Skocz do zawartości

Osiedle Rozalin - ok. Poznań


Recommended Posts

Witam.

Może i mijam się z celem pisania tego postu na forum "budujemydom" gdyż dotyczy on chęci zakupienia gotowego domu. Czy słyszeliście bądź czytaliście może o osiedlu w Lusówku gm.Tarnowo Podgórne 20km od Poznania o nazwie ROZALIN ?Osiedle Rozalin
Chciałbym poznać Waszą opinie na temat powiedzmy konkretnego domu z tej właśnie strony. Mianowicie model W2, działka narożnikowa :( o powierzchni 940m2. Jest to dom parterowy 186 m2 z podwojnym garazem. W tej okolicy to na razie jedyne osiedle , ktore wynalazłem.

Moje pytanie brzmi krótko - Czy warto ?
Przybliżając opdpowiedź - Można by pisac i pisać. Moj zawód to marynarz. Pracuje na okrętach, długi czas nie ma mnie w domu a więc martwi mnie samo zabieranie sie za budowę domu.Potrzeba na to duzo czasu no i najlepiej być na miejscu. Koszta sa barzdo istotne i oczywiście nie stać mnie na kupno domu za gotówkę. Pomysł zakupienia domu na takim osiedlu jest na prawde interesujący choćby z powodu kilku kwestii
a) Jest to osiedle nowo budowane
b) Pelna infrastruktura - chodniki, lampy, ogrodzenia, gaz, woda, internet, niedaelko szkola, gmina w porozumieniu z inwestorem wybuduje w marcu 2013 roku przystanek autobusowy. Tego nie ma i dlugo moze nie byc w swiezo budownych domach gdzies na peryferiach.
c) Odleglość - 20km od Poznania nie jest chyba zbyt daleko w przyszłości prawda?

Do minusów moge zaliczyć też kilka rzeczy - Brak własnej inwencji podczas budowania. Dom zaprojektowany wg. schematu, gotowy , nie mozna jak przebudować, nie wiadomo też czy wybudowany odpowiednio, nie ma sie na to dowodów.

Czy koszt domu w okolicy 20km od centrum Poznania tj. 550.000zl wraz z działką ( stan developerski : okna, drzwi zew, posadzki , garaz, instalacja C.O, kanalizacyjna, elektryczna ) jest opowiedni. Oczywiście zdaję sobie sprawe że na koszt wpływa cała masa innych czynników. Czy nie jest to jednak godne uwagi.

Prosze o zapoznanie sie z oferta tego osiedla i swieżym okiem kilka uwag i spostrzeżeń.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc w tej kwestii.
Pozdrawiam,
Marek.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...