Skocz do zawartości

Częste błędy w montażu bramy garażowej


Recommended Posts

fachowe i prawidłowe założenie bramy jest podstawą kiedy mamy w planach założenie napędu. ekipa która montowała u mnie bramę segmentową bardzo dobrze sie z tego wywiązała dzięki temu bez problemu i samodzielnie mogłem założyć napęd. świetna rzecz, szybki, cichy i niezawodny.ma elektroniczna kontrolę prędkości i możliwość ustawienia pozycji krańcowych bramy. wziąłem wersje z paskiem kewlarowym żeby jeszcze ciszej pracował..
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
przydatny poradnik. Trzeba też pamiętać, aby otwór montażowy był dobrze przygotowany. Np. węgarki muszą stać w linii prostej, nie mogą być względem siebie pochylone. To są takie szczegóły, ale od tych szczegółów zależy dobry montaż bramy garażowej.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Halina Pietrzok

Mam zamontowaną bramę garażową marki Fill . Wkrótce po montażu zauważyłam na górnym panelu w centralnym miejscu niewielkie wybrzuszenie . Serwis producenta wymienił ten segment , ale w tym samym dniu zauważyłam takie samo zniekształcenie segmentu . Po kolejnej reklamacji ,pracownik serwisu stwierdził ,że przyczyną odkształcenia się panela jest żarówka umieszczona nad bramą ,która przy podniesionej bramie ,jest w odległości ok.5 cm od panela i ciepło żarówki powoduje te zmiany . Ani ekipa montująca bramę ,ani serwis nie zwrócił mi uwagi ,że ta żarówka może spowodować te zmiany .Obecnie producent żąda ode mnie zwrotu kosztów za wymianę panela . Chcę wiedzieć , czy ma na to podstawę prawną , w opisie bramy nigdzie nie znalazłam uwag ,dotyczących umiejscowienia żródła światła .

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...