Skocz do zawartości

Kominek z plaszczem wodnym LECHMA + Buderus Ecomatik 4000


IZABELA371

Recommended Posts

Witam serdecznie

Jestem właścicielką dużego domu jedn. - 308 pow. mieszkalnej.
Dom ogrzewany jest gazem - kocioł Buderus .
Niedawno zainwestowaliśmy w nowe rozwiązanie ogrzewania - kominek z płaszczem wodnym Lechma o mocy 32 KW.
Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania.
Pracuję w domu i mogę spokojnie wrzucać drewno do kominka - polecam jawor.
Mam teraz w dniu dzisiejszym 23 stopnie w domu o kominek wykazuje temp. 44 stopnie.
Uważam kominek za idealne rozwiązanie dla każdego. 100% satysfakcji i przede wszystkim CIEPŁO!!!!!.

Wszystkim zainteresowanym podeślę zdjęcia z wykonania całości instalacji .
Piec Buderus wiadomo pracuje w systemie zamkniętym a kominek w systemie otwartym.
Jak to precyzyjnie zrobić , służę zdjęciami.
Kominek nie jest jeszcze zabudowany i dlatego wszystko dokładnie widać.
Kocioł włącza się jedynie do podgrzania wody.

Drobny dodatek od kilku dni systematycznie sprawdzam pobór gazu do podgrzania wody. CO idzie od 6-23 z kominka.
Jestem w szoku , zużycie gazu 3 metry dziennie.
Będę obserwować dalej zużycie , jak się zaczną mrozy.
Dodam ,że aby ogrzać mój dom podczas mrozów , jakie były na początku 2012, to koszt 2000 m-c
Temperatura była w domu 18 stopni . Edytowano przez IZABELA371 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie

Jestem właścicielką dużego domu jedn. - 308 pow. mieszkalnej.
Dom ogrzewany jest gazem - kocioł Buderus .
Niedawno zainwestowaliśmy w nowe rozwiązanie ogrzewania - kominek z płaszczem wodnym Lechma o mocy 32 KW.
Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania.
Pracuję w domu i mogę spokojnie wrzucać drewno do kominka - polecam jawor.
Mam teraz w dniu dzisiejszym 23 stopnie w domu o kominek wykazuje temp. 44 stopnie.
Uważam kominek za idealne rozwiązanie dla każdego. 100% satysfakcji i przede wszystkim CIEPŁO!!!!!.

Wszystkim zainteresowanym podeślę zdjęcia z wykonania całości instalacji .
Piec Buderus wiadomo pracuje w systemie zamkniętym a kominek w systemie otwartym.
Jak to precyzyjnie zrobić , służę zdjęciami.
Kominek nie jest jeszcze zabudowany i dlatego wszystko dokładnie widać.
Kocioł włącza się jedynie do podgrzania wody.



44 stopnie na kominku z płaszczem wodnym i ścianki płaszcza czyste? Oj coś mi się zdaje że będzie smoła. icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dowcipne , setnie się ubawiłam , wiem do czego służy szczotka druciana .
Spirytus zostaw sobie na później
Mam pytanie do "geniusza" , jaka temp. powinna być w kominku aby było mało smoły.
Moja tępota jest wielka icon_biggrin.gif



A z czego tu się śmiać? Pytałaś - odpowiedziałem!
Toż w przedszkolu już uczą, żeby na zakrapiane imprezy nie zakładać bursztynowej biżuterii, bo zachlapana momentalnie traci połysk. A czym jest bursztyn? To zakrzepła przed milionami lat zywica. A z czego się składa żywica? Z kalafonii i terpentyny. A w czym najlepiej rozpuszczać kalafonię? W alkoholu!

I nic nie poradzę, że oczka Ci się śmieją na samą myśl...



Bo czym jest smoła? Ano niespaloną żywicą, wymieszaną z cząstkami węgla.

A czemu niespalona? Bo masz za niską temperaturę spalania w kominku!

Logiki, Kobieto, logiki trochę!
Link do komentarza
Cytat

A z czego tu się śmiać? Pytałaś - odpowiedziałem!
Toż w przedszkolu już uczą, żeby na zakrapiane imprezy nie zakładać bursztynowej biżuterii, bo zachlapana momentalnie traci połysk. A czym jest bursztyn? To zakrzepła przed milionami lat zywica. A z czego się składa żywica? Z kalafonii i terpentyny. A w czym najlepiej rozpuszczać kalafonię? W alkoholu!

I nic nie poradzę, że oczka Ci się śmieją na samą myśl...



Bo czym jest smoła? Ano niespaloną żywicą, wymieszaną z cząstkami węgla.

A czemu niespalona? Bo masz za niską temperaturę spalania w kominku!

Logiki, Kobieto, logiki trochę!


OK , no to jaka ma być temperatura ?
Link do komentarza
IZABELA371 powinna być wysoka(minimum 60 stopni na płaszczu). Tylko jak płaszcza nie masz podłączonego z buforem, to wtedy masz saunę w domu. Drugą sprawą jest wielkość kominka (32kW). Kto wam doradził takie monstrum. sad.gif Możecie mieć kłopot na płaszczu wodnym osiągać wyższe temperatury. Dla potwierdzenia podaje adres do tematu na innym forum.
http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/1186...aszczem-wodnym/
Link do komentarza
Cytat

IZABELA371 powinna być wysoka(minimum 60 stopni na płaszczu). Tylko jak płaszcza nie masz podłączonego z buforem, to wtedy masz saunę w domu. Drugą sprawą jest wielkość kominka (32kW). Kto wam doradził takie monstrum. sad.gif Możecie mieć kłopot na płaszczu wodnym osiągać wyższe temperatury. Dla potwierdzenia podaje adres do tematu na innym forum.
http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/1186...aszczem-wodnym/



Bardzo dziękuję za info. To moje monstrum potrafi spokojnie uruchomić schładzanie.
Jak instalacja była zapowietrzona , to było na co popatrzeć.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...