Skocz do zawartości

Jaki materac


ewamariusz

Recommended Posts

Witam. Jesteśmy przed wyborem kupna materaca do sypialni. Chcielibyśmy się was zapytać na co zwracać uwagę przy kupnie, jaki materac polecacie, a jest tego sporo na rynku.
Szukając materaca wysondowaliśmy, iż występują materace ze sprężynami i materace na gąbce, lub mieszane. Jaki bedzie najlepszy.
Występują w trzech twardościach - jaka twardość będzie najlepsza.
Na co jeszcze zwracać uwagę i jaką firmę byście nam polecili.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam. Znalazłem, ale tam bardziej zastanawiają się nad łóżkiem /chyba że maiłeś inny temat namyśłi/, a o materacach jest mało, chociaż polecają materace z pianki, ale nie wyjaśniają dlaczego. Nic nie piszą o twardości, czy firmie jeśli takowa jest istotna.

A i jeszcze jedno, jaki najlepszy dobrać stelaż do łóżka, gdzieś wyczytałem że jest to istotny element łóżka.

Pozdrawiam i dzięki za naprowadzenie już coś niecoś wiemy.
Link do komentarza
Jak dla mnie to materac tylko na sprężynach bonelce ,jest długowieczny i zdrowy a przede wszystkim sprawdzony.
Tyle co mogę poradzić z własnego doświadczenia icon_biggrin.gif Ale o wyborze mebli jak i materaca pozostawiam to zadanie żonie, w końcu to ona będzie się na nim najdłużej wylegiwała icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Jak ma być dobry, to koszt dobrze powyżej 1.000zł. Te najlepsze w okolicach 2.000zł.

Drogo, ale na uwadze należy mieć fakt, że w łóżku spędzamy 1/3 naszego czasu i co ważne nie tylko śpiąc. icon_cool.gif

Na podstawie własnych doznań polecam materac termoplastyczny. W zasadzie potrafi wszystko, dostarcza niezapomnianych wrażeń i to w całkowitej dyskrecji. icon_redface.gif


Cytat

Podstawę tego rodzaju materaców stanowią zazwyczaj pianki wysokoelastyczne. Pianka termoelastyczna została wynaleziona na potrzeby NASA w latach siedemdziesiątych. Później została wprowadzona do masowej produkcji i z powodzeniem stosowana jest w produkcji materaców. Materac termoelastyczny charakteryzuje się brakiem sprężystości, a dopasowanie do kształtu ciała przebiega pod wpływem jego nacisku i temperatury. Materace te idealnie odwzorowują kształt ciała na zasadzie formy. Pianki te dopiero po chwili od ustąpienia nacisku powracają do swojego kształtu, dlatego też pianka termoelastyczna nazywana jest również pianką leniwą. Materace termoelastyczne sprawdzają się w każdej sytuacji.




Ps. Śpi się na nim jak na drobnym (suchym) piasku nad morzem – tyle, że nie szumi. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Faktycznie temat materaca był ostatnio wałkowany. W dużym skrócie dodam że najlepsze jakościowo są materace kieszeniowe.

Co do ceny to nie do końca jest tak że jak już wydamy 1000 czy 2000 zł to będziemy mieć super materac - cena jest warunkowana głównie przez rozmiary.

Temat dodatków takich jak mata kokosowa czy wersja lato/zima jest bardzo szeroki.

Szczegółowy opis wszystkich kwestii związanych z materacami znajduje się na naszym blogu pod tym adresem:

Materac - Inwestycja w zdrowy sen

Zapraszam!
Link do komentarza
Witam. Dzięki Wszystkim za zainteresowanie. Meble-Bogart piszesz, że najlepszy będzie kieszweniowy a nic poza tym. Na podanym przez Ciebie blogu też są ogólnikowe informacje na jego temat, a zakończone jest zdaniem ...Przy zakupie trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na komponenty którymi obłożone są sprężyny..., a czym najlepeij miały by być obłożone.
Co w nim ma być:
- filc, pianka, pianka lateksowa, mata kokosowa, bawełan, wełna, materac pikowany itd , wszystko z podanego przez Ciebie blogu. Jak możesz uściślić co do tego materaca kieszeniowego było by najlepsze. Materac będzie miał wymiary 160x200cm.
Można podać firmy któere produkuja dobre materace.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam jeszcze raz, będąc w sklepie znaleźliśmy takie materace, oczywiście nie jest powiedziane że tkaie kupimy, ale jak możecie coś doradzić to proszę :

1. średnio/twardy;
- pianka termoelastyczna;
- wsad z pianki.

2. średnio/twardy;
-pianka termoelastyczna;
- poszycie mozna prać;
- połączenie sprężyn wielokieszeniowych i kieszeniowych;
- wsad z pianki;
- 7 stref komfortu;
- lateks.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Pisze ogólnikowo że kieszeniowy, bo temat materaca był poruszany na forum już kilkukrotnie.

Blog ma naświetlić to czym charakteryzują się konkretne komponenty a nie udzielić sprecyzowanej odpowiedzi - wybór należy do was!

1. Twardość materaca - to jaki komu odpowiada to kwestia indywidualna, najzdrowsze są średnio-twarde.
2. Dodatki typu - mata kokosowa czy zdejmowany pokrowiec - również indywidualnie - są to rozwiązania głównie dla osób które dużo się pocą i zależy im na łatwym praniu pokrowca i dobrej wentylacji. Cała reszta dodatków jest opisana na naszym blogu... jest to temat rzeka - zbyt długi na forum.
3. Materace kieszeniowe są najlepsze bo każda sprzężna ugina się niezależnie do pozostałych - pozwala to indywidualnie rozłożyć nacisk na ciało. Nie mam pojęcia z jakiego stelaża będziecie korzystać, jeśli jednak będzie to regulowany - trzeba sprawdzić czy materac kieszeniowy jest do niego przystosowany. Dla porównania - w bonellu wszystkie sprężyny są połączone - szczególnie niekorzystne gdy śpi się w dwójkę i jest duża różnica wagowa pomiędzy obiema osobami.
4. Odnośnie obłożenia sprężyn tu trzeba zapytać producenta jaka pianka jest użyta (pytanie o gęstość na jeden metr sześcienny - przykładowo T25 to pianka o gęstości 25 kg m3) i o jakiej grubości. Optymalna jest T25 o grubości 2,5 - 3 cm z każdej strony - w wypadku zwykłej pianki. Są tez modele obkładane pianką lateksową, czy termoelastyczną - to drogie rozwiązania.

Co do waszych ostatnich propozycji, to sam nie przepadam za materacami w pełni piankowymi, nawet jeśli jest to lateks. Sprężyna to jednak całkiem inny komfort spania i bardziej dynamiczna zmiana nacisku - tu też trzeba zastanowić się co komu odpowiada.
Link do komentarza
Cytat

Bo najlepiej przed zakupem wypróbować, a wiele salonów nawet do tego zachęca.
Położyć się, jak podwójny to we dwie osoby, pokokosić się troszkę, i położyć i chwilkę poleżeć na boku.


Najlepiej to zrobić we dwoje po zamknięciu salonu icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tak obrazowo opisałaś jak pociecha kładzie się spać i wstaje, że chciałem wiedzieć coś więcej . icon_biggrin.gif


Ja bym powiedział ,że bardzo apetycznie to opisała,że przyszła mi ochota na takim materacu się przespać icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Może jeszcze dodam:
Jeżeli mamy możliwość przetestowania, to w przypadku zakupu materaca sprężynowego, proponuję wziąć trochę twardszy niż się potrzebuje (ale bez przesady). Po kilku tygodniach sprężyny trochę się „rozruszają”. Jeżeli ktoś ma dzieci w wieku przedszkolnym, można ten okres znacząco skrócić ;)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jakiś czas temu przekopałam górę ofert różnych firm sprzedających materace. Niestety nie można polecić jednej firmy będącej odpowiednią dla wszystkich. To zależy od wagi ciała-stąd różne twardości materacy. Najczęściej można się doradzić na miejscu znając własny ciężar. Po drugie polecane są materace mające siedem punktów kontaktu. Ważne jest także, żeby materac oddychał, czyli przyjmował i oddawał wilgoć z czasu snu. Te wszystkie informacje niestety nic nie przyniosą. Radzę iść do sklepu, poleżeć sobie na materacu i sprawdzić czy jest wygodnie. Zwróciłabym jedynie szczególną uwagę na to, żeby nie był zbyt twardy.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Teraz dopiero zmierzam się z tym tematem. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że wybór materaca to taka trudna sprawa. Czytając te wszystkie fora i poradniki totalnie można zgłupieć. Na tym zdjęciu to jaki jest ten materac?

Potrzebuję materac 140x200 ale nie wiem czy kieszeniowy, czy lateks? Wydaje mi się, że to jest kieszeniowy, ale wszystki ostatnio dla mnie wyglądają tak samo.
Link do komentarza
Bonellowe charakteryzują się dużą trwałością i stosunkowo niską ceną, kieszeniowe doskonale dopasowują się do kształtu ciała, piankowe charakteryzują się dość dużym stopniem twardości, termoelastyczne wykazują wysoką elastyczność odpowiadającą temperaturze i ciężarowi ciała, natomiast lateksowe polecane są w szczególności alergikom.
Link do komentarza
Cytat

Teraz dopiero zmierzam się z tym tematem. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że wybór materaca to taka trudna sprawa. Czytając te wszystkie fora i poradniki totalnie można zgłupieć. Na tym zdjęciu to jaki jest ten materac?

Potrzebuję materac 140x200 ale nie wiem czy kieszeniowy, czy lateks? Wydaje mi się, że to jest kieszeniowy, ale wszystki ostatnio dla mnie wyglądają tak samo.


Piankowe materace sa najlepsze bo otulaja Twoje cialo podczas snu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Teraz dopiero zmierzam się z tym tematem. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że wybór materaca to taka trudna sprawa. Czytając te wszystkie fora i poradniki totalnie można zgłupieć. Na tym zdjęciu to jaki jest ten materac?

Potrzebuję materac 140x200 ale nie wiem czy kieszeniowy, czy lateks? Wydaje mi się, że to jest kieszeniowy, ale wszystki ostatnio dla mnie wyglądają tak samo.



To materac piankowy ze sprężynami typu kieszeniowego. Lateksowe materac są takie żółte czy białe i na pewno nie mają sprężyn.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Moim zdaniem przy wyborze dobrego materaca cena właśnie szokuje - niestety. Sama spotkałam się z wieloma sklepami z materacami, ale po wywiadach wśród znajomych opinie są takie, że im taniej się materac kupi, tym szybciej trzeba go wymienić. Jeśli chodzi o typy, to dla mnie lateksowy kojarzy się z upoconą pościelą, bo materac z gąbki nie oddycha. Ja mam materac 90x200 kieszeniowy i nie narzekam. Każdy jednak ma inny potrzeby.
Link do komentarza
Cytat

Osobiście polecam sprężyny. Dużą ilość; mniejsze, a więcej. W łóżku spędzamy prawie 1/3 życia. Nie ma co na nim oszczędzać



Oj, tak, tak! Ostatnio spałem na sprężynach w akademiku, po zaliczeniu ostatniego egzaminu w sesji. Trochę prez przypadek, bo obok było łożko z materacem, ale nie trafiłem. Tym niemniej źle nie było. Trochę mnie gniotły, ale wtedy wstałem i porozkładałem sobie gazetę. Trochę pomogło, na drugi dzień odcisków sprężyn już prawie nie było widać.
Link do komentarza
Cytat

Oj, tak, tak! Ostatnio spałem na sprężynach w akademiku, po zaliczeniu ostatniego egzaminu w sesji. Trochę prez przypadek, bo obok było łóżko z materacem, ale nie trafiłem. Tym niemniej źle nie było. Trochę mnie gniotły, ale wtedy wstałem i porozkładałem sobie gazetę. Trochę pomogło, na drugi dzień odcisków sprężyn już prawie nie było widać.



Osobiście leżałem na kilkunastu materacach w IKEA - sprężyny, pianka etc. i padło na sprężyny + pianka, która odpowiada za pamięć kształtu.

Polecam tak sobie poleżeć - bezcenne - i wtedy już wiemy, że chcemy konkretnie ten a nie inny model.

I nastał koniec moich poszukiwań. Dziękuję za porady i śmiało można kontynuować - będzie dla kolejnych Poszukujących wygodnego łoża.
Link do komentarza
U mnie też niedawno pojawił się ten temat. Byłem nawet w kilku sklepach, wypróbowałem kilkadziesiąt materacy i ostatecznie zdecydowałem się na piankowy, twardość h3. Bardzo wygodny, nie zapada się, jak niektóre sprężynowe. Materiałowy "pokrowiec" można zdjąć i prać w pralce, dzięki czemu spanie będzie nieco bardziej higieniczne niż na rozkładanej wersalce. Jeszcze go nie sprawdzałem, póki co czekam na dostawę. Mam nadzieję, że wytrzyma więcej niż 3-4 lata icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...