Skocz do zawartości

Zbyt mały spad?


Recommended Posts

Witam mam następujący problem(wszystko zaznaczone na zdjęciu).
Musiałem wykuć rury odprowadzające wodę ponieważ od jakiegoś czasu w tym miejscu była mokra plama,gdy wykułem beton odkryłem że na odcinku zaznaczonym czerwoną linią stoi woda,tzn jak sie odkręci prysznic to woda leci ale jak się zakręci to woda odpływa do pewnego momentu się cofie i stoi,
natomiast na odcinku zaznaczonym żółtą linią po krótkiej chwili czuć pod spodem wodę i tam właśnie kapie.

Tu pojawiają się pytania :
Czy woda cieknie przez nieszczelne łączenia czy przez to że zalega tam cały czas woda?
Czy trzeba zwiększyc spad czy po prostu kupic nowe łączenia?
Czy jeżeli wymienię łączenia na nowe i dalej woda będzie nieznacznie zalegac to czy będzie ciekło?

Jestem zielony w budownictwie więc proszę o wyrozumiałość,fachowca też proszę nie proponować.
Z góry dziękuje.
2ppah5d.jpg

Link do komentarza
Cytat

Tu pojawiają się pytania :
Czy woda cieknie przez nieszczelne łączenia czy przez to że zalega tam cały czas woda?
Czy trzeba zwiększyc spad czy po prostu kupic nowe łączenia?
Czy jeżeli wymienię łączenia na nowe i dalej woda będzie nieznacznie zalegac to czy będzie ciekło?

2ppah5d.jpg


Po pierwsze to czy Twoja instalacja kanalizacyjna ma odpowietrznik lub ewentualnie zawór odpowietrzający?
Po drugie to wygląda na niedrożność rur a zator może być na tym kolanku co ma prawie 45 stopni ia przed nim 15 stopni . Sprawdź tam czy nie jest zapchana.
A po trzecie to sprawdź czy są uszczelki na tych kielicha,bo kiedyś koleś mi opowiadał ,że jak u niego zakładali kanalizę to pościągali uszczelki bo łatwiej rury można było dopasować a że potem już nie włożyli to tylko zabić.
To są rury 110 czy 50 w tej łazience?
Link do komentarza
Rury kanalizacyjne, niezależnie od tego, czy zalega w nich woda czy nie muszą być szczelne, zatem przyczyn przecieków należy szukać na połączeniach, sprawdzić czy nie ma pęknięć kielichów bądź rur.

Niewykluczone, że zawilgocenia spowodowane są przeciekami z syfonu czy połączenia z wanną, brodzikiem, a woda spływa wzdłuż rur sprawiając wrażenie, że na nich są nieszczelności.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...