Skocz do zawartości

Jakie rozwiązanie najlepsze dla małego domku?


Recommended Posts

Cytat

Ja proponuję poszukać innego energooszczędnego rozwiązania.


Energooszczędność i nakłady na nią muszą mieć tzw ekonomiczne uzasadnienie ,to się zmienia w czasie.W/g prasy, na dziś to jest 25 cm ocieplenia w ścianie ,40 w dachu i 25 w gruncie pod podłogą.Wiadomo też że węgiel jest najtańszym paliwem w przeliczeniu na kwh energi potrzebnej do ogrzania m2 powierzchni. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Energooszczędność i nakłady na nią muszą mieć tzw ekonomiczne uzasadnienie ,to się zmienia w czasie.W/g prasy, na dziś to jest 25 cm ocieplenia w ścianie ,40 w dachu i 25 w gruncie pod podłogą.Wiadomo też że węgiel jest najtańszym paliwem w przeliczeniu na kwh energi potrzebnej do ogrzania m2 powierzchni. icon_biggrin.gif



Węgiel jest najtańszy ale i najbardziej kopci.
Link do komentarza
Cytat

Węgiel jest najtańszy ale i najbardziej kopci.


No i trzeba dokładać do pieca... trzeba mieć miejsce na składowanie go - dość duże pomieszczenie na piec...
Mając dom spełniający wymagania PN najlepiej jest mieć ogrzewanie gazowe - nie wymaga to od nas jakichkolwiek dodatkowych pomieszczeń, dokładania opału do pieca itd.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
No to ja znowu trochę pogrzebię kijem w mrowisku icon_smile.gif Co myślicie o układzie konwektory elektryczne i DGP z kominka przy domu (szkielet drewniany) z 25 cm. izolacji w ścianach + 35 strop +20 podłoga, pow. ok. 130-150 m. Okna typowe U=1 ale do tego okiennice. Znam podobne rozwiązania ze Szwecji i mi ze wstępnych wyliczeń wynika, że koszty eksploatacji wcale nie będą takie wysokie (dla 3-4 osób).
Zastanawiam się czy warto inwestować w okna o lepszej izolacyjności przy dużych różnicach cen zakupu.
Konwektory, bo jak się człowiek zastanowi, to przez większość doby w wielu pomieszczeniach można obniżyć temp., bo tam nikogo niema. Konwektory grzeją błyskawicznie a "szkielet" praktycznie nie ma bezwładności cieplnej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...