Skocz do zawartości

Szczelność wkładu kominowego a system "czystej szyby" ?


Recommended Posts

Czy system "czystej szyby" polega na tym, że szyba w górnej części nie posiada sznura i dzięki tej szczelinie wpływające powietrze nie pozwala na osadzanie się na szybie sadzy ?? Zależy mi na tym aby wkład kominkowy nie pobierał wcale powietrza z salonu (domu) tylko i wyłącznie z doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Czy w takim wypadku mogę dołożyć sznur w górnej części szyby ? Jakie to może mieć skutki ?
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Czy system "czystej szyby" polega na tym, że szyba w górnej części nie posiada sznura i dzięki tej szczelinie wpływające powietrze nie pozwala na osadzanie się na szybie sadzy ?? Zależy mi na tym aby wkład kominkowy nie pobierał wcale powietrza z salonu (domu) tylko i wyłącznie z doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Czy w takim wypadku mogę dołożyć sznur w górnej części szyby ? Jakie to może mieć skutki ?


Nie piszesz jaki masz kominek, trudno więc na to jednoznacznie odpowiedzieć, że nie.
Konstrukcja niektórych kominków doprowadza świeże powietrze jako nawiew na szybę , jakby automatycznie tworząc barierę przed osadami.
Niektóre szyby kominkowe mają tzw. efekt pirolizy, dzięki któremu cząsteczki stałe dopalają się na szybie, a nie przyklejają.
U mnie w kominku dopilnowuję, aby taśma uszczelniajaca była dookoła ramki drzwiowej, a zimne powietrze dochodzi specjalnym dojściem (rurą) bezpośrednio do wnętrza kominka. Tak więc nie ma ryzyka, że dym popłynie gdzie indziej niż do komina. Ciepło pozdrawiam (bo już lato).
P.S. Nie wiem czy Twoje wątpliwości choć trochę rozwiałem.
Link do komentarza
Cytat

Nie piszesz jaki masz kominek, trudno więc na to jednoznacznie odpowiedzieć, że nie.
Ciepło pozdrawiam (bo już lato).
P.S. Nie wiem czy Twoje wątpliwości choć trochę rozwiałem.


Nie pisze i nie napisze.Zwróciłeś uwagę na datę zapytania? Nie ma co szybka odpowiedź,jakby miał tak czekać to by się chłop nie doczekał icon_biggrin.gif
Jest lato 2013 a pytanie było z zimy 2012 icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie pisze i nie napisze.Zwróciłeś uwagę na datę zapytania? Nie ma co szybka odpowiedź,jakby miał tak czekać to by się chłop nie doczekał icon_biggrin.gif
Jest lato 2013 a pytanie było z zimy 2012 icon_smile.gif


Lepiej póżno niż wcale, powiedziała starsza pani spóźniwszy się na pociąg. Może pytajacemu moja odpowiedź przyda się na następny sezon grzewczy. Nadal ciepło pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Czy system "czystej szyby" polega na tym, że szyba w górnej części nie posiada sznura i dzięki tej szczelinie wpływające powietrze nie pozwala na osadzanie się na szybie sadzy ??



TAKIE ROZWIĄZANIE JEST TYPOWE DLA WSZELKICH NAJPROSTSZYCH WKŁADÓW KOMINKOWYCH.
JEŻELI MASZ ZAMIAR EKONOMICZNIE DOGRZEWAĆ DOM ZDECYDOWANIE ODRADZAM WYBÓR WKŁADU O POBORZE POWIETRZA DO SPALANIA Z POMIESZCZENIA .

Cytat

Zależy mi na tym aby wkład kominkowy nie pobierał wcale powietrza z salonu (domu) tylko i wyłącznie z doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Czy w takim wypadku mogę dołożyć sznur w górnej części szyby ? Jakie to może mieć skutki ?


Skutki będą opłakane icon_cry.gif Szyba czarna cały czas , dolne spalanie oparte na dopływie powietrza przez ruszt icon_evil.gif
Uszczelnianie takiego wkładu da podobny efekt jak próba ożywienia zdechłej żaby prądem icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...