Skocz do zawartości

Różnica temperatur w nowym domku


asgard

Recommended Posts

Mam problem
Czy ktos spodkal sie z takim zjawiskiem ze w pomieszczeniu gdzie sa 2 okna połaciowe 160 cm i duze okno balkonowe 250 * 150 i przy ociepleniu dachu 20 cm wełna 0,32 plus regips a pomiedzy wełnami 5 cm i 15 cm folia serbra termoizolacyjna , jest jakby róznica w temperaturze .Zaznacze ze na pompie mam ustawione 21 stopni i podłogówka tyle daje bo mierzyłem termometrem.Jak sie wchodzi do tego pomieszczenia to jakby bylo w nim zimniej a w pozostałych nie i jest ta sama temperatura .
Jest mozliwe ze to jest jakas wada wykonania izolacji polaci dachowej czy poprostu okna tak wyciagaja bo jest duza powierzchnia ich .?

Prosze o porade i dziekuje z góry
Link do komentarza
czasem kolorystyka pomieszczeń daje różne odczucia - przy jednych kolorach wydaje się że jest cieplej, a przy innych że chłodniej;
swój wkład w odczuwanie ciepła ma również wilgotność w pomieszczeniach (w deszczowy dzień jest nam chłodniej przy tej samej temperaturze).
A na początek trzeba pobiegać z termometrem po całym pomieszczeniu i sprawdzić czy wszędzie jest ta sama temperatura (temperatura powietrza a nie tylko podłogi).

Dobrym pomysłem jest termowizja, wskaże wszystkie miejsca ucieczki ciepła Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ile masz czasu na to zadanie? Bo zanim nauczysz się robić to właściwie, minie kilka miesięcy co najmniej. Więc jeśli masz czas to próbuj,     Zanim się pomyśli o klejeniu, to klepki trzeba przebrać i posortować, a potem jeszcze policzyć ile brakuje. W powiększeniu widać, że część nie nadaje się do powtórnego wykorzystania.  I pytanie zasadnicze. Klepki są mocno zużyte, co widać na zdjęciu powiększonym. Co to za pomieszczenie i jak bardzo zależy ci na jakości podłogi po naprawie?
    • Ale na czym mają się opierać płytki? Bardzo obawiałbym się o ich stabilność, skoro rura już wystaje do poziomu podłogi. Jaka jest średnica tej rury? Jeżeli 50 mm to można ją zastąpić rurą 40 mm. 
    • Oczyścić klepki ze starego kleju. Oczyścić podłoże ze wszystkiego co jest luźne. Zagruntować podłoże gruntem do murów i betonu. Przykleić klepki tej mozaiki na nowo.  Jednak jeżeli to odpada masowo, to prościej będzie zdjąć wszystkie klepki, oczyścić i zagruntować podłoże, a potem położyć nową posadzkę, np. panele lub mozaikę podobną do obecnej. Lepsze to nie będzie, ale z przyklejaniem małych lamelek obecnej mozaiki to straszna dłubanina przy większej ilości. 
    • Widzę, że to kontynuacja tematu z zeszłego roku: Mam kilka podstawowych pytań.  Jak gruba jest izolacja cieplna dachu? Czy przy jej układaniu zapewniono wentylację wełny, tak jak wówczas pisałem. Czy w tej komórce są jakieś okna, w szczególności dachowe? Jeżeli są należy je przysłaniać od zewnątrz. Czy zapewniono wentylację w tej komórce? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy reszta strychu ma zapewnioną wentylację? Może pomóc np. otwarcie drzwi na strych, tak aby trafiało tam chłodniejsze powietrze z klatki schodowej, a rozgrzane powietrze ze strychu uciekało otworami w ścianie szczytowej, kominkami wentylacyjnymi w dachu, otwartym wyłazem dachowym. Czy reszta strychu pozostała nieizolowana? Jeżeli tak, to trzeba się liczyć z tym, że temperatura będzie naturalnie dążyć do wyrównania.  Pozostaje utrudniać nagrzewanie się tego pomieszczenia - izolować je od gorąca z zewnątrz, zasłaniać okna (jeśli są), intensywnie wietrzyć pomieszczenie i cały strych w godzinach nocnych, gdy jest chłodniej. Jeżeli to nie wystarczy pozostaje założenie klimatyzatora. Prawdziwego, nie jakiejś pseudoklimatyzacji. 
    • Rozumiem, że to okno dachowe. Mam mieszkanie w bloku z poddaszem małym i po kilku latach wiem jedno - jeśli dach jest kryty blachą i nie ma wystarczająco grubej warstwy izolacji termicznej - niestety będzie gorąco. Okno na stryszku trzeba wymienić na nowoczesne z pakietem szybowym, który po pierwsze - ma niski wskaźnik U, a po drugie ogranicza nasłonecznienie i nagrzewanie. Powinna być też roleta na zewnatrz materiałowa, która ogranicza o dobre 7-10 stopni nagrzewanie powierzchni.   Klimatyzacja w takim pomieszczeniu się przyda, ale bez tych zabiegów będzie tylko środkiem doraźnym.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...