Skocz do zawartości

Różnica temperatur w nowym domku


asgard

Recommended Posts

Mam problem
Czy ktos spodkal sie z takim zjawiskiem ze w pomieszczeniu gdzie sa 2 okna połaciowe 160 cm i duze okno balkonowe 250 * 150 i przy ociepleniu dachu 20 cm wełna 0,32 plus regips a pomiedzy wełnami 5 cm i 15 cm folia serbra termoizolacyjna , jest jakby róznica w temperaturze .Zaznacze ze na pompie mam ustawione 21 stopni i podłogówka tyle daje bo mierzyłem termometrem.Jak sie wchodzi do tego pomieszczenia to jakby bylo w nim zimniej a w pozostałych nie i jest ta sama temperatura .
Jest mozliwe ze to jest jakas wada wykonania izolacji polaci dachowej czy poprostu okna tak wyciagaja bo jest duza powierzchnia ich .?

Prosze o porade i dziekuje z góry
Link do komentarza
czasem kolorystyka pomieszczeń daje różne odczucia - przy jednych kolorach wydaje się że jest cieplej, a przy innych że chłodniej;
swój wkład w odczuwanie ciepła ma również wilgotność w pomieszczeniach (w deszczowy dzień jest nam chłodniej przy tej samej temperaturze).
A na początek trzeba pobiegać z termometrem po całym pomieszczeniu i sprawdzić czy wszędzie jest ta sama temperatura (temperatura powietrza a nie tylko podłogi).

Dobrym pomysłem jest termowizja, wskaże wszystkie miejsca ucieczki ciepła Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...