Skocz do zawartości

Budowa domu 150m2


Recommended Posts

Witam
W związku z budową pierwszego i napewno ostatniego domu mam kilka pytań bo jestem bardzo zielony w sprawach budowlanych i we wszystkim co jest z tym związane.
A wiec tak, dom jak w temacie o powierzchni troszke ponad 150m http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/...on-III,558.html.
Projekt troszkę zmieniony bo jest o jedno pomieszczenie więcej a dokładnie o garderobę do której wchodzi się z wiatrołapu (nie ma tego uskoku na domu z przodu tylko jest równa ściana i troszkę pomniejszona kuchnia), w kuchni i jadalni są okna, natomiast jeśli chodzi o okna dachowe to jest tylko w łazience.
Dom stoi w granicy i jest już wybudowany do stanu surowego i przykryty blachą.
Jeśli chodzi o media to niestety nie ma jeszcze nic, ale załatwianie jest w toku.
Ogrzewanie będzie gazowe + kominek z płaszczem wodnym.
Woda ze studni głębinowej.
Oczyszczalnia ścieków.
Koszt wybudowania z garażem dwustanowiskowym wyniósł 140tys i zastanawiam się ile jeszcze będe potrzebował na dokończenie budowy???
Jaki piec gazowy wybrać?
Jaki kominek z płaszczem wodnym?
Jaką oczyszczalnie? (oczyszczone ścieki planuję magazynować w zbiorniku zakopanym w ziemi i wykorzystywać do podlewania, tak samo planuję zrobić z deszczówką, jest co podlewać bo działka ma 80m długości i 15 szerokości)
Ogrzewanie na dole, korytarz u góry i łazience planuję zrobić podłogowe natomiast w pokojach u góry grzejniki.
Napewno będzie instalacji TV i internetu.
Jak rozplanować oświetlenie na korytarzach i klatce schodowej (planuję podświetlić co drugi stopień).
Taras i schody wejściowe do domu będą z kostki.
Podpowiedzcie mi o czym pamiętać, co jeszcze zrobić żeby dom był funkcjonalny.
Najbardziej interesuję mnie koszt dokończenia budowy, chociaż wiem że tego nie da się tak dokładnie obilczyć, ale może ktoś z was stawiał podobny domek.
Link do komentarza
Cytat

Najgorsze połączenie. Zapomnij o kominku z płaszczem. Postaw zwykły, z DGP (powietrzny)


Ciekawe rzeczy można się dowiedzieć tylko żeby jeszcze poparte odpowiednimi argumentami to byłby już całkiem hepi icon_smile.gif
Link do komentarza
Auto też możesz kupić za 5 tys i za 100 tys icon_biggrin.gif
Jakbyś podał jeszcze typ oczyszczalni i rodzaj to było by już lepiej bo teraz to z czym chcesz porównywać?
Nawet nie wiadomo jakiego rodzaju możesz u siebie zrobić POŚ a Ty chcesz aby Ci ludzie doradzali.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...