
Wyszło 140 metrów.
Z tym że sztachety by mnie wtedy (dzisiaj pewnie też)zeżarły gdybym kupił normalnie na stolarni.
Kupowałem u górali za mniej niż połowę tego co wołali w stolarniach pobliskich.
Jednym transportem pojechałem odebrać wszystkie drzwi wewnętrzne, bramę do garażu i sztachety
1400sztuk
Polecam - telefony pewnie na końcu notesika gdzieś jeszcze mam icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...