Skocz do zawartości

Jak zrobic prawidłowo ocieplenie sufitu???


Recommended Posts

Witam!
Mam takie pytanko, planuję zrobic ocieplenie poddasza użytkowego, wszystko wiem co do ocieplenia skosów i sufitu ale ja planuję zostawic jętki na wierzchu ( są heblowane i pomalowane w kolorze palisander ) na nich zrobic deskowanie (od spodu deskowania dac karton gips ), następnie folia paroizolacyjna na deskowanie i ocieplenie, czy to dobry sposób ???
Z góry dzięki za odpowiedzi
Link do komentarza
Witam!
A można zrobic stelaż drewniany, przykręcając do deskowania drewniane łaty po obu stronach jętek i po środku, zostaje pustka między deskowaniem a płytą G-K ? Czy musi byc koniecznie zrobiony stelaż metalowy?
A jeśli chodzi o tą przestrzeń pomiędzy jętką a płyta G-K wystarczy ok 0,5cm do 1 cm., a w to miejsce ta listwa profilowana?Czy chodzi o taką listwę np. ?
http://www.listwy-dekoracyjne.pl/listwy-gz...a-gzymsowa.html
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Edytowano przez Rafał Machnacki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Można zastosować drewniane listwy jako stelaż, ale trudniej będzie uzyskać równą powierzchnię sufitu (poziomowanie) i zwiększy się prawdopodobieństwo powstania pęknięć.

Stelaż powinien być mocowany elastycznie - np. profile sufitowe CW 3 - przy pomocy uchwytów ES.

Pokazane listwy nie bardzo nadają się do tego celu, gdyż wymagają mocowania na obu brzegach, co uniemożliwi swobodne ruchy między jętką a płytą. Lepiej zamocować listwy drewniane - nawet w formie ćwierćwałka przybitego tylko do jętki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...