Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

rozbiórka starego budynku a budowa nowego


Recommended Posts

Witam,
Dopiero zaczynamy przygodę z budową i przepisy dot. budowy są nam zupełnie obce. Proszę o poradę w następującej sprawie: Dostaliśmy działkę z domem i dwoma budynkami gospodarczymi. Planujemy wyburzyć jeden budynek gosp. i wybudować na jego miejscu niewielki dom. Architekt zalecił nam by zgodę na rozbiórkę (?) i na budowę załatwiać od razu razem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale chyba chodziło o jedną mapkę do celów projektowych. Problem pojawił się już na wstępie bo teren ten nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego i musimy starać się o warunki zabudowy. Czy w tym wypadku załatwienie rozbiórki i pozwolenia na budowę (razem) nadal jest możliwe? Jeśli na danym terenie stoi budynek, to czy można się starać o warunki zabudowy w tym miejscu? Do kogo się udać żeby to sprawnie załatwić? Jakie są orientacyjne koszty?
I jeszcze jedno, we wniosku o warunki zabudowy musimy wpisać kąt nachylenia dachu itp. Mamy wybrany projekt ale prawdopodobnie będziemy wprowadzać kilka zmian (jeszcze nie ustalaliśmy tego z architektem). Czy te informacje są konieczne od uzyskania warunków zabudowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - rozbiórkę i nowy dom można ogarnąć jednym pozwoleniem. Nie do końca oznacza to, że będzie tylko jedna mapka, to prawda, ale i uproszczenie. Projekt Budowlany będzie musiał po prostu uwzględniać fakt rozbiórki. Pozwolenie zostanie wydane na całość robót. Występowanie o warunki zabudowy jest dość powszechne przy obecnym pokryciu miejscowymi planami zagospodarowania, to raczej nie jest jakiś wyjątkowy problem. W żaden sposób nie przeszkadza to w uzyskaniu potem jednego pozwolenia budowlanego. Po prostu we wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy należy w opisie planowanego zamierzenia uwzględnić rozbiórkę istniejącego budynku. Tu przykład wydanej decyzji na inwestycję obejmującą rozbiórkę i budowę:
http://warszawa.sarp.org.pl/pliki/warunki_...8f495ucfd2clg01
We wniosku o wydanie faktycznie podajemy między innymi kąt dachu, ale nie tylko, także inne parametry. Chcąc uzyskać decyzję o warunkach musimy wiedzieć co chcemy zbudować. Natomiast mogą to być wartości przybliżone, możemy podać widełki, albo wartość max. Wystawiona decyzja i tak zweryfikuje nam te parametry. Grunt, żeby wszystko dobrze przemyśleć, tak aby decyzja nie ograniczyła nas potem w jakiejś istotnej kwestii. Polecam skorzystanie przy wypełnianiu z pomocy architekta, skoro piszesz, że z jakimś już macie kontakt.
Powodzenia! Edytowano przez pebe (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...