Skocz do zawartości

Biura Projektowe - Ranking


Recommended Posts

Znowu maruda z tej strony.

Czekam na Wasze opinie , Wasz ranking odnośnie biur projektowych z gotowymi projektami. Gusta różne , różniste ale pewnie macie więcej doświadczenia przy wyborze , jakieś pozytywne/negatywne odczucia podczas kontaktu z biurem, może niedociągnięcia podczas budowy inne trudności.

Z 500 ?
Archipelag ?
Archon ?
Dobry dom ?
Link do komentarza
Cytat

Znowu maruda z tej strony.

Czekam na Wasze opinie , Wasz ranking odnośnie biur projektowych z gotowymi projektami. Gusta różne , różniste ale pewnie macie więcej doświadczenia przy wyborze , jakieś pozytywne/negatywne odczucia podczas kontaktu z biurem, może niedociągnięcia podczas budowy inne trudności.

Z 500 ?
Archipelag ?
Archon ?
Dobry dom ?



Właściwie to jakiej odpowiedzi się spodziewasz? Przeciętny Kowalski to stawia co tydzień nowy dom i ma doświadczenie.... Przecież jasne jest, że ludzie tu na forum to w większości raz kupowali projekt i odniesienia/porównania nie mają a opinie deweloperów są jakby to ująć: niekoniecznie obiektywne.

Tyle z mojej strony, no może jeszcze dodam, że ja kupowałem w Archonie - ale co z tego skoro kupowałem za pośrednictwem biur projektowego które to wpisywało mi projekt gotowy w plan zagospodarowania etc....
Link do komentarza
Cytat

Właściwie to jakiej odpowiedzi się spodziewasz? Przeciętny Kowalski to stawia co tydzień nowy dom i ma doświadczenie.... Przecież jasne jest, że ludzie tu na forum to w większości raz kupowali projekt i odniesienia/porównania nie mają a opinie deweloperów są jakby to ująć: niekoniecznie obiektywne.

Tyle z mojej strony, no może jeszcze dodam, że ja kupowałem w Archonie - ale co z tego skoro kupowałem za pośrednictwem biur projektowego które to wpisywało mi projekt gotowy w plan zagospodarowania etc....



zgadzam sie w pelni. jakosc wykonania projektu mozna ocenic, dopiero po jego zakupie.

jesli o mnie chodzi, to bardzo podobaja mi sie wizualizacje z pracowni Z 500, uwazam, ze sa wykonane najbardziej profesjonalnie (ale to tylko rzecz gustu).
Link do komentarza
Cytat

A i tak się zdarza, że "kwiatki" mogą wyskoczyć dopiero podczas budowy.



Zgadzam sie z poprzednikami. Rzecz jasna, że projekt a dom w rzeczywistości to dwie różne rzeczy. Każda pracowania ma swój styl. To widać z resztą po ich projektach. Nikt tego nie zrobi za mnie i nie spodziewam się ,że to będzie ten jeden. Może jedynie przybliżyć domy projektowe , które są brane , bądź były pod uwage przy wyborze Waszego wymarzonego domu. Dla mnie istotną sprawą też jest , to czy budynek był zrealizowany i jak wiele razy. Tak , każda firma może spieprzyć dom ten swój pierwszy raz icon_smile.gif Nie zaszkodzi mimo to napisać bo każdy z nas korzystając z gotowego projektu odwiedzał niejedną strone w internecie w poszukiwaniach , prawda icon_smile.gif?

Z500 - ciekawe parterówki.
Link do komentarza
Cytat

... Nie zaszkodzi mimo to napisać bo każdy z nas korzystając z gotowego projektu odwiedzał niejedną strone w internecie w poszukiwaniach , prawda icon_smile.gif?


Oczywiście, że tak tyle, że jaki to ranking???? A co jeśli coś co Tobie się podoba będzie w pracowni która Cię "oleje" i sprzeda projekt na odwal się????? Zrezygnujesz z projektu bo sprzedawca w pracowni był do bani albo zakupisz projekt bo ciekawa wizualizacja na stronie www....

Ja zrobiłem tak, że założyłem że chcę to, to i to. Potem szukałem projektu który spełniłby takowe kryteria. Przy okazji jeździłem po okolicy m.in. szukając wykonawcy i orientując się w cenach i spotkałem budowlańca który zabrał mnie na budowę którą prowadził i to było to: dom spełniał kryteria w 100% do tego przez przypadek widziałem go w realu na etapie budowy. W ten oto sposób kupiłem takiż sam projekt - a że padło na Archon to już sprawa jakby nie istotna.
Link do komentarza
Cytat

Znowu maruda z tej strony.

Czekam na Wasze opinie , Wasz ranking odnośnie biur projektowych z gotowymi projektami. Gusta różne , różniste ale pewnie macie więcej doświadczenia przy wyborze , jakieś pozytywne/negatywne odczucia podczas kontaktu z biurem, może niedociągnięcia podczas budowy inne trudności.

Z 500 ?
Archipelag ?
Archon ?
Dobry dom ?




Jaki pracownia najlepsza? - bardzo prosta odpowiedź na to pytania:
TAKA, KTÓRA DOSTARCZY CI PROJEKT DOMU, KTÓRY SPEŁNI TWOJE OCZEKIWANIA!!!
hihi
pomogło - nie?!!

Generalnie - projekt ma być dobrze przemyślany - czyli coś co się nie spodoba Babonkom - sprawdzony w praktyce, czyli z dużą liczbą realizacji - czyli taki, który ma sąsiad, sąsiad sąsiada i dalszy sąsiad) nie ma to, jak naoczne sprawdzenie projektu i najlepiej - na różnych etapach budowy.
I przy tym nie interesuj się tym co fajnie wyszło, co poleca - zainteresuj się tym, co nie wyszło, co by zrobił inaczej, co przeszkadza itp.

A co do odpowiedzi na podstawowe pytania - bardzo fajnie przemyślane projekty ma mgprojekt.com.pl (obszerne, bardzo szczegółowo przemyślane, dopracowane i bez wpadek użytkowych) - aczkolwiek w każdym projekcie coś trzeba zmienić, aby dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań - PAMIĘTAJ o tym!!!.
Test na przemyślane założenia do projektu: kibel w dolnej łazience z oknem - jeśli masz muszlę skierowaną tyłem na okno - szczególnie takie, które znajduje się na niskim parterze i na tarasie wejściowym - to wyobraź sobie sytuację, kiedy się skupiasz na nim, ktoś dzwoni, ty próbujesz kończyć, między czasie ktoś się niecierpliwi i zagląda w okna, Ty w tym momencie szybko się podcierasz i on "zapuszcza żurawia po Twoim rowie" - ta świadomość zupełnie pozbawiła mnie chęci posiadania okna w dolnej łazience. Sprawdź projekty pod tym kątem - sam się przekonasz ile tego jest.

Ponadto - przykład garażu:
Z czy bez - popytaj tych, którzy zbudowali dom i mają 1-stanowiskowy garaż w domu (właściwie - to możesz poobserwować) - najczęściej kończy się to dobudowaniem kolejnego budynku o tej funkcjonalności na posesji.
Zaleta 2-stanowiskowego garażu w domu? - POTĘŻNY POKÓJ NAD TAKIM GARAŻEM (doprowadź sobie tam instalację sanitarną - nie musisz od razu robić łazienki - ale masz gotowe w razie; zamontuj sobie tam komin - gotowe pod kozę/piec kominkowy/kaflowy - perfekcyjne samodzielne mieszkanie o powierzchni w okolicach 40m2 - jeśli pomyślisz o wejściu bezpośrednio z zewnątrz lub z garażu - przynajmniej przygotowując pod to strop - to masz perfekcyjne biuro i możesz prowadzić działalność.
Wiele rzeczy jest jeszcze do dopracowania - a i tak jak zbudujesz - to nie będzie to co byś chciał i jeszcze przed ukończeniem chciałbyś zabierać się od nowa do tej roboty.

Co do projektu - to polecam FAWORYT z MGProjekt (j.w.) - w którejkolwiek wersji (i ma taki potencjał na własną inwencję, że się w pale nie mieści).

Już zmęczony.
JL
Link do komentarza
Cytat

Test na przemyślane założenia do projektu: kibel w dolnej łazience z oknem - jeśli masz muszlę skierowaną tyłem na okno - szczególnie takie, które znajduje się na niskim parterze i na tarasie wejściowym - to wyobraź sobie sytuację, kiedy się skupiasz na nim, ktoś dzwoni, ty próbujesz kończyć, między czasie ktoś się niecierpliwi i zagląda w okna, Ty w tym momencie szybko się podcierasz i on "zapuszcza żurawia po Twoim rowie" - ta świadomość zupełnie pozbawiła mnie chęci posiadania okna w dolnej łazience. Sprawdź projekty pod tym kątem - sam się przekonasz ile tego jest.



icon_eek.gif to o mlecznych szybach kolega nie slyszal?

cala wypowiedz jest kolejnym dowodem na to, ze prowadzona dyskusja jest malo sensowna. kazdy musi patrzec przez swoj wlasny pryzmat. nie ma uniwersalnych rad, dla wszystkich. a juz polecanie konkretnego projektu, komus o kim nic nie wiemy, to totalna glupota.

od siebie dodam, ze najlepszym rozwiazaniem jest projekt indywidualny. Dobrze szukajac, znajdziemy projektanta, ktory w cenie gotowego projektu + adaptacji do warunkow lokalnych, wykona cala prace. Dom w koncu buduje sie na lata, a dobrze dobrany projekt to gwarancja przyszlego sukcesu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Ja polecam Z500. Mają super styl i smaczek w kazdym z projektowanych domów. Gdyby nie warunki to naszym ideałem był projekt Z12 no ale nie wyszło. Rewelacyjny kontakt i miła atmosfera.




Sam się zastanawialem nad projektem z tej pracowni. Musze przyznać że kilka ładnych projektów wizualnie było ale tez troche kosztowały. Problem z tym że zawsze coś nam nie pasowało. Jak wstępnie pytaliśmy, pracownia nie robi wiekszych zmian w projekcie. Przeprojektowanie przez inne biuro projektowe wiązało się z kosztem podobnym do ceny projektu z z500. Zdecydowaliśmy się wiec na projekt indywidualny, ale o pracowni wypowiem sie jak pobuduje icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Znowu maruda z tej strony.

Czekam na Wasze opinie , Wasz ranking odnośnie biur projektowych z gotowymi projektami. Gusta różne , różniste ale pewnie macie więcej doświadczenia przy wyborze , jakieś pozytywne/negatywne odczucia podczas kontaktu z biurem, może niedociągnięcia podczas budowy inne trudności.

Z 500 ?
Archipelag ?
Archon ?
Dobry dom ?



Ja co prawda jeszcze nie mam kupionego projektu ale duże znaczenie ma też to czy na stronie znajdziemy wszystkie informacje, przejrzyście i jasno rozmieszczone, niepochowane gdzieś głęboko.

Czasami trudno znaleźć cenę, gdzieniegdzie nie ma info o powierzchni poszczególnych pomieszczeń. Mnie przekonują też dodatkowe korzyści, jak np. jakiś gratis.

Narazie najbliższa jestem zdecydować się na projekt z Dobrego Domu. Mają duży wybór i dają gratis projekt altany a mają taką która strasznie mi sie podoba ;p
Link do komentarza
Cytat

Narazie najbliższa jestem zdecydować się na projekt z Dobrego Domu. Mają duży wybór i dają gratis projekt altany a mają taką która strasznie mi sie podoba ;p


Ty patrz na projekt domu a nie na gratisy bo te "gratisy" są wliczone ,nie bój nic za darmo nie ma, to taki chłyt małketingowy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Każdemu pasuje inny styl i funkcjonalność. Ja jeden projekt kupiłem od Lipińskich i po drobnych przeróbkach bardzo mi pasuje, natomiast drugi projekt kupiłem od MG Projekt i też dokonałem drobnych przeróbek aby dopasować do swoich potrzeb. Oczywiście projekt gotowy to zazwyczaj kompromis tego co się chce i może dostać, ale moim zdaniem taki kompromis jest dopuszczalny i wielu przypadkach z uwagi na finanse nawet niezbędny.
Link do komentarza
Cytat

Ty patrz na projekt domu a nie na gratisy bo te "gratisy" są wliczone ,nie bój nic za darmo nie ma, to taki chłyt małketingowy icon_biggrin.gif



A tak tak, oczywiście że patrzę w pierwszej kolejności na projekt i cenę ale taki sam projekt w takiej samej cenie na innym portalu nie ma tych gratisów. Stąd mój typ icon_smile.gif
Link do komentarza
To ja wspomnę Mike o Dominancie. Zgadzam się z Tobą co do opinii na ich temat. Nie wspomina się o nich ponieważ mam wrażenie, że nie reklamują się tak bardzo jak inne pracownie projektowe icon_smile.gif A jednak sprawdzałam, że ich projekty są często realizowane szczególnie w okolicach Rzeszowa.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 8 miesiące temu...
Dnia 12.11.2012 o 11:39, mchrol napisał:

Wasz ranking odnośnie biur projektowych z gotowymi projektami

Bardziej sensowny jest ranking projektów - ale też zawodny, bo odczucia mieszkańca nt, własnego domu są w dużej mierze kwestią gustu - a ten nie podlega dyskusji. Wygląd to kwestia gustu, funkcja wnętrza - też w części. 

Taki ranking musi mieć jakieś zasady weryfikacji - twardej - np brak błedów technologicznych

Ale może być projekt bezbłędny technologicznie - a niezbyt trafiony pod innymi wględami. Trudny wybór. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...