Skocz do zawartości

Gaz ziemny w domu to podstawa


Recommended Posts

Bzdura do kwadratu. różnica między gazem propan-butan a gaz ziemny wcale nie wynosi tyle ile wy tutaj wypisujecie. Za dom 110 metrów zużywam 1800 l gazu propan po 2,83zł a przy gazie ziemnym doliczcie opłaty abonamentowe, stałe i przesyłowe i na pewno nie wyjdzie 3500 na rok jak to piszecie..
Link do komentarza
bzdura, ale z innych powodów.



Cytat

Bzdura do kwadratu. różnica między gazem propan-butan a gaz ziemny wcale nie wynosi tyle ile wy tutaj wypisujecie. Za dom 110 metrów zużywam 1800 l gazu propan po 2,83zł a przy gazie ziemnym doliczcie opłaty abonamentowe, stałe i przesyłowe i na pewno nie wyjdzie 3500 na rok jak to piszecie..


no cóż - zależy za ile kupowali LPG - jeśli wzięli zbiornik za 1 zł to słono płacili za każdy litr gazu


a podane koszty ogrzewania są z przed wielu lat
Link do komentarza
heh, mi się rzuciło w oczy coś innego...
instalacja CO to 40tys, do tego 3tyś przyłącze gazu czyli 43tys. Ja zapłaciłem za CO trochę więcej, a koszty eksploatacyjne nieporównywalnie niższe...

kolejna rzecz - to stwierdzenie że nie chcieli podłogówki na całości, bo się na niej kurzy...jak takie coś czytam, to prawie łzy mi z oczu lecą icon_biggrin.gif
Link do komentarza
od kiedy podłogówka 20-30 stopni podniesie syf z podłogi?? kaloryfery 60 stopni, to firanki robią za filtr syfu z podłogi -widać jakie "białe" są po sezonie zimowym- mam wszędzie podłogówke i jestem zadowolony zona i dzieci alergicy i dlatego wybrałem wszędzie podłogowe..
Link do komentarza
zauważcie - bo mnie się nasunął wniosek...
Żadne źródło energii - nie może przy budowie domu brane być pod uwagę na dłużej niż 3 lata....
Podczas budowy brałem pod uwagę olej opałowy
Później skłaniałem się do baniaka taniego na ogródku i LPG
Drewno w kotle specjalistycznym zgazowane

Zadecydowałem - gaz ziemny
I kominek z dystrybucją ciepła na pomieszczenia

Patrząc wstecz - i porównując raptem w kontekście 7 lat - takiej dla inwestora budującego falowania niepewności wyboru źródła ogrzania dla swojej nieruchomości - wydaje mi się jakąś zgrozą w momencie wyboru.
Akcyzy i decyzje parlamentarne zabiły olej opałowy.
Gazociąg Putina i Merkelowej spowodował podobnie.
Drewno w lesie w ciągu 7 lat zdrożało o 160%
Gaz LPG - 130%
Węgiel okazuje się nie dobrem narodowym - ale nietanim dobrem sprowadzanym z czeskich kopalń.....


Kurcze...... Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
"Nie chcieliśmy podłogówki w całym domu, bo jest na niej za duszno i bardziej się kurzy" - co to za bzdura ? Takie opinie tylko wprowadzają ludzi w błąd. Laicy czytają i potem się sugerują takimi głupotami. Ktoś to powinien moderować..
Link do komentarza
Cytat

"Nie chcieliśmy podłogówki w całym domu, bo jest na niej za duszno i bardziej się kurzy" - co to za bzdura ?
Takie opinie tylko wprowadzają ludzi w błąd. Laicy czytają i potem się sugerują takimi głupotami. Ktoś to powinien moderować..


Oczywiście, że jest to błędna opinia, ale ludzie takie mają na temat ogrzewania podłogowego, a w artykule jest tylko cytowane zdanie inwestorów.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Drukując takie opinie bez żadnego komentarza, przyczyniacie się do rozpowrzechniania bzdur.

To tak jakby napisać wielkimi literami TUSK ZABIŁ , później opisać cały artykuł o premierze zabójcy, o skrzywdzonym kraju i społeczeństwie rządzonym przez człowieka, który nie cofnie się nawet przed zabiciem i tylko na końcu dodać, że chodziło o zabicie komara/muchy/itp. Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

kolejna rzecz - to stwierdzenie że nie chcieli podłogówki na całości, bo się na niej kurzy...jak takie coś czytam, to prawie łzy mi z oczu lecą icon_biggrin.gif


Łzy to Ci lecą z tych bakterii które walą do oczu z tej podłogówki , he he .

Cytat

twierdzi że domku 140m2 nie da się eksploatować utrzymując w nim temperaturę komfortową na poziomie 20-22oC za 3500zł/rok za gaz ziemny.


Ludzie kochane no , pisze że go tyle właśnie kosztuje a ten że się nie da za trzy pińćset .

W Zabrzu sanepid nie zezwala na podłogówkę w gabinecie stomatologa .
Oj głupi ten sanepid , głupi , czy jakoś tak . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dużo ludzi ma takie opinie , oj dużo . Ale nie wiem czy je " rozpowrzechniają ".


Jeśli ktoś uważa że coś jest złe to w ogóle tego unika, a nie wyposaża w to pół domu.
Więc skoro podłogówka wg tych właścicieli powoduje duchotę i unoszenie się kurzu, a w dodatku wiadomo że jest ona droższa w wykonaniu od kaloryferów, i połowę domu postanowili wyposażyć w instalację grzejnikową dla komfortu - to po jaką ch...ę w ogóle zakładali podłogówkę? z masochizmu?


Link do komentarza
No dobra jeszcze raz , napisałeś tak :
Cytat

Zastanawiające jest za to jaki durszlak musiał sobie postawić @ re skoro twierdzi że domku 140m2 nie da się eksploatować utrzymując w nim temperaturę komfortową na poziomie 20-22oC za 3500zł/rok za gaz ziemny.


i wyglądało mi to że odnosisz się do linkowanego tematu przez zbieżność tej sumy 3,5 tys która też pada w tym tekście , a tego jakiegoś re nawet nie czytałem .
Tak czy siak moja nieuwaga , co jednak nie zmienia faktu że wredny z Ciebie małpiszon . icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
"Nie chcieliśmy podłogówki w całym domu, bo jest na niej za duszno i bardziej się kurzy". Ja mam podłogówkę , dom jest dobrze ocieplony i podłogi (szczególnie te z terakotą) są chłodne, by nie powiedzieć wręcz zimne. No chyba, że słonko przez wielkie okna je nagrzeje. Kurz też jest, ale głównie od 2 perskich kotów długowłosych. Może właściciele nie zauważyli, że to kaloryfery kurzą, a kurz opada na wszystko - tylko, że podłogówkę przykryli terakotą i tam ten kurz najbardziej widać (kafle jasne, a na nie ogrzewanym-ciemne panele). A jak mi duszno, to obniżam temperaturę lub zwiększam wentylację, a najchętniej wychodzę do ogrodu..
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...