Skocz do zawartości

system szybkiej zamiany wrzeciona?


Fredek

Recommended Posts

Witam ponownie,
nie tak dawno dyskutowalismy na temat zrobienia samemu sypialni drewnie, pod dlugim namysle, postanowilem sie tego podjac, popytalem co i jak, ile bedzie kosztowalo drewno na tak duzy projekt i tak jak wczesniej pisalem mam zamiar poszezyc swoj warsztat o nowa frezarke. Po dlugich poszukiwaniach i porownaniu cen doszlem do wniosku, ze mimo ze pracuje w pojedynke, kupie na raty dosc profesionalny sprzez, a konkretnie mysle nad felderem K 700 z. Zastanawia mnie tylko jedna, rzecz, jednym z powodow mojej decyzji byl system szybkiej zamiany wrzeciona. Podobno to duze daje, przedewszystkim o czas trwania pracy,ale jak to wyglada w praktyce?Ma ktos z tym doswiadczenie? Oplaca sie w to inwestowac? Wiem ze to nie forum stolarskie ale moze akurat zna sie ktos w temacie dzieki
Link do komentarza
Kurcze jaką ty masz sypialnię ???

Jak prawie 5-letni sprzęt kosztuje 17500 zł.. netto

Cytat

PROMOCJA Piła Formatowa FELDER K 700 S

Pilarka, Formatówka K700S
Rok Produkcji: 2008
Stan Techniczny: IDEALNY
Opis:
 Przechylną tarczą piły w zakresie 90°?45°,
 maksymalna wysokość cięcia 104 mm przy tarczy piły o średnicy 315 mm,
 silnik o mocy: 4 kW
 prędkość obrotowa 4800 obr./min
 Ochrona górna piły tarczowej
 Waga: 780kg.

Cena: 17.500zł NETTO



Ja do siebie myslałem o czymś takim
http://www.megamaszyny.com.pl/4-funkcyjna-...-id-21367.aspx#

Cytat

WESTLANDS 4-funkcyjna maszyna do obróbki drewna
2200 Wat
Niezastąpione urządzenie do prac domowych i warsztatowych.
W zestawie widiowa tarcza tnąca oraz noże zamontowane na wałku heblarki.
Funkcja frezarki na bazie głowicy wiertarskiej (wymaga frezów trzpieniowych).
Specjalna przystawka na heblarkę pełni rolę grubościówki.
FUNKCJE
pilarka
frezarka
strugarka
grubościówka

Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
no na raty, to sie oplaci, ale wiesz przemysl czy to tylko do jednej sypialni chcesz, bo to drogi zakup icon_smile.gif
co do wrzecion, to usprawnia prace, pracuje duzo szybciej i bardziej precyzyjnie, tak ze mozesz robic rozne elementy, nie spedzajac zbyt wiele czasu na kontroli, jak to jest niekiedy w maszynach bez tego systemu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
@Dragoon, wiem ze taki sprzet jest bardzo drogi,ale tu nie chodzi o jednorazowy projekt, jak bym w cos takiego zainwestowal to chcialbym pozniej na tym troche zarobic
@Grucha,czyli jednak to faktycznie duze ulatwienie..chodzi mi go glowie kupno ratalne, ale na wszelki wypadek spojrze jeszcze czy na gielda maszyn u feldera moze maja akurat ten model
Link do komentarza
No, tak jak pisalem, to dosc duza oszczednosc czasu ale chyba przede wzystkim wieksza precyzyjnosc.mysle ze takie cos dosc dobrze sie sprawdza i sprzedaje, zreszta jak kazda ekologiczna, przyjazna dla uszu nowosc icon_smile.gif)
a wogole slyszales juz ze felder ma w ten weekendwyprzedaz swiatcezna???co prawda nie sadze ze maszyny z silence juz beda wypredawane, ale moze warto sie wybrac, sam sie zastanawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
No muszę sobie to jeszcze przemyśleć, Dragoon podał mi dobry pomysł z tą maszyną łączoną, może i to jest rozwiązanie, bo napewno jest to duza oszczędność. Może felder ma u siebie takie maszyny kombinowane które mają u siebie ten system. Najbardziej mi pasawalaby pilarko-frezarka. Dzieki za wzkazówke z wyprzedażą, czyli jak wogóle kupowań to teraz tak?;) zobacze na co budżet pozwoli..
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...