Skocz do zawartości

Jaki materac


ewamariusz

Recommended Posts

Uwaga, uwaga, uwaga - IKEA daje 20 lat gwarancji icon_eek.gif

Cóż - wiem, jesteście w szoku. Trzeba zrobić ramkę do tego żeby od spodu oddychał i miła Pani powiedziała, że 3 miesiące może leżeć na podłodze bo się układa ale potem trzeba jednak włożyć w ramę.

Są materace sprężynowe, sprężynowo-piankowe (mój wybór), piankowe etc.

I tym sposobem można wybierać kilka razy ale po słusznym wyborze błogi sen i odpoczynek zapewniony na 100%. icon_cool.gif

PS> i w moim przypadku 1000 PLN mniej w kieszeni za rozmiar 140x200 laugh.gif

Ale, że wygody nie da się wycenić żadną miarą, podałem kwotę tylko dla formalności.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Oj tak wybór materaca nie należy do najłatwiejszych, ostatnio sporo czasu nad tym spędziłam, rzeczywiście najlepiej pójść i poleżeć na modelach i wybrać coś dla siebie. Ja, w końcu zdecydowałam się na materac termoelastyczny marki hilding, materace produkowane są w Polsce pod Poznaniem (z tego co wyczytałam firma produkuje/ła? tez dla ikei), naprawdę polecam, to jak się dostosowuje do ciała to coś niesamowitego!
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Serio, polecam IK..A i gwarancja 20 lat. Z tymi twardościami to bym się nie przywiązywał. Trzeba poskakać na żywo bo to zależy od modelu. I faktycznie sa model ze sprężynami, pianką i sprężyny oblane pianką tworzą kieszenie. Podobno komfort z najwyższej półki. Skakałem po wszystkich i przy jednym modelu poczułem się jak na obłoczku. Ten wybrałem. Trzeba czekać na to uczucie testując.:yahoo:

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Ja osobiście miałam problem z poceniem się w łóżku. Od samego początku logiczne dla mnie było, że to wina wkładu kołdry. Zainwestowałam w kołdrę, która miała mi zapewnić „suche” sny, ale niestety rzeczywistość okazała się zgoła inna. Rozmawiałam o tym z koleżanka i dała mi do myślenie, bo mówiła że kiedyś miała ten sam problem, tyle że jak spała w swoim wynajmowanym pokoju to się pociła na łóżku, natomiast kiedy jechała do domu rodzinnego…problem znikał. Powodem był zły materac ! brak wentylacji powodował problem. Kupiłam materac z dobrą wentylacją i problem się skończył J Jak to komuś odpowiadam to jest w szoku, że źle dobrany materac może być powodem takiego problemu…

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przede wszystkim wyyyyygodny. To znaczy jak dla mnie bardziej twardy. Mam na materac około 3 koła do wydania, ale powiem szczerze mam problem z kupnem. Niektóre materace mimo wysokiej ceny nie spełniają norm, np. mają trudno ściągalny pokrowiec, albo śmierdzą, albo zapadają się i dość długo wracają do swojej pierwotnej formy. To wszędzie tak jest??

Link do komentarza
1 godzinę temu, darriofee napisał:

Przede wszystkim wyyyyygodny. To znaczy jak dla mnie bardziej twardy. Mam na materac około 3 koła do wydania, ale powiem szczerze mam problem z kupnem. Niektóre materace mimo wysokiej ceny nie spełniają norm, np. mają trudno ściągalny pokrowiec, albo śmierdzą, albo zapadają się i dość długo wracają do swojej pierwotnej formy. To wszędzie tak jest??

Szanowny Panie,
wszystko zależy od tego, z czego skonstruowany jest materac. Niewystarczająca elastyczność sprężyn sprawi, że materac nie będzie wystarczająco podpierał ciała w trakcie snu. To przełoży się na pojawienie się bólów mięśniowych o poranku. Rekomenduję zapoznać się z materacem Dormeo® Air Comfort Plus, który wykorzystuje technologię Octaspring® http://links.dormeo.pl/c/14158267. Materac wyposażony jest w bardzo elastyczne sprężyny piankowe, które posiadają budowę pozwalającą na wielokrotnie lepsze odprowadzanie wilgoci, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Niezależnie od siły i długości nacisku, materac zawsze szybko wróci do swojego pierwotnego kształtu

Edytowano przez Dormeo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Dormeo napisał:

Szanowny Panie,
wszystko zależy od tego, z czego skonstruowany jest materac. Niewystarczająca elastyczność sprężyn sprawi, że materac nie będzie wystarczająco podpierał ciała w trakcie snu. To przełoży się na pojawienie się bólów mięśniowych o poranku. Rekomenduję zapoznać się z materacem Dormeo® Air Comfort Plus, który wykorzystuje technologię Octaspring® http://links.dormeo.pl/c/14158267. Materac wyposażony jest w bardzo elastyczne sprężyny piankowe, które posiadają budowę pozwalającą na wielokrotnie lepsze odprowadzanie wilgoci, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Niezależnie od siły i długości nacisku, materac zawsze szybko wróci do swojego pierwotnego kształtu

Dzięki. PRzeczytałęm artykuł i muszę właśnie wybrać się do jednego ze sklepów obejrzeć osobiście ten materac. Chciałbym wiedzieć, czy do takiego materaca trzeba kupić oryginalny stelaż, czy może być inny? Bo mam taki bardzo dobry kuty, który mi kiedyś jeden rzemieślnkik zrobił. Jak z praniem pokrowca? Dostanę poduszki itd.?

Link do komentarza
53 minuty temu, darriofee napisał:

Dzięki. PRzeczytałęm artykuł i muszę właśnie wybrać się do jednego ze sklepów obejrzeć osobiście ten materac. Chciałbym wiedzieć, czy do takiego materaca trzeba kupić oryginalny stelaż, czy może być inny? Bo mam taki bardzo dobry kuty, który mi kiedyś jeden rzemieślnkik zrobił. Jak z praniem pokrowca? Dostanę poduszki itd.?

Może Pan kupić oryginalny stelaż lub wykorzystać własny. Materac Air Comfort Plus jest dostępny w różnych rozmiarach. W naszym sklepie lub za pośrednictwem Internetu można nabyć poduszkę, kołdrę, prześcieradło oraz inne akcesoria, które poprawią komfort snu. Co do pokrowca, jest on oczywiście łatwo zdejmowany i można go bez problemu prać w pralce. Zapraszam Pana do jednego z naszych sklepów, których lista znajduje się na stronie

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 6.10.2017 o 16:55, Like21 napisał:

Ja polecam materace kieszonkowe znanych firm. Ważne jest żeby sprawdzić twardość takiego materaca, gdyż za miękki jest fatalny do spania oraz dla naszego kręgosłupa.

Szanowny Panie,
Ma Pan rację – warto inwestować w markowe materace. Sprawdzanie twardości jest oczywiście kluczową czynnością podczas zakupu materaca. W naszych sklepach stacjonarnych zawsze namawiamy klientów, aby wypróbowali kilka egzemplarzy i odnaleźli najlepsze dla ich kręgosłupa rozwiązanie. Zwracam uwagę na to, że również miększe materace, np. Dormeo® Air Lux Plus mogą być bardzo wygodne i gwarantować komfortowy sen. Wszystko dzięki sprężynom Octaspring®, które dopasowują się do kształtu ciała, bardzo dobrze je podpierają w czasie snu, charakteryzują się także elastycznością, a to przekłada się na brak efektu „zapadania się ciała” w trakcie snu.

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Dnia 18.11.2012 o 19:53, ewamariusz napisał:

Witam. Jesteśmy przed wyborem kupna materaca do sypialni. Chcielibyśmy się was zapytać na co zwracać uwagę przy kupnie, jaki materac polecacie, a jest tego sporo na rynku.
Szukając materaca wysondowaliśmy, iż występują materace ze sprężynami i materace na gąbce, lub mieszane. Jaki bedzie najlepszy.
Występują w trzech twardościach - jaka twardość będzie najlepsza.
Na co jeszcze zwracać uwagę i jaką firmę byście nam polecili.
Pozdrawiam

Tak, żeby było jak najbardziej uniwersalnie można połączyć wkład, czyli zdecydować się na materac sprężynowo-kieszeniowy z wkładem z pianki termoelastycznej o twardości H2. Taki materac zapewnia dobre podparcie w czasie snu dla kręgosłupa, a pianka termoelastyczna sprawia, że śpi się komfortowo i wygodnie. Myślę, że idealnie wpisywałby się w to materac od Hildinga, model Fandago.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja wolę i posiadam materac, który dostosowywuje się do ciężaru ale też i rozmiaru ciała. Pasuje do naszej sypialni i co najważniejsze w czasie snu odpowiednio podpiera kręgosłup, a reszta ma swoją odpowiednią również twardość. Co do ceny mogłoby być to tańsze, ale biorąc pod uwagę czas gwarancji to myślę, że  posłuży nam bardzo długo.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam wrażenie, że te sprężynowe materace, które były kiedyś to już nie jest to samo co dziś. Ostatnio zamawialiśmy z mężem materac sprężynowy NAP Spring z firmy NAP NAP. Początkowo nas zainteresowała nazwa marki, ale jak zaczęliśmy się rozczytywać okazało się, że mają całkiem fajną jakość produktów i teraz po prawie miesięcznym używaniu możemy to potwierdzić. Przy wyborze materaca trzeba sie kierować przede wszystkim własnymi potrzebami i preferencjami ;)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...