Skocz do zawartości

help!! stół w kuchni czy jadalni??


monika292

Recommended Posts

Witam prosze o rade:)szybko opisze, Mam mieszkanie 100m na poddaszu, salon z kuchnią otwarty. Salon 25m i kuchnia ok 20, jest duża. aktualnie w kuchni mam duży stół 160cm z krzesłami, ale planuje remont i wstawienie stołu do salonu. nie wiem czy jest sens aby dać tam stół jadaniany skoro mam duża kuchnie... z drugiej str czesto mamy gości i wiadomo...w salonie jest narożnik i większa ława. A stoł by był poprostu wygodny aby usiąść i wygodnie np.zjesc...cięzko za kazdym razem przenosci ten stół z kuchni bo jest szklany i cięzki....więc zastanawiam się czy kupić 2 komplet stołu i dać do salonu, czy na stałe przenieść ten z kuchni a zamiat do niego w kuchni ustawić mniejszy stloł kuchennym. mam dylemat! bo 2 duże stoły w mieszkaniu to chyba przesada!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

ścianka ta oddziela kuchnie od saloniku, rozebranie jej nie wchodzi w gre.. szkoda kamienia dekoracyjnego ktory ma zaledwie 3 lata!!a inne propozycje.?w miare rozsądne..



hmm.. w takim razie ustalmy, jaki zakres tego remontu planujesz?

bo wiesz.. jeśli tak Ci zależy na tym kamieniu, to podejrzewam, że możnaby go zdjąć bez szkód i wykorzystać w innym miejscu, np. na ściance telewizyjnej..

innym pomysłem byłoby wstawienie do kuchni małego, kwadratowego stolika, do wypicia kawy, szybkiego śniadania.. a ten duży przestawić do pokoju. ale gdzie, to pojęcia nie mam, bo nie znamy wymiarów i ustawienia innych mebli.
Link do komentarza
tak właśnie myśle, zeby w kuchni taki stół mały okrągły wstawić( bo mam taki z jyska)icon_smile.gif salon ma 0k 25m tj 5x4,5 jest to jak już pisałam poddasze tylko jedna ściana obstawna na przeciw narożnika na ktorej jest komplecik mebli z BRW. Zamiast narożnika planuje sofke 2 i 3 os. stół tez by się chyba zmieścił bo zostaje mi wolnego jakies 2,5 m od ścianki do sofki ktora by tam stała. Kurcze sama nie wiem....remont kierowany nudą po 3 letnim zamieszkaniu:)
Link do komentarza
Ja bym się zastanowiła nad tym wyburzeniem kawałka ścianki...tzn. zlikwidować wejście i część na prawo, czyli pod skosem. Zostanie piękny słupek podwyższający pomieszczenie i duuuużo miejsca na spory stół, który będzie łącznikiem między kuchnią a salonem. Można pokusić się ewentualnie /w miarę możliwości/ o "przeniesienie" owego kawałka ścianki w głąb kuchni, aby oddzielić część roboczą od gościnnej/jadalnianej, zachowując wzorzec widokowy.

Skoro jednak właścicielka nie planuje aż tak drastycznych zmian, to manewr z kolorem będzie ok.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Też borykałem się z tym problemem przy wymianie mebli, ale postawiłem na duży do kuchni. Nie mam jadalni, a w kuchni zawsze się przyda dodatkowe miejsce. W salonie za to udało się dostać stół rozkładany, który po złożeniu pełni rolę zwykłej kawowej ławy. Mam ten stolik już z jakiś rok, więc może go nie być w ofercie, ale warto sprawdzić, bo wiele sklepów oferuje takie stoliczki.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...