Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
dostałem tak jakby w "spadku" bardzo stary dom po wielu modyfikacjach. obecnie moim największym problemem jest komin w łazience o ile można nazwać to kominem. wszystko staram się przedstawić na bardzo prostym rysunku.

łazienka znajduje się na piętrze a nad nią jest ok 5cm strop i dach z blachy falistej. wcześniej komin z piecyka wystawał o ok 30cm, a ja go wydłużyłem do 1m nakładając na istniejącą rurę drugą dłuższą i znitowałem je razem.
A problemem jest to że gdy piecyk nie jest używany przez komin leci do łazienki zimne powietrze jak temu zapobiec. myślałem że wydłużenie komina pomoże ale nie jest to jakiś piorunujący efekt.
przepraszam za chaotyczne opisanie sprawy ;)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

w takim razie muszę zrobić drugi komin, ale gdzie i jak powinien wyglądać tzn ma być wyższy niższy?



icon_eek.gif

Nawiew, nie wywiew. Komin jest wywiewem.
Należy doprowadzić większą ilość powietrza do pomieszczenia, poprzez:
- zrobienie w drzwiach łazienki, większej szczeliny, lub (i),
- zamontowanie nawiewnika w ścianie łazienki, lub
- zamontowanie nawiewników w innych pomieszczeniach.
Link do komentarza
Cytat

A problemem jest to że gdy piecyk nie jest używany przez komin leci do łazienki zimne powietrze jak temu zapobiec. myślałem że wydłużenie komina pomoże ale nie jest to jakiś piorunujący efekt.
przepraszam za chaotyczne opisanie sprawy ;)


Z opisu wynika że łazienka jest całkowicie pozbawiona ciągu wentylacyjnego, więc

Cytat

w takim razie muszę zrobić drugi komin, ale gdzie i jak powinien wyglądać tzn ma być wyższy niższy?


Ten piecyk jest z zamknięta komorą spalania?
Bo jeśli nie, to cud że jeszcze nie wystąpiła cofka, i spaliny podczas pracy piecyka nie zostały cofnięte do pomieszczenia.
Zapewnienie swobodnego dopływu powietrza do łazienki w formie nawiewu, o czym wspomniał bajbaga i wykonanie komina wywiewnego powinno prawidłowo ukierunkować przepływ powietrza przez pomieszczenie.
Problemem może być zbyt krótki odcinek komina wentylacyjnego dla zapewniania prawidłowego ciągu grawitacyjnego.
Niewykluczone że wyrzut powietrza będzie musiał być wspomagany mechanicznie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...