Skocz do zawartości

wentylacja


Recommended Posts

witam mam problem z wenylacją kratka w łazience ćiągnie a w pokoju wpycha zimne powietrze i tam jest wilgoć ,walcze z tym problemem już pare lat i nie wiem jak temu zaradzić ,pytam różnych ludzi i stoję w miejscu . myśle że to chyba jakis duży problem do danej sytuacji , jak by ktoś znał problem i mógł mi pomóc to bardzo proszę . Józef
Link do komentarza
Cytat

witam mam problem z wenylacją kratka w łazience ćiągnie a w pokoju wpycha zimne powietrze i tam jest wilgoć ,walcze z tym problemem już pare lat i nie wiem jak temu zaradzić ,pytam różnych ludzi i stoję w miejscu . myśle że to chyba jakis duży problem do danej sytuacji , jak by ktoś znał problem i mógł mi pomóc to bardzo proszę . Józef


Po pierwsze zdanie zaczyna się z DUŻEJ litery.
Najprawdopodobniej masz za niski kanał wentylacyjny od pokoju albo ten kanał jest czymś zastawiony na dachu i to zakłóca ciąg. Najlepiej jakbyś zrobił fotkę tego kanału nad dachem wtedy można coś bardziej wygdybać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Po pierwsze zdanie zaczyna się z DUŻEJ litery.
Najprawdopodobniej masz za niski kanał wentylacyjny od pokoju albo ten kanał jest czymś zastawiony na dachu i to zakłóca ciąg. Najlepiej jakbyś zrobił fotkę tego kanału nad dachem wtedy można coś bardziej wygdybać icon_biggrin.gif




Może trochę więcej informacji - czy w łazience jest wsteczny ciąg, jak dopływa powietrze do pokojów, czy sa inne kanały wentylacyjne itd.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

witam mam problem z wenylacją kratka w łazience ćiągnie a w pokoju wpycha zimne powietrze i tam jest wilgoć ,walcze z tym problemem już pare lat i nie wiem jak temu zaradzić ,pytam różnych ludzi i stoję w miejscu . myśle że to chyba jakis duży problem do danej sytuacji , jak by ktoś znał problem i mógł mi pomóc to bardzo proszę . Józef




Dlaczego czasami dmucha zimne powietrze z kratek wentylacyjnych?
Zjawisko to najczęściej występuje w mieszkaniach z niedostatecznym nawiewem powietrza wyposażonych w co najmniej dwa kanały kominowe (czyli kuchnia i łazienka). Uruchomienie urządzenia spalającego paliwo powoduje wzrost strumienia powietrza w kanale dymowym oraz (wobec braku nawiewu) gwałtowny spadek ciśnienia w pomieszczeniach. Następuje "zasysanie" powietrza najłatwiejszą drogą - kanałem wentylacyjnym. Kanał ten ulega ochłodzeniu pogłębiając efekt "dmuchania" z kratki wentylacyjnej. Konieczne jest rozszczelnienie okien przy pomocy np. zamontowania nawiewników powietrza. Odwrócenie ciągu wentylacyjnego jest zjawiskiem nie tylko uciążliwym ale i niebezpiecznym. W przypadku bezpośredniego sąsiedztwa wylotów kanałów (dymowego i wentylacyjnego) istnieje niebezpieczeństwo zasysania spalin kanałem wentylacyjnym. Ponadto występuje drastyczne obniżenie temperatury w pomieszczeniach gdzie "dmucha" z kratki. Najczęstsza reakcja mieszkańców polega wtedy na zatkaniu kratek, czyli pozbawieniu wentylacji pomieszczeń gdzie następuje spalanie. Tu pojawia się groźba zatrucia lub nawet zgaszenia płomienia.

proponuje zamontować np. nawiewniki okienne
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...