Skocz do zawartości

mała działka


Brun0

Recommended Posts

Witam

Mam szanse kupić działkę w dobrej lokalizacji 70 tyś. miasteczka w pobliżu parku. Tylko jest to mała działka niewiele ponad 300 m czyli taki prostokąt 20,5m na 15,5m. mam już pomysł na jej zagospadorowanie . jesli chodzi o pozwolenie budowy domku już sie weszystkiego dowiADYWAŁEm dostanę tak jak na zdjęciach. od strony wschodniej sąsiad ma duży ogród bardzo ładny nic nie przeszkadza. od południowej strony ładny płot wiadomo wjazd/wyjazd pod oknami jakieś drzewka iglaste. od zachodu tuje gęsto 2m nad betonowym płotem odgradzam się od sąsiada tam generalnie nasze domy stoją po 1.5 m od potu żadnych okien itd. od północy wiadomo podwórko tam od sąsiada też odgradzam się tujami podwórko skromne wychodzi ale na grilla starcza:) garaż z boku na auto rowery. teraz troszkę o domu mały ale z piwnicą 70 cm nad ziemia będzie wystawać parter i poddasze użytkowe prawie 200m w sumie. jest woda prąd i kanalizacja. co wy o tym myślicie?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam

Mam szanse kupić działkę w dobrej lokalizacji 70 tyś. miasteczka w pobliżu parku. Tylko jest to mała działka niewiele ponad 300 m czyli taki prostokąt 20,5m na 15,5m. mam już pomysł na jej zagospadorowanie . jesli chodzi o pozwolenie budowy domku już sie weszystkiego dowiADYWAŁEm dostanę tak jak na zdjęciach. od strony wschodniej sąsiad ma duży ogród bardzo ładny nic nie przeszkadza. od południowej strony ładny płot wiadomo wjazd/wyjazd pod oknami jakieś drzewka iglaste. od zachodu tuje gęsto 2m nad betonowym płotem odgradzam się od sąsiada tam generalnie nasze domy stoją po 1.5 m od potu żadnych okien itd. od północy wiadomo podwórko tam od sąsiada też odgradzam się tujami podwórko skromne wychodzi ale na grilla starcza:) garaż z boku na auto rowery. teraz troszkę o domu mały ale z piwnicą 70 cm nad ziemia będzie wystawać parter i poddasze użytkowe prawie 200m w sumie. jest woda prąd i kanalizacja. co wy o tym myślicie?



Na pierwszym rysunku obrys budynku sąsiada jest bliżej ulicy niż planowany przez Ciebie dom.
Czy istniejący już budynek sąsiada nie wyznacza przypadkiem linii zabudowy ?
Link do komentarza
Nie nie ... ja właśnie pytam czy czasem nie trzeba budować w takiej odległości od drogi jak sąsiada dom.

Też mam działkę przy ulicy i musiałem "wykorzystać pierwszy rząd zabudowy" czyli trzymać się linii jaką wyznaczają sąsiednie budynki.

Skoro Możesz się cofnąć - to nic tylko się cieszyć.
Link do komentarza
Cytat

tak że nie wiem co robić. jakby nie był życiowa decyzja. świeżo po ślubie jestem


Nie chcę drążyć tematu pisałeś najpierw że chcesz nabyć małą działkę ,potem pisałeś tak jakby ona była już zabudowana .

Mała działka to spore problemy z doborem projektu,konfliktowymi sąsiadami ,placem budowy,wznoszeniem budynku,składowaniem materiałów ,itd....

Dlaczego dla Ciebie jest taka atrakcyjna może cena ,ktoś coś ukrywa. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
pisze jak by już był zbudowana bo sam sobie juz to w głowie poukładałem tak jak na rysunku nr.2 nie ma problemu ze zgoda bo wiele razy poprawiałem i tak musi zostać. co do ceny jest zadłużona na 7 tyś. należy wyprostować to plus pieniążki dla sprzedającego. byłem u notariusz nic więcej nie ma wszystko ok.
Link do komentarza
Cytat

pisze jak by już był zbudowana bo sam sobie juz to w głowie poukładałem tak jak na rysunku nr.2 nie ma problemu ze zgoda bo wiele razy poprawiałem i tak musi zostać. co do ceny jest zadłużona na 7 tyś. należy wyprostować to plus pieniążki dla sprzedającego. byłem u notariusz nic więcej nie ma wszystko ok.


Należy zażądać aktualnego odpisu z księgi wieczystej nieruchomości, a następnie spisać umowę, z której wynikać będzie zobowiązanie sprzedającego, że w momencie sprzedaży nieruchomość nie będzie obciążona prawami osób trzecich. Nadto należy zażądać zaświadczeń z ZUS i US o niezaleganiu z podatkami i składkami jeżeli gość prowadzi działalność .Rozmowa ze wszystkimi sąsiadami przylegającej działki i nie tylko jak najbardziej wskazana .


Co do garażu to ja bym go wbudował jednak w budynek ,budynek piętrowy z poddaszem i piwnicą .

Na zewnątrz na garaż najlepsza jest wiata (dach na słupach ) zaraz przy ulicy .

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Topaz-KO/...d,idp,7478.html

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

może inaczej to nie jest garaż to jest zwykły bydynek wpisany w plan za dom nie płace czynszu za ten budynek tez nie.


No nie wiem czy tak do końca. Jeżeli jest to budynek,czyli ma fundamenty albo będzie miał wylaną posadzkę to podatek się płaci. Druga sprawa jeżeli to będzie jakiś tam budynek to nie możesz użytkować go jako garażu bo jak Cie życzliwy sąsiad podkabluje to bydzie kara za użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem.

Cytat

A jak to się robi urzędowo ?
Wody opadowe -śnieg z działki nie mogą spływać -topić się ,na działkę sąsiednią .


A co z tego wynika dach musi mieć jednospadowy skierowany spadem na swoją działkę. Bo widać,że ten budynek stoi na granicy więc dach tylko jednospadowy.

Cytat

pisze jak by już był zbudowana bo sam sobie juz to w głowie poukładałem tak jak na rysunku nr.2 nie ma problemu ze zgoda bo wiele razy poprawiałem i tak musi zostać. co do ceny jest zadłużona na 7 tyś. należy wyprostować to plus pieniążki dla sprzedającego. byłem u notariusz nic więcej nie ma wszystko ok.


A co na to WZ czy MPZP bo sobie to można cho cho a rzeczywistość jest okrutna icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe piszesz . Jakoś u mnie tyle lat spływa i wyrzucam śnieg na działkę sąsiednią .Jakoś nikt mi nie zabronił. Coś nierzetelnie opisałeś dlaczego nie może spływać.



Nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności .

§ 28 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2002 r. Nr 75 poz. 690 z późn. zm.), zgodnie z którym działka budowlana, na której sytuowane są budynki, powinna być wyposażona w kanalizację umożliwiającą odprowadzenie wód opadowych do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej. W razie braku możliwości przyłączenia do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej, dopuszcza się odprowadzanie wód opadowych na własny teren nieutwardzony, do dołów chłonnych lub do zbiorników retencyjnych. Wykonane konstrukcje dachu, biorąc pod uwagę bliskie usytuowanie do granicy działki,muszą spełniać te warunki. Właściciel nieruchomości zobowiązany jest do takiego zabezpieczenia własnej nieruchomości aby wody opadowe były odprowadzane na własną działkę , a budynek był zabezpieczony od mas spadającego śniegu a tym samym, aby jego działanie na narażało sąsiadów na szkody. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe piszesz icon_smile.gif . Jakoś u mnie tyle lat spływa i wyrzucam śnieg na działkę sąsiednią .Jakoś nikt mi nie zabronił. icon_wink.gif Coś nierzetelnie opisałeś dlaczego nie może spływać. icon_wink.gif


Bo widocznie albo nie masz sąsiada albo masz sąsiada bardzo tolerancyjnego icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nie piszesz najważniejszego, czyli czy jest MPZP, albo WZiZT dla tego terenu.
A może być to istotne, ze względu na małą powierzchnię działki.
Sporo gmin wymaga aby działka miała około 1.000m2.
I druga ważna sprawa, to jaki % działki musi pozostać biologicznie czynny.

Najważniejsze – nie ufaj temu co się mówi. Na słowo to można (ewentualnie) uzgodnić (umówić się) na bzykanie.
Jeśli jest MPZP to się z nim zapoznaj, a jeśli nie ma, wystąp o warunki zabudowy dla tej działki, lub sprawdź ogólne wytyczne w tym zakresie dla tego terenu.


Ps. I zmień doradcę, bo popłyniesz, mając na uwadze te rewelacje o płaceniu lub nie podatków.
Link do komentarza
Cytat

Szykujesz sobie piękny wjazd do odśnieżania do garażu . icon_lol.gif


O żonie pomyśl...jak Ty nie będziesz kiedyś mógł tego śniegu odgarnąć, to na Nią ten obowiązek spadnie.

Cytat

to tego nie wiedziałem będę wywoził. a co do tematu ten śnieg jest największym problemem a nie małe np. podwórko


Wywalamy górę śniegu na środku podwórka i mamy górkę dla dzieci icon_wink.gif
A topnieje znacznie wolniej

Profilaktycznie polecam garaż w bryle budynku.
Doczytałam, ze będzie piwnica, czy mi się tylko wydawało... icon_redface.gif
Garaż do piwnicy i dobrze zaprojektowany wjazd, lub wiata od frontu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...