Skocz do zawartości

JAKA ŚCIANA DZIAŁOWA


Recommended Posts

witam,
chcę wydzielić łazienkę z pokoju, z czego najlepiej zrobić ściany działowe?
Myślę o bloczkach z bet. komórkowego gr 10cm,
na dole jest strop Kleina,
łazienka ma być w narożniku pokoju, tak, że krótsza ściana 156cm miałaby być wzdłuż belek, dłuższa 290cm w poprzek belek stropu
poza tym, w ścianie gr 28cm chcę wybić otwór na drzwi 80X205 cm, ale obok już są istniejące drzwi, tak, że między otworami w konstrukcji ściany zostałoby 25 cm cegły, nadproże miałoby być usytuowane poniżej tego (prawdopodobnie Kleina) istniejącego, wysokość pomieszczenia 3m, z czego najlepiej wykonać to nadproże i jak głęboko go oprzeć?
Nie wiem jaki jest strop powyżej, myślę, że drewniany, ale nie mam pewności, kierunku rozpiętości też nie umiem ustalić, ale w ścianie zewnętrznej na wys. stropu są otwory
Link do komentarza
Cytat

...a jeżeli chodzi o akustykę i koszta?


Ściana działowa w zabudowie lekkiej jest jedną z najtańszych przegród budowlanych.
Jak uwzględnisz jeszcze że właściwie nie potrzeba dla takiej ściany wykonywać żadnych obliczeń i łatwo w niej poprowadzić wszelkie instalacje... same plusy.
W stosunku do BK też znacznie lepiej izoluje dźwiękowo.
Link do komentarza
Samemu? Nie wiem czy potrafisz stawiać konstrukcje pod płyty gipskartonu. Nie ma w tym żadnej filozofii, ale doświadczenie jest niezbędne.
Trzeba znać dokładny rozstaw i miejsce wszelkiewgo wyposażenia łazienki. Bo w ścianę w tych miejscach, gdzie mają być mocowania należy dać wzmocnienia. Trzeba znać rozmieszczenie baterii do wody, szafek, lustra, oświetlenia, geberit, wannna... WSZYSTKO!
Bez narysowania dobrego rysunku, czarno to widzę. Chyba, że się to robi stale, to się pamieta o szczegółach.
Nie jest to proste, widziałem kilkadziesiąt razy jak robili, byłem też pomocnikiem kilka razy, ale bałbym się sam to robić. Bo problem w tym, ze poprawki po założeniu plyt są bardzo trudne.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...