Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pilne, Prosba o pomoc w wycenie wykonania nietypowego sufitu


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy ale napewno nie ostatni temat na tym forum. Od jakiegos czasu dorabiam sobie w "budowlance". Dla pewnej osoby remontowalem caly pokoj, regipsy malowanie szlifowanie i lakierowanie okien itd... Ostatnia rzecza, ktora wykonuje jest dosc nietypowy sufit. Ze wzgledow technicznych nie moge wykonac konstrukcji na sufit z regipsow poniewaz niema mozliwosci podwieszenia go do starego sufitu. Pomieszczenie ma 6 metrow wysokosci a nowy sufit bedzie na 2,7 metra. Wymiary pomieszczenia to 4x6 m. Konstrukcje sufity wykonam podobnie jak pod regipsy, czyli profil przyscienny u30 oraz profile glowne cd 60 na szerokosc pomieszczenia ( 4m) oraz wstawki wzdluz pomieszczenia rowniez z cd60 montowane na zaczepy tak aby uzyskac "kratkownice" o plaskiej powierzchni. Konstrukcja ma byc jak najlzejsza , jedynym wzmocnieniem dla niej bedzie linka stalowa , na ktorej podwiesze cala konstrukcje do scian. Docelowo zamiast plyt regipsowych do konstrukcji beda przyklejone takie 0,5 cm plyty ze styropianu. To bylo najlzejsze.


Ile moge wziac za taka prace ? Nigdy nie wykonywalem takich prac prywatnie i nie znam kompletnie cen.
Kojejna "fucha" bedzie scianka z regipsow i jakimis polkami, jeszcze nie wiem co mam tam zrobic dokladnie, jedna Pani chce jakies polki. Ile za m2 ?
Z gory dziekuje za pomoc
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
  • Tylko jak, w razie potrzeby, dostać się szybko do zaworów, czy liczników?      
  • Wstaw prawdziwą kabinę a nie parawan, to nawet nie potrzeba tam wstawiać żadnych drzwiczek. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...