Skocz do zawartości

rozbiórka starego budynku a budowa nowego


Recommended Posts

Witam,
Dopiero zaczynamy przygodę z budową i przepisy dot. budowy są nam zupełnie obce. Proszę o poradę w następującej sprawie: Dostaliśmy działkę z domem i dwoma budynkami gospodarczymi. Planujemy wyburzyć jeden budynek gosp. i wybudować na jego miejscu niewielki dom. Architekt zalecił nam by zgodę na rozbiórkę (?) i na budowę załatwiać od razu razem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale chyba chodziło o jedną mapkę do celów projektowych. Problem pojawił się już na wstępie bo teren ten nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego i musimy starać się o warunki zabudowy. Czy w tym wypadku załatwienie rozbiórki i pozwolenia na budowę (razem) nadal jest możliwe? Jeśli na danym terenie stoi budynek, to czy można się starać o warunki zabudowy w tym miejscu? Do kogo się udać żeby to sprawnie załatwić? Jakie są orientacyjne koszty?
I jeszcze jedno, we wniosku o warunki zabudowy musimy wpisać kąt nachylenia dachu itp. Mamy wybrany projekt ale prawdopodobnie będziemy wprowadzać kilka zmian (jeszcze nie ustalaliśmy tego z architektem). Czy te informacje są konieczne od uzyskania warunków zabudowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam - rozbiórkę i nowy dom można ogarnąć jednym pozwoleniem. Nie do końca oznacza to, że będzie tylko jedna mapka, to prawda, ale i uproszczenie. Projekt Budowlany będzie musiał po prostu uwzględniać fakt rozbiórki. Pozwolenie zostanie wydane na całość robót. Występowanie o warunki zabudowy jest dość powszechne przy obecnym pokryciu miejscowymi planami zagospodarowania, to raczej nie jest jakiś wyjątkowy problem. W żaden sposób nie przeszkadza to w uzyskaniu potem jednego pozwolenia budowlanego. Po prostu we wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy należy w opisie planowanego zamierzenia uwzględnić rozbiórkę istniejącego budynku. Tu przykład wydanej decyzji na inwestycję obejmującą rozbiórkę i budowę:
http://warszawa.sarp.org.pl/pliki/warunki_...8f495ucfd2clg01
We wniosku o wydanie faktycznie podajemy między innymi kąt dachu, ale nie tylko, także inne parametry. Chcąc uzyskać decyzję o warunkach musimy wiedzieć co chcemy zbudować. Natomiast mogą to być wartości przybliżone, możemy podać widełki, albo wartość max. Wystawiona decyzja i tak zweryfikuje nam te parametry. Grunt, żeby wszystko dobrze przemyśleć, tak aby decyzja nie ograniczyła nas potem w jakiejś istotnej kwestii. Polecam skorzystanie przy wypełnianiu z pomocy architekta, skoro piszesz, że z jakimś już macie kontakt.
Powodzenia! Edytowano przez pebe (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...