Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Hurtownia budowlana: KIM-BUD

Recommended Posts

Gość Klient
Na plus firmy można zaliczyć, to że ceny mają dosyć konkurencyjne oraz to, że są w stanie załatwić dowolny towar, jaki można sobie wymyślić. Niestety. Firma podchodzi do klienta w sposób coraz częściej spotykany w branży budowlanej. Przez zamówieniem/zapłatą zaliczki wszystko jest bardzo prawidłowe, lecz zaraz po zapłacie zaliczki wszystko się zmienia. W szczególności nie można brać na poważnie jakiekolwiek terminów, które właściciel firmy przedstawia klientowi. Nie liczcie na to, że zamówiony towar będzie w terminie chyba, że zamówicie coś co mają aktualnie na stanie, co będzie dostępne od ręki. Szczególnie zamawiając specyficzne okna dachowe lub okna zespolone należy liczyć się z ogromnym opóźnieniem, a wszelkie obietnice terminu podawane przez właściciela są "z palca wyssane". Nie liczcie też na jakieś dobre rozliczenie całości zamówienia. Na pewno zapłacicie znacznie więcej niż było w zamówieniu, a dodatkowo możecie mieć problem z otrzymaniem faktury VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kim-bud Puck
Szkoda że piszączy powyższą opinię nie miał odwagi sie podpisać. Z terminami nie mamy w wiekszości przypadków problemów. Przy realizacji nietypowych zamówień uzależnieni jesteśmy od terminów wyznaczonych przez producenta . Jeśli chodzi o okna dachowe to sprzedajemy głównie okna polskiej firmy FAKRO. W katalogu na nietypowe zamówienie producent przeznacza na czas realizacji nawet 20 dni (ROBOCZYCH) o czym zawsze informujemy klienta, który niestety nie zawsze przyjmuje to do wiadomości. Natomiast jeśli chodzi o rozliczenie, to różnice między ofertą a rozliczeniem końcowym wynikają najczęściej z dwóch powodów. PO pierwsze, oferta jest przygotowywana na podstawie projektu, a jak pokazuje życie zawsze jest różnica pomiędzy projektem a rzeczywistością.I w wiekszości przypadków obiekt jest większy , czyli potrzeba wiecej materiału, czyli rosną koszty. Drugi powód, to dodatkowe tematy które zleca klient w trakcie realizacji z przekonaniem że wszystko będzie w ramach pierwotnego zakresy robót, i w ramach piermotnej ceny. Niestety nie zawsze jest to możliwe. ALE ZAWSZE są przestrzegane "regóły gry" tz.ustalone ceny jednostkowe obowiązują do końca realizacji danego obiektu. Natomiast zarzut dotyczący faktury jest całkowicie nieprawdziwy.
Opóżnienie w wystawienu faktury dotyczy tylko i wyłącznie faktury z usługą ( z 8% VAT-em)a wynika to z procedur wynikających z przepisów dotyczących możliwości zastosowania obniżonej stawki VAT ( usługa z materiałem , faktura może byc wystawiona dopiero po wykonaniu prac zakończona protokołem zdawczo -odbiorczym, otrzymaniem faktury od podwykonawcy).
Dlatego jezeli wypisuje sie takie oskarzenie to dla przyzwoitości dobrze było by sie pod nim podpisać. Chyba ze to działanie konkurencji, która nie potrafi uczciwie sobie radzić, lecz tylko za pomoca oszczerstw i pisaniu nieprawdy. Witek K. KIM-BUD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AREK K
Nie zgadzam się z opinią ,,Klienta'' ponieważ w tym roku budowałem domki całoroczne i część materiału zakupiłem w firmie Kim-Bud, tzn blachodachówkę , okna dachowe ,rynny , całą konstrukcję dachów itd. Z terminami jak i z fakturą nie było problemu a cena oczywiście różniła się z ceną z wyceny ponieważ, jak pisze Pan Witek, doszło dużo różnych materiałów, niezbędnych do wykonania dachów. Trudno aby dać to klientowi gratis. Osobiście uważam, że firma godna polecenia. Facet zna się na rzeczy. Dobra obsługa, bardzo fachowe rady- bardzo pomocne. Jeżeli kto nie zna się na dachach a nie chce popełnić błędów " do poprawki" niech zda się na podpowiedzi Kim-Budu. Wszystko i na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...