Skocz do zawartości

Koszty budowy domu


wojciechpc

Recommended Posts

Witam,
W przyszłym roku (2007) na wiosnę chcemy z żoną budować dom parterowy z poddaszem użytkowym. Mamy wybrany , ale jeszcze nie kupiony projekt ''DOM W BARWINKACH'' firmy Archon (www.archon.pl).
Mam pytanie dotyczące kosztów budowy, czy starczy nam 250000 zł na budowę domu (z tego 52000 zł to koszty działki). w prijekcie chcemy zmienić materiał poroterm na suporeks, wate ocieplającą ściany na steropian min. 12 cm, schody wg projektu są wylewane a my chcemy drewniane, dach prawdopodobnie będzie pokryty dłachodachówką, garaż będzie powiększony na dwustanowiskowy, instalacje co, wod-kan prawdopodobnie będziemy robić sami. No i musimy zrobić przydomową oczyszczalnie scieków to już jest wymóg warunków zabudowy.
Dzieki za wszystkie informacje, które napiszecie do mnie na w/w temat.

wojciechpc
Link do komentarza
stoje przed posobnym problemem tyle ze za kilka dni zacyznaja niwelacje terenu i moze cos sie uda zrobic w tym roku.

Powiem Ci, ze im dalej tym wiecje mnie to kosztuje. JEsli chcesz zrobic dobry dom, wygodny, cieply i dosc tani w utrzymaniu to ciezko zejsc na gotowo ponizej 2tys/m2 ...

jesli zrobisz jakies zwykle ogrzewanie, blachodachowke i gdzies jeszcze zaoszczedzis, mozesz zejsc do 1500/m2 na gotowo (na gotow, tj z plotem, dojazdem do domu bo jakas drozke tez musisz zrobic) ...

mimo, ze na poczatku liczylem o wiele mniej, to niestety w trakcie wychodzi sporo rzeczy a i ceny ekip buwlancyh strasznie poszly do gory z wiadomej przyczyny....
Link do komentarza
Dziś, przy braku wykonawców i wzroście wynagrodzeń za pracę tych, którzy zostali, oraz wzrastających cenach materiałów budowlanych i ich braku, zmieszczenie się w tej kwocie będzie raczej trudne.
Garaż na dwa auta to dość ekscentryczne założenie gdy ma się mało pieniędzy.
Koszty budowy zależą też od województwa w którym będziecie spełniać swoje marzenia, czasu trwania inwestycji i bardzo ważne, gdy buduje dom firma, inwestor za materiały i robociznę płaci 7% VAT, warto o tym pomyśleć, zostaje w kieszeni 15% to sporo pieniędzy.
Ale, budujcie bo własny dom nawet częściowo niewykończony to wielka frajda i oddech pełną piersią.
Link do komentarza
Witam,
Podobnie jak "wojciechpc" w przyszłym roku planuję rozpocząć budowę domu , jak narazie mam wybrany projekt - lecz jeszcze nie kupiony , obecnie oczekuje na warunki zabudowy . Problemem - zapewne jak u wielu inwestorów - jest to czy koszt przedstwiony w kosztorysie jest realny .

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość zbysio00
Jestem w trakcie budowy domu w barwinkach stan surowy zamknięty w tym dachówka ceramiczna łaciata robena oraz poroterm 25 to około 140000 z robocizną dodam woj mazowieckie. Bardzo fajny projekt tym bardziej po przerubkach robiąc w gabinecie łazienkę a w miejsce kotłowni łazienki i spiżarni kuchnię robi się wtedy duży salon ponad 40 m. Startujcie jak najwcześniej bo w 2007 będzie dużo drożej! SieMA
Link do komentarza
Gość zbysio00
Cytat

Dziś, przy braku wykonawców i wzroście wynagrodzeń za pracę tych, którzy zostali, oraz wzrastających cenach materiałów budowlanych i ich braku, zmieszczenie się w tej kwocie będzie raczej trudne.
Garaż na dwa auta to dość ekscentryczne założenie gdy ma się mało pieniędzy.
Koszty budowy zależą też od województwa w którym będziecie spełniać swoje marzenia, czasu trwania inwestycji i bardzo ważne, gdy buduje dom firma, inwestor za materiały i robociznę płaci 7% VAT, warto o tym pomyśleć, zostaje w kieszeni 15% to sporo pieniędzy.
Ale, budujcie bo własny dom nawet częściowo niewykończony to wielka frajda i oddech pełną piersią.


Tylko że firma stan surowy otwarty wybuduje ci za 120000 a samemu wyjdzie cię około 80000 za 220 m/kw pow. całkowitej! Wiem bo sprawdziłem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Guest_dylot_*
Witam !
Na wiosnę 2007 będe budował Miniaturkę 2 z Archonu (120m2).
Będe budował sam systemem gospodarczym, gdyż firmy za stan surowy powiedziały mi
130-150 tys.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jestem w trakcie budowy domu w barwinkach stan surowy zamknięty w tym dachówka ceramiczna łaciata robena oraz poroterm 25 to około 140000 z robocizną dodam woj mazowieckie.



Witam,
Dom w Barwinkach to dom ładny ale drogi w budowie. Dach wielopołaciowy z lukarnami, balkony, dużo stolarki zewnętrznej, wykurz - te wszystkie elementy bardzo podrażają budowę domu. Jeśli udało ci się wybudować za 140 000zł brutto stan surowy zamknięty to gratulacje! To naprawdę dom trudny w budowie.

Jeśli chodzi o koszty budowy wykończoengo domu, to znajomy buduje dom w lubczyku i właśnie go wykańcza, twierdzi że zamknie się w 300 000, systemem gospodarczym oczywiście. Cena nie obejmuje działki i wykończenia terenu wokół domu ale zawiera koszt ogrodzenia. Dodam jedynie że przed domem ma basen za około 20 000 oraz jakuzzi ok 5000. Myślę że za całość z działkją będzie jekieś 400 000. Pozdrawiam i spieszcie się z budową bo m.in. dzięki takim jak my czyli zapalonym inwestorom ceny na rynku rosną icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziś, przy braku wykonawców i wzroście wynagrodzeń za pracę tych, którzy zostali, oraz wzrastających cenach materiałów budowlanych i ich braku, zmieszczenie się w tej kwocie będzie raczej trudne.
Garaż na dwa auta to dość ekscentryczne założenie gdy ma się mało pieniędzy.
Koszty budowy zależą też od województwa w którym będziecie spełniać swoje marzenia, czasu trwania inwestycji i bardzo ważne, gdy buduje dom firma, inwestor za materiały i robociznę płaci 7% VAT, warto o tym pomyśleć, zostaje w kieszeni 15% to sporo pieniędzy.
Ale, budujcie bo własny dom nawet częściowo niewykończony to wielka frajda i oddech pełną piersią.


ja dzis zastanawiałbym sie nad zostawieniem ocieplenia z wełny , jednak mimo nieco wyzszych kosztów.
Poza tym czasem lepiej wydać parę złotych wiecej ale zrobic to solidnie .
Poza tym jeżeli suporeks to na jakiej zaprawie -tradycyjnej czy kleje . jeżeli klej to warto aby był to materiał budowlany bardzo precyzyjny

tomaszb icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Buduję dom UPB-1041 z pracowni architektonicznej Boduch z Krakowa . Dom 144 mkw powierzchni użytkowej , 205 mkw powierzchni całkowitej . Parterowy bez poddasza uzytkowego ( tylko strych ) Realna cena budowy to 2700 zł za mkw powierzchni uzytkowej . W bardzo średnim standarcie. Do tego koszt zakupu działki , oczyszczalni scieków , zrobienia podjazdów i ogrodzenia działki
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
zgadzam sie, 20tys ogrodzenie, 20tys utwardzenie terenu (chyba ze chcesz po blocie jezdzic do garazu). Do tego brama wjazdowa 5tys... brama garazowa kolejne 5tys (skoro juz mowisz ze masz garaz). A ja nikogo nie strasze wiem po sobie ilke planowalem wydac na dom a ile wyszlo docelowo (a raczej wyjdzie) i wcale nie wymyslilem sobhgie dodatkowo basenu kolo domu icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

POZA TYM DENERWUJA MNIE LUDZIE JAK TAK ZAWYZAJA CENY A ZNAM TAKICH ,LUDZIOM TRZEBA PISAC PRAWDE A NIE FARMAZONY. POWIEDZ NA JAKIM ETAPIE BUDOWY JESTES?


A mnie denerwują ludzie którzy zaniżają ceny, ja już budowę domu prawie ukończyłam, mieszkam od dwóch miesięcy icon_wink.gif
Zaczęłam w czerwcu ubiegłego roku, też słuchałam takich optymistów, skończyło się to powyższaniem kwoty kredytu a i tak niestety zabrakło nam pieniędzy ( i to dużo)
O mojej budowie możesz poczytać w klanie "Agatka" z Archimaatu, ale i tak podane tam kwoty są niestety nieaktualne, na dzień dzisiejszy na wszystko co jest tam opisane wydaliśmy 300tyś. (bez działki), a chcemy jeszcze zrobić: elewację, ogrodzenie, podjazd, taras, jakąś drewutnię i wiatę garażową przynajmniej bo o garażu wolnostojącym już możemy zapomnieć więc jeszcze bardzo dużo. O ile budowa stanu surowego to materiały dobre to na wykończenie juz brakowało, więc raczej materiały z niskiej półki.
Link do komentarza
hehe znam takich co zawyzaja ceny przed znajomymi ale na forum chyba nikt nikogo nie zna wiec co z tego ze napisze Ci ze wysdalem 1mln na dom icon_wink.gif

dzialke kupilem w tamtym roku za 22tys 30ar, super... ale mowimy o kosztach budowy domu a nie dzialki. Ten co teraz zaczyna budpowe to ma jeszcze trudniej i jeszcze drozej. Ytonga nie ma (a jak jest to cena wywindowana w gore), na welne do ocieplenia scian zewnetrzna trzeba czekac 3-4 miesiace (i cena oczywiscie kosmiczna) i tak dalej i tak dalej... wiec za jakies 6 miesiecy ceny beda tutaj ludzie pisali jeszcze wyzsze icon_wink.gif a Ty mogłas sobie wybudowac dom nawewt za 100tys, super gratluje i chwala Ci za to ale to ze Ty za tyle wybudowala (trzeba by jeszcze zobaczyc jak to wyglada) to nie znaczy ze kazdy za tyle wybudowalas bo jak widzisz wiekszosc pisze o calkiem innych kosztach budowy domu niz Ty icon_wink.gif
Link do komentarza
ty no zdziwie cie ale pisza tez o kwotach takich o jakich ja mowie ty czytasz wogole forum?

a domek buduje z suporexu jak wiekszosc u nas dachowka firmy brass mysle ze nie sa to najgorsze materialy a poza tym jeszcze raz sie powtorze tu u nas znam i rozmawiam z ludzmi ktorzy teraz wybudowali i nie przekroczyli kwoty 200 tys czy ty mnie slyszysz?
Link do komentarza
nie widzisz jednej roznicy, Ci co pisza o takich kwotach skonczyli budowe (własnie, WYBUDOWALI) a ja pisze kwoty swierzutkie prosto z budowy... a co bylo kiedys to bylo a co jest teraz to inna bajka... chyba na etapie przedszkola bylo takie powiedzenie ktore ma zastosowanie caly czas: co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr icon_wink.gif

a co do suporexu (produkt pochodzacy jeszcze z PRLu) czy brassa nie bede sie wypowiadal icon_wink.gif ja zainewstowalem w Ytonga i dachowke cearmicznoa z angoba.
Link do komentarza
własnie dlatego ze nie jestem milionerem buduje z pozadnych materialow. Nie stac mnie na to zeby wymieniac jakies dachowki bo sa uszczerbki jak w przypadku brassa, niechcialbym tez zeby od strony zacienowje mial mech na dachu... chce miec pozadne sciany z Ytonga bo nie stac mnie na placenie wysokich rachunkowo, instaluje tez rekuparator bo nie stac mnie na walke z grzybami i pompe cieple bo oczywiscie moja bieda nie pozawala mi na placenie kosmicznych rachunkow za ogrzewanie 200m domu...

jak bym byl bogaty pewnie bym tez zbudowal z suporexu i brassa... a ze czlowiek biedny to zaczol budowe dopiero w tym roku i musi placic o wiele wiecej za materialy i robocizne a Wy bogaci tego nie rozumiecie... hehe tak to jest, biednemu zawsze wiatr w oczy icon_smile.gif
Link do komentarza
no pewnie ze mam kompleks i to ogromny! chcialbym zeby bylo mnie stac na budownie domu co 10 lat, na placenie duzych rachunkow za ogrzewanie icon_smile.gif wtedy pewnie juz bym skonczyl budowe domku i pewnie bym zbudowal za 200tys... a jako ze moja bieda nie ozwala mi na to musze zbudowac dom 200m za min 400tys icon_wink.gif a niedobrzy producenci i dostawcy materilow zawyzaja ceny, krwiopijczy ludzie wyjechaloi do pracy za granice i trzeba pllacic za wykonanie jak premierowi icon_wink.gif takie sa wlasnie moje kompeksy i nie ukrywam ich, trzeba z tym niestety zyc , wszystkie wkoncu miec niemozna dobrze ze przynajmniej jestem przystojny hehehehe icon_smile.gif))
Link do komentarza
Cytat

własnie dlatego ze nie jestem milionerem buduje z pozadnych materialow. Nie stac mnie na to zeby wymieniac jakies dachowki bo sa uszczerbki jak w przypadku brassa, niechcialbym tez zeby od strony zacienowje mial mech na dachu... chce miec pozadne sciany z Ytonga bo nie stac mnie na placenie wysokich rachunkowo, instaluje tez rekuparator bo nie stac mnie na walke z grzybami i pompe cieple bo oczywiscie moja bieda nie pozawala mi na placenie kosmicznych rachunkow za ogrzewanie 200m domu...




Witam, mam pytanko do JALA, napisałeś że montujesz pompę ciepła - możesz podać koszty i jakieś szczegóły na temat samej pompy i instalacji. Zastanawiam się właśnie nad pompą ale jak ostatnio dostałem ofertę to spadłem z krzesła. I jeszcze jeśli to nie problem jakieś dane na temat ścian.

Ja też nie jestem milionerem i nie bedzie mnie stać na pózniejsze remonty, naprawy i wysokie koszty utrzymania domu.

Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam.
Zigo
Link do komentarza
witam Was
Jak Was czytam, to już chyba się nie wybuduję.
Myslałam, że w cenie 140 tyś się wybyduję. Chciałam mały domek - tak ok 80 m2.
Przeszukuję całego neta w poszukiwaniu wszelkich informacji dotyczących budowy domu (sama buduję ten dom - stąd nie mam nikogo, aby mi pomógł).
Domek najpierw chciałam drewniany, potem jak zaczęłam czytać, okazało się, że cenowo wcale się nie różni od systemu tradycyjnego.
Domek miał być też parterowy - bo po co mi piętrowy, jak będę mieszkać w nim z córką, a i na starość nie mam zamiaru latać po schodach, bo jeszcze się połamię). No więc okazało sie znowu, że parterowy jest droższy od tego z użytkowym poddaszem.
Wszędzie rozbieżne informacje. Gdzieś przeczytałam, że mogę mieć taki domek za 140 tyś, teraz że i 200 tyś to nie wiadomo czy starczy.
Nie wiem już co mam robić icon_sad.gif
Mieszkan w woj. dolnąśląskim więc myslałam, że materiały i tańsze niż np. w mazowieckim
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...