Skocz do zawartości

Zimna podłoga a ocieplanie fundamentów - konsultacja


Recommended Posts

[attachment=14848:sciana.bmp]Witam

Mam problem ponieważ w jednym z pokojów podłoga jest bardzo zimna. termometr położony na szafce wskazuje 20 stopni Celsjusza a położony na podłodze 15,5 stopnia Celsjusza. Jest to dość niekomfortowa sytuacja w innych postach znalazłem informację że może to być spowodowane nie ociepleniem posadzki, ale ja zastosowałem warstwę styropianu 10cm.

moje pytania są następujące:
1. czy obecna sytuacja jest spowodowana nie ociepleniem fundamentów?
2. Jakiej grubości styropian powonieniem zastosować lub jaki inny materiał?

Obrazek przedstawiający fundamenty

sciana.bmp

sciana.bmp

Link do komentarza
W/g mnie nie mniej niż grubość styropianu pod podłogą.
Kwestią są jeszcze warunki wilgotnościowe gruntu bo być może będzie potrzebny XPS.
Na rysunku nie zaznaczyłeś izolacji przeciwwilgociowej... rozumiem że ta jest prawidłowo wykonana zarówno pozioma jak i pionowa.
Jeśli planujesz ponadnormatywne ocieplenie ścian zewnętrznych to może warto tak dobrać grubość izolacji fundamentów, aby tworząc kapinos były lepiej zaizolowane tym bardziej że zimny fundament (w stosunku do ściany nośnej) sięga poziomu posadzki.
Link do komentarza
Cytat

[attachment=14848:sciana.bmp]Witam

Mam problem ponieważ w jednym z pokojów podłoga jest bardzo zimna. termometr położony na szafce wskazuje 20 stopni Celsjusza a położony na podłodze 15,5 stopnia Celsjusza. Jest to dość niekomfortowa sytuacja w innych postach znalazłem informację że może to być spowodowane nie ociepleniem posadzki, ale ja zastosowałem warstwę styropianu 10cm.

moje pytania są następujące:
1. czy obecna sytuacja jest spowodowana nie ociepleniem fundamentów?
2. Jakiej grubości styropian powonieniem zastosować lub jaki inny materiał?

Obrazek przedstawiający fundamenty


Jak dla mnie to za nisko wylałeś chudziaka a tym samym nie ociepliłeś fundamentów. Gdybyś wylał chudziaka na równo ze ściana fundamentowa i od poziomu murów domu dal ocieplenie to przy braku ocieplenia fundamentów zjawiska tego co opisujesz by nie było.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...