Skocz do zawartości

Koszty budowy domu


wojciechpc

Recommended Posts

Pompa ciepla (samo urzadzenie) to koszt u mnie 23tys, do tego kolektory poziome 600mb - koszt ok 10tys pln. Calosc zamyka sie w 40tys brutto na gotowo... dla jednych wydaje sie to duzo ale dla mnie (biorac pod uwage kposzty utrzymania domu bez pompy) to malo... a bynajmniej w granicach racjonalnego wydatku.
Link do komentarza
Dzięki Jala za info, możesz podać namiary na firmę gdzie bierzesz pompę? Dostałem ofertę na ponad 70 tys, to zdecydowanie za dużo. Ale jak bedzie poniżej 50 tys to sie poważnie zastanowie. Napisz też proszę z czego i jak stawiałeś ściany. Z góry serdeczne dzięki.

Pozdrawiam
Zigo
Link do komentarza
To, że koszty materiałów i robocizny znacząco wzrosły wynika z dwóch różnych, niezależnych od siebie kwestii. Koszty materiałów zdecydowanie spadną w 2008r. ze względu na wzrost vat-u na materiały budowlane i związane z tym ograniczenie ilości nowych inwestycji. Firmy deweloperskie nastawiły się na dodatkowy zysk w postaci vat i na ten rok wiele budują, nie spodziewały się natomiast takiego wzrostu cen.
Natomiast koszty robocizny zaczną spadać pod koniec 2008r. w związku ze spadkiem ilości nowych inwestycji. Ostatnimi czasy banki udzieliły wielu kredytów hipotecznych a pobierające je osoby nastawiły się właśnie na różnicę w stawce vat. Spadek cen robocizny nie będzie aż tak znaczny gdyż trudno jest przestawić się z dobrobytu na niższą stopę, jednak konkurencja i rynek doprowadzą je do akceptowalnego poziomu.
Link do komentarza
Orestes - pisałeś swojego posta jeszcze przed ogłoszeniem gospodarza Euro 2012 i obawiam się, że te informacje podane przez Ciebie są już mocno niekatualne - teraz to dopiero się zacznie boom na materiały i wykonanwców... obawiam się, że może być jeszcze gorzej icon_confused.gif
w każdym razie zakup materiałów w chwili obecnej zaczyna przypominać polowanie... my zaczęliśmy budowę od tyłu... najpierw zakupiliśmy dachwkę, która będzie do odbioru dopiero pod koniec maja, bloczki fundamentowe a dopiero na końcu zaczęły się poszukiwania bloczków na ściany... i niestety musieliśmy zmienić pierwotne założenia bo zakup suporexu na chwilę obecną jest... niemożliwy icon_evil.gif przynajmniej w naszej okolicy... a miało być tak pięknie icon_redface.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam.wraz z moim chłpakiem zamierzamy rozpocząć budowę.wybraliśmy dom Kora II ze strony domoweklimaty.pl zastanawiamy sie czy ten dom można zaliczyć do tanich inwestycji. działke dostaliśmy od rodziców, chcielibyśmy aby doprowadzic do stanu zamkniętego z pokojem na parterze kuchnia i łazienką aby mżna było w nim zamieszkać.nie wiemy ile bedzie potzreba kasy na dom w takim stanie. i jescze jedna sprawa czy założenie blachodachówki jest duzo tańsze niż dachówki cementowej? prosze o radę
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

O mojej budowie możesz poczytać w klanie "Agatka" z Archimaatu, ale i tak podane tam kwoty są niestety nieaktualne, na dzień dzisiejszy na wszystko co jest tam opisane wydaliśmy 300tyś. (bez działki), a chcemy jeszcze zrobić: elewację, ogrodzenie, podjazd, taras, jakąś drewutnię i wiatę garażową przynajmniej bo o garażu wolnostojącym już możemy zapomnieć więc jeszcze bardzo dużo. O ile budowa stanu surowego to materiały dobre to na wykończenie juz brakowało, więc raczej materiały z niskiej półki.



300 000 zł i dom jeszcze nie ukończony.
Rany i stawiałas go w zeszłym roku jak ceny wszystkiego były o 2/3 mniejsze.
To ty chyba pałac postawiłaś albo nieźle z ciebie ktoś kase ściagnoł.

Ja co prawda mały domek bo około 80m2 postawię ze około 30 tys ( stan surowy zamkniety) w tej kwocie sa materiały + robocizna.
W tej chwili zakładaja nam juz dach.
Takies kosmiczne kwoty podajesz icon_eek.gif icon_eek.gif


Cytat

witam Was
Jak Was czytam, to już chyba się nie wybuduję.
Myslałam, że w cenie 140 tyś się wybyduję. Chciałam mały domek - tak ok 80 m2.
Przeszukuję całego neta w poszukiwaniu wszelkich informacji dotyczących budowy domu (sama buduję ten dom - stąd nie mam nikogo, aby mi pomógł).
Domek najpierw chciałam drewniany, potem jak zaczęłam czytać, okazało się, że cenowo wcale się nie różni od systemu tradycyjnego.
Domek miał być też parterowy - bo po co mi piętrowy, jak będę mieszkać w nim z córką, a i na starość nie mam zamiaru latać po schodach, bo jeszcze się połamię). No więc okazało sie znowu, że parterowy jest droższy od tego z użytkowym poddaszem.
Wszędzie rozbieżne informacje. Gdzieś przeczytałam, że mogę mieć taki domek za 140 tyś, teraz że i 200 tyś to nie wiadomo czy starczy.
Nie wiem już co mam robić icon_sad.gif
Mieszkan w woj. dolnąśląskim więc myslałam, że materiały i tańsze niż np. w mazowieckim



Ja stawiam taki dom.
Służę informacjami wszelakimi.
Pytaj o co chcesz.
My jestesmy na etapie stawiania dachu.
Za 140 tysiecy spokojnie postawisz i go zrobisz w srodku.
Link do komentarza
Cytat

300 000 zł i dom jeszcze nie ukończony.
Rany i stawiałas go w zeszłym roku jak ceny wszystkiego były o 2/3 mniejsze.
To ty chyba pałac postawiłaś albo nieźle z ciebie ktoś kase ściagnoł.

Ja co prawda mały domek bo około 80m2 postawię ze około 30 tys ( stan surowy zamkniety) w tej kwocie sa materiały + robocizna.
W tej chwili zakładaja nam juz dach.
Takies kosmiczne kwoty podajesz



W klanie są umieszczone zdjęcia, więc chyba widać, że to zwykły dom a nie pałac :!:
Nie wiem co ty masz w tych 30 tyś. icon_confused.gif: icon_confused.gif: icon_confused.gif:
Pisałam wcześniej że stan surowy to materiały lepsze, później coraz gorzej...
U nas kominy schiedla to juz ok. 10 tyś, tak samo strop - gęstożebrowy wienerbergera też ok 10 tyś, okna (szyba P2 +okucia antywłamaniowe) + 3 dachowe 19 tyś, dach (dachówka celtycka braas) 20 tyś. te ceny to materiał + robocizna.
Więc juz mamy 59tyś. a gdzie fundamenty, izolacje, ściany zewn. i wewn.
Nawet jeśli coś przepłaciliśmy to nie sądzę, że w trakcie całej budowy wyjdzie więcej niż 20 tyś :!:

Poza tym dodatkowo u nas ukształtowanie terenu i zrobienie 50 m drogi to także ok. 5 tyś, drenaż opaskowy 10 tyś, szambo 5 tyś, przyłącze wody ok. 7 tyś, prąd 2,5tyś to juz znowu prawie 30 tyś.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem co ty masz w tych 30 tyś. icon_confused.gif: icon_confused.gif: icon_confused.gif:



Juz Ci piszę.
Wykopane i wylane fundamenty + 3 rzędy bloczków betonowych fundamentowych na to.
Wylewke w srodku domu, hudraulikę, ściany mam z suporexu 59x24x24, ścianki działowe, komin z cegły + wkład ceramiczny w srodku. Do tego dach pokryty papą ( ala dachówka ) z wygladu, jak dobrze piszę, dokładnej nazwy nie pamietam. Schody drewniane robione na zamówienie
Cena okien a mam ich 6 + dzwi wejściowe + okno dachowe.
Do tego drewniany taraz z zadaszeniem.
To w tej kwocie
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

witam Was
Jak Was czytam, to już chyba się nie wybuduję.
Myslałam, że w cenie 140 tyś się wybyduję. Chciałam mały domek - tak ok 80 m2.
Przeszukuję całego neta w poszukiwaniu wszelkich informacji dotyczących budowy domu (sama buduję ten dom - stąd nie mam nikogo, aby mi pomógł).
Domek najpierw chciałam drewniany, potem jak zaczęłam czytać, okazało się, że cenowo wcale się nie różni od systemu tradycyjnego.
Domek miał być też parterowy - bo po co mi piętrowy, jak będę mieszkać w nim z córką, a i na starość nie mam zamiaru latać po schodach, bo jeszcze się połamię). No więc okazało sie znowu, że parterowy jest droższy od tego z użytkowym poddaszem.
Wszędzie rozbieżne informacje. Gdzieś przeczytałam, że mogę mieć taki domek za 140 tyś, teraz że i 200 tyś to nie wiadomo czy starczy.
Nie wiem już co mam robić icon_sad.gif
Mieszkan w woj. dolnąśląskim więc myslałam, że materiały i tańsze niż np. w mazowieckim


Evuniu !
Przy odrobinie szczęścia i sporej dozie pomyślunku może udać Ci się ta sztuka.
Faktem jest że szalenie trudno przewidzieć koszta budowy - nie mniej posiadając kwotę 140 tys może uda Ci się zmieścić.
Przeglądałem ostatnio co prawda projekty z jednej firmy (Lipińscy) nie mniej jest tam kilka ciekawych pomysłów.
Prosta konstrukcja zarówno domu jak i dachu do tego dość funkcjonalne wnętrza i możliwość "rozbudowy" o poddasze - to projekty LMB 31/31a, mały LMP 90 czy LMP 59


Ważna technologia wykonania ( w moim przekonaniu - solidne przyzwoitych parametrach systemy to
"prefabet" (Bielsko B lub Kolbuszowa) lub "thermodom") i do tego wiele własnej pracy - może Ci się uda zmieścić w kosztach ...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

witam.wraz z moim chłpakiem zamierzamy rozpocząć budowę.wybraliśmy dom Kora II ze strony domoweklimaty.pl zastanawiamy sie czy ten dom można zaliczyć do tanich inwestycji. działke dostaliśmy od rodziców, chcielibyśmy aby doprowadzic do stanu zamkniętego z pokojem na parterze kuchnia i łazienką aby mżna było w nim zamieszkać.nie wiemy ile bedzie potzreba kasy na dom w takim stanie. i jescze jedna sprawa czy założenie blachodachówki jest duzo tańsze niż dachówki cementowej? prosze o radę



Witaj Czarnululka jestem w bardzo podobnej sytuacji co ty, też wraz z moim chłopakiem zamierzamy rozpocząć budowę, działkę również dostaliśmy od rodziców natomiast wybraliśmy Dom przy Głogowej projektdomu.pl arch. Paweł Boduch, dom na pow. użytkowej z garażem 144 m, projekt prosty i mam nadziej tani w budowie, też zamierzamy narazie wykończyć tylko duł aby móc w nim zamieszkać. My bierzemy kredyt na 30 lat icon_cry.gif niestety nie mamy gotówki, bierzemy 250 000 ale mam nadzieje że ta kwota wystarczy na wykończenie całego domu, chodzi tu o podłogi ściany itp. bo większość prac wykończeniowych będziemy robili sami, bank potrzebuje tylko faktury na połowę kwoty kredytu reszta ich nie interesuje. Co do dachu nie potrafię ci pomóc. Życzę powodzenia i dużo cierpliwości bo to się dopiero zacznie icon_wink.gif ale potem będzie fajnie.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
W przyszłym roku (2007) na wiosnę chcemy z żoną budować dom parterowy z poddaszem użytkowym. Mamy wybrany , ale jeszcze nie kupiony projekt ''DOM W BARWINKACH'' firmy Archon (www.archon.pl).
Mam pytanie dotyczące kosztów budowy, czy starczy nam 250000 zł na budowę domu (z tego 52000 zł to koszty działki). w prijekcie chcemy zmienić materiał poroterm na suporeks, wate ocieplającą ściany na steropian min. 12 cm, schody wg projektu są wylewane a my chcemy drewniane, dach prawdopodobnie będzie pokryty dłachodachówką, garaż będzie powiększony na dwustanowiskowy, instalacje co, wod-kan prawdopodobnie będziemy robić sami. No i musimy zrobić przydomową oczyszczalnie scieków to już jest wymóg warunków zabudowy.
Dzieki za wszystkie informacje, które napiszecie do mnie na w/w temat.

wojciechpc


Witam.Mój kolega postawił w dwa lata systemem gospodarczym dom 150m2 za 200000zł nie licząc zakupu działki.Pozdrówka.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Patko !
Mówiąc szczerze ja raczej odradzałbym zaciąganie kredytu hipotecznego jeżeli tylko koniecznie nie musicie szybko zamieszkać "na swoim".
Zwiększa to bardzo koszty budowy domu - dobrze policz ile będziesz musiała spłacić wraz z odsetkami, prowizjami i tp.
Ja osobiście raczej polecałbym inną drogę- uzbierać ile tylko możliwe pieniędzy tak by zakończyć pewien etap budowy (np wyciągniecie murów i zalanie stropu lub wyjście z ziemi i zalanie płyty -i td.
kredytem posiłkować się tylko wtedy gdy braknie do zakończenia "etapu" budowy.
Link do komentarza
tak sobie tu to wszystko czytam i kiedyś myślałem, że trzeba budować jak najsolidniej - z najlepszych materiałów. A teraz to już sam nie wiem, człowiek się urabia wydaj emajątek na najdroższe materia ły na super wykonawców, a za dwa lata wchodzi nowa technologia i okazuje sie że to wszystko nie było konieczne. To tak jak moja babcia twierdzi że jej obdrapany komplet mebli z lat 70-tych jest bezcenny, bo ciężko zdobyty.
Link do komentarza
Cytat

tak sobie tu to wszystko czytam i kiedyś myślałem, że trzeba budować jak najsolidniej - z najlepszych materiałów. A teraz to już sam nie wiem, człowiek się urabia wydaj emajątek na najdroższe materia ły na super wykonawców, a za dwa lata wchodzi nowa technologia i okazuje sie że to wszystko nie było konieczne. To tak jak moja babcia twierdzi że jej obdrapany komplet mebli z lat 70-tych jest bezcenny, bo ciężko zdobyty.


No ja bym się nie zgodził. Budowanie z tanich materiałów oznacza tak naprawdę wieczne remonty czyli bedziesz siedził na budowie całe życie. Nie zdążysz wybudować domu, a już będziesz musiał remontować, to co zrobiłeś na początku. To ma sens tylko jeśli uwielbiasz naprawiać.
Link do komentarza
Esik, wavs icon_smile.gif
wydaje mi się że cały "szkopuł" w tym co tak naprawdę kryje się pod pojęciem "najlepszych" materiałów.
Ja sądzę, że tak naprawdę "najlepszymi" są te które charakteryzują się jednocześnie dobrymi parametrami i przyzwoitą ceną.
Zawsze można zastąpić np. Ytonga - Prefabetem czy "Silkę" ceramiką poryzowną.
Oczywiście po zastąpieniu materiałów - nie będzie to aż tak mocny dom jak "w oryginale".
Ale spełni swoje wymagania przy niższych kosztach budowy.
Link do komentarza
Cytat

Esik, wavs icon_smile.gif
wydaje mi się że cały "szkopuł" w tym co tak naprawdę kryje się pod pojęciem "najlepszych" materiałów.
Ja sądzę, że tak naprawdę "najlepszymi" są te które charakteryzują się jednocześnie dobrymi parametrami i przyzwoitą ceną.
Zawsze można zastąpić np. Ytonga - Prefabetem czy "Silkę" ceramiką poryzowną.
Oczywiście po zastąpieniu materiałów - nie będzie to aż tak mocny dom jak "w oryginale".
Ale spełni swoje wymagania przy niższych kosztach budowy.


O i to mi sie podoba. Bo najważniejszy jest rozsądek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam .
My w lecie tego roku zaczęliśmy budowę domu "Dom na 102" z Muratora i w tej chwili jesteśmy na etapie cieszenia się z inwestycji. Wiadomo jeszcze wiele pracy przed nami ale mieszkać już jest gdzie. Powiem tak, do tej pory koszt budowy domu, w technologii tradycyjnej, realizowany przeważnie przez jednego wykonawcę(nie licząc stolarki drzwiowej i okiennej oraz drobnych prac wykończeniowych) to 300 tys.zł.(bez działki, ogrodzenia i mediów) Wiem , że to nie mało ,ale dla nas liczył się czas(pieniądze również) musieliśmy zamknąć inwestycję przed zimą i udało się icon_biggrin.gif , pozdrawiam wszystkich budujących i życzę powodzenia....(nie wiem tylko jaką elewację zrobić tzn jaki rodzaj tynku położyć na styropian.....)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam ja mam dzialke i szukam projektu małego domku.co możeciue poradzić
.Powiem wam jak moj kolega tanio wykonał robocizne.To trochę nie fer ale tak zrobił prowadził sklep i zaczynał się budować więc poszeżył działalność o budowlanke zatrudnił 4 ludzai na umowe o dzieło.budował z suporexu
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...